Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Listopad 2010 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Listopad 2010

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - LISTOPAD 2010

02.11.2010 r. - HALLOWEEN W BISZTYNKU >>>
Co najmniej dwie ekipy młodych ludzi straszyło dziś wieczorem mieszkańców Bisztynka wyglądem, przebraniami i gadżetami typowymi dla amerykańcskiego Halloween. Ci, których młodzież odwiedziła nie protestowali jednak i zwykle częstowali straszydła słodyczami.
"Cukierek, albo psikus" to typowe przywitanie soby, która dziś (31 października) otwierała drzwi swego mieszkania na głos dzwonka do drzwi. To dwie ekpiy młodych ludzi z Bisztynka postanowiły urządzić znane, głównie w Stanach Zjednoczonych, Halloween. Przebrani za diaboliczne postacie żadali od mieszkańców słodyczy i nie zawiedli się. W olbrzymiej większości mieszkań i domów witani byli z uśmiechem i obdarowywani cukierkami, ciastem, a nawet... pizzą.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>>

02.11.2010 r. - WIECZORNY SPACER PO CMENTARZU >>>
Wielu mieszkańców Bisztynka odwiedziło wczoraj wieczorem cmentarz rozświetlony tysiącami zapalonych ziczy, lampek, świec... Wieczorna, wyjątkowa atmosfera sprzyjała refleksjom, zadumie i pamiecięo wszystkich naszych Bliskich i Znajomych, których już wśród nas nie ma. Ponieważ wiemy, że nie wszyscy mogli odwiedzić cmentarz w Bisztynku, gdzie spoczywają ich Bliscy publikujemy kilka zdjęć z wieczornego spaceru po Mieście Zmarłych w Bisztynku.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>> Fot. 8 >>>

02.11.2010 r. - DEVIL'S STONE NA METALOWYM HALLOWEEN>>>
Kapela "Devil's Stone" z Bisztynka wzięła udział w metalowym halloween zorganizowanym w Biskupieckim Domu Kultury w Biskupcu, w dniu 30 października 2010 r. Film z ich występu ukazał się na popularnym portalu YouTube.

Kliknij, zobacz i posłuchaj >>>

05.11.2010 r. - UROCZYSTE OTWARCIE ORLIKA
Burmistrz Bisztynka Jan Wójcik serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców Gminy i Miasta Bisztynek na uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych "Orlik 2012", które odbędzie się 12 listopada o godz. 18.00 na stadionie miejskim w Bisztynku.

W programie m.in. powitanie gości, przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu, "pierwsze gole", pokaz umiejętności sportowych uczniów Gimnazjum Publicznego w Bisztynku.

07.11.2010 r. - GŁOSUJ NA BURMISTRZA I RADNEGO POWIATU >>>
Do 10 listopada (godz. 08.00) możecie głosować także w sondach dotyczących wyboru burmistrza Bisztynka oraz radnych Rady Powiatu kandydujących z terenu naszej gminy.

Kliknij i głosuj >>>

07.11.2010 r. - GŁOSUJ NA SWEGO RADNEGO MIEJSKIEGO >>>
Przygotowaliśmy dla Was 9 "kart do głosowania" na radnych Rady Miejskiej w Bisztynku. Już dziś i przez następne 4 dni (do niedzieli 10 listopada) możecie oddać głos na wybranego przez Was kandydata.

Kliknij i głosuj >>>

09.11.2010 r. - "KOLEKCJONERZY" KOŁPAKÓW SAMOCHODOWYCH>>>
6 listopada, około godziny 3.00, policjanci operacyjni z Bartoszyc zatrzymali w Sątopach dwóch mieszkańców gminy Bisztynek, którzy w samochodzie, którym się poruszali, posiadali 30 kołpaków samochodowych. Wszystkie były kradzione.
19 letni Marcin C. i o rok młodszy Fabian G. urządzili sobie wycieczkę do Bartoszyc, gdzie z zaparkowanych volkswagenów, opli i skody skradli kilka kompletów oryginalnych kołpaków. Ich działania zauważył mieszkaniec, który o swych obserwacjach powiadomił policję. Funkcjonariusze zatrzymali "kolekcjonerów" w Sątopach, gdzie również obserwowali zaparkowane auta. Po zatrzymaniu w komendzie w Bartoszycach obaj przyznali się do kradzieży wszystkich znalezionych w ich samochodzie kołpaków. Policjanci ustalili właścicieli 16 kołpaków i docierają do pozostałych pokrzywdzonych. Obu kolekcjonerom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

09.11.2010 r. - ZASADY GŁOSOWANIA W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH >>>
Okazuje się, że wielu z wyborców nie zna zasad głosowania w najbliższych wyborach samorządowych. W związku z tym przygotowaliśmy mini poradnik. Odpowiada on na pytania ile znaczków "X" możemy postawić w każdym z okręgów wyborcaych na wybranych kandydatów. Warto to zapamiętać, aby oddać ważny glos w wyborach. Komisje wyborcze będąoczywiście o tym informować, ale lepiej znać te zasady wcześniej :-) Więcej >>>

12.11.2010 r. - STARE MONETY ZNALEZIONE W BISZTYNKU >>>
Dwie stare, niemieckie monety znalazł w Bisztynku Internauta pragnący zaschować anonimowość. Znaleziskiem zapragnął "podzielić się" z odwiedzającymi naszą stronę. Dziękujemy !!! Fot. 1 >>> Fot. 2 >>>

12.11.2010 r. - NIEŹLE W RANKINGU GAZETY PRAWNEJ >>>
36. miejsce w województwie warmińsko-mazurskim (na 116 gmin) zajeła gmina Bisztynek w rankingu "Gazety Prawnej" - "Europejska Gmina-Europejskie Miasto 2010". Lepsze miejsce (33.) wśród gmin z powiatu bartoszyckiego zajęła gmina miejska Górowo Iławeckie. Sępopol - miejsce 50, Bartoszyce gmina wiejska - 95, Bartoszyce miasto - 51, Górowo Iławeckie gmina wiejska - ostatnie miejsce - 116. Z rankingu wynika, że gmina Bisztynek uzyskała 2052 złote dofinansowania na "głowę mieszkańca" i zrealizowała łącznie 41 projektów. Więcej na stronach "Gazety Prawnej" >>>

15.11.2010 r. - UROCZYSTE OTWARCIE "ORLIKA 2012" W BISZTYNKU >>>
12 listopada o godzinie 18.00 zespół boisk "Orlik 2012" w Bisztynku został uroczyście otwarty w obecności wielu gości i licznie przybyłych mieszkańców miasta i gminy. Obiekt poświęcił ks. arcybiskup senior Edmund Piszcz. Przecięcia tradycyjnej wstęgi dokonali parlamentarzyści, marszałek województwa, ks. arcybiskup oraz burmistrz Bisztynka Jan Wójcik. Uroczystości zakończyły pokazy sprawności młodych lekkoatletów i czirliderek. Zobacz więcej >>>

15.11.2010 r. - KANDYDAT NIE JEST BEZPARTYJNY >>>
Kilka dni temu, jeden z internautów podzielił się z nami wątpliwościami, co do przynależności partyjnej kandydata na stanowisko burmistrza Bisztynka Ryszarda Zduniuka. W obwieszczeniach Miejskiej Komisji Wyborczek w Bisztynku istanieje zapis, iż nie należy on do żadnej partii politycznej. Okazało się, iż nie jest to prawda. Ryszard Zduniuk jest członkiem Platformy Obywatelskiej i członkiem Rady PO powiatu bartoszyckiego, co sam przyznał w rozmowie z nami. Ryszard Zduniuk nie uzyskał poparcia PO w wyborach i z tych przyczyn czuł się zwolniony z obowiązku wskazania w oświadczeniu składanym przez Miejską Komisją Wyborczą swej przynależności partyjnej. - Popełniłem błąd - mówił Ryszard Zduniuk. - Był to efekt nieporozumienia, ale przyznaję, że to mój błąd. Sprawę wyjaśnialiśmy w Państwowej Komisji Wyborczej. W rozmowie z jej przedstawicielem ustaliliśmy, że kandydat ma obowiązek wskazania swej przynależności partyjnej, lecz za złożenie oświadczenia niezgodnego z prawdą nie grożą mu żadne konsekwencje prawne. - Taki kandydat odpowiada przed wyborcami - mówił nam pracownik PKW. Kandydat sprostował już swój błąd i na stronach internetowych PKW >>> możemy przeczytać, iż jest członkiem PO.

17.11.2010 r. - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE W BISZTYNKU >>>
10 listopada w Szkole Podstawowej Bisztynku uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie przedstawili dwie akademie przygotowane przez klasy młodsze i klasy starsze.

Więcej w relacji Justyny Zagozdon >>>

19.11.2010 r. - RYSZARD LENGAS WYRÓŻNIONY W KONKURSIE LITERACKIM >>>
Wczoraj w Bartoszycach, mieszkaniec Bisztynka Ryszard Lengas, odebrał wyróżnienie w Konkursie Literackim im. Leonarda Turkowskiego - Bartoszyce 2010. W konkursie wzięło udział 16 autorów, którzy nadesłali 80 wierszy. To już drugie wyróżnienie Ryszarda Lengasa w podobnym konkursie.

Więcej >>>

20.11.2010 r. - ZAPROJEKTUJ SZALIK KIBICA REDUTY >>>
Klub Kibica "Reduty" Bisztynek organizuje konkurs na projekt graficzny szalika kibica naszej drużyny. Wziąć w nim może udział każdy, kto umie posłużyć się najprostszym programem graficznym. Szalik kibica będzie miał wymiary 145-150 cm x 18 cm prosimy więc o wzięcie pod uwagę tych proporcji przy projektowaniu. Dopuszczalne są także barwne grafiki wykonane ręcznie. Projekt nie może zawierać żadnych elementów rasistowskich lub odnoszących się do chuligaństwa na stadionach. Podobne warunki stawia firma wykonująca szaliki !!!Szalik ma być dwustronny, prosimy zatem o projekty obu stron tego gadżetu. Projekty prosimy przesyłać w jak najlepszej rozdzielczości, w terminie do 5 grudnia 2010 r. na adres agbnk@wp.pl >>> Wasze projekty wezmą następnie w głosowaniu internetowym i spośród nich zostanie wybrany ten, który stanie się szalikiem kibica "Reduty". O cenie gotowego szalika (zależna jest m.in. od ilości zamówionych szalików)i ewentualnych nagrodach za zwycięstwo w konkursie informować będziemy w terminie późniejszym. Przed kilku laty nadesłano już do klubu dwa takie projekty, które możesz zobaczyć klikając tu >>>

21.11.2010 r. - FREKWENCJA WYBORCZA >>>
Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, o godz. 10.00 frekwencja wyborcza w mieście i gminie Bisztynek wyniosła 4,74% i była najniższa w powiecie bartoszyckim. Najwyższą frekwencję zanotowano w gminie Górowo Iławeckie. Tam wyniosła ona 10,59%. Jak się dowiedzieliśmy w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 (OKiAL) do godziny 10.00 głosowało w niej 110 osób (w całej gminie - 264 osoby), przy czym tuż po godzinie 10.00 zebrał się tam prawdziwy tłum wyborców i dane o frekwencji wyborczej w naszej gminie są już inne. Kolejny komunikat o frekwencji około godziny 15.30. Dane o frekwencji znajdziesz klikając tu >>> Zobacz zdjęcia z OKW nr 1. Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>>

21.11.2010 r. - FREKWENCJA WYBORCZA O GODZ. 15.00 >>>
Najniższą frekwencję wyborczą w powiecie bartoszyckim o godzinie 15.00 zanotowano w mieście Bartoszyce. Wyniosła ona 26,35%. Gmina i miasto Bisztynek plasuje się tuż powyżej z wynikiem 30,17%. Nadal najwyższą frekwencję notuje się w gminie Górowo Iławeckie - 47,09%.
Państwowa Komisja Wyborcza podała wskaźniki frekwencji wyborczej z godziny 15.00. W powiecie bartoszyckim najniższą zanotowano w mieście Bartoszyce, a najwyższą w gminie Górowo Iławeckie. Bartoszyce miasto - 26,35%; Górowo Iławeckie miasto - 37,47%; Bartoszyce gmina - 36,13%; Bisztynek - 30,17%; Górowo Iławeckie - 47,09%; Sępopol - 35,22%. Zobacz wykres >>>

21.11.2010 r. - FREKWENCJA WYBORCZA O GODZ. 19.00 >>>
Najniższą frekwencję wyborczą w powiecie bartoszyckim o godzinie 19.00 nadal notuje się w mieście Bartoszyce. Wyniosła ona 41,15% . Gmina i miasto Bisztynek plasuje się tuż powyżej z wynikiem 42,33%. Przodują obie jednostki administracyjne Górowa Iławeckiego. Zobacz wykres >>>

22.11.2010 r. GODZ. 02.00 - PIERWSZE WYNIKI >>>
Dopiero jedna z Obwodowych Komisji Wyborczych w naszej gminie zakończyła pracę. OKW w Grzędzie. Kandydaci uzyskali tam następującą liczbę głosów: Marian Dąrbowski - 17 (9,55 %), Jan Wójcik - 76 (42,7%), Ryszard Zduniuk - 85 (47,75%). W komisji tej oddano 178 ważnych głosów na 180 wydanych kart do głosowania. Udało nam się też dowiedzieć od jednego z mężów zaufania, że w OKW nr 1, czyli w OKiAL, zwyciężył Jan Wójcik, który uzyskał tyle głosów, ile dwaj pozostali kandydaci razem wzięci. Jan Wójcik zwyciężył także w Sątopach. Miestety nie dysponujemy dokładnymi wynikami. Prace komisji potrwają prawdopodobnie do godzin rannych, gdyż najmniejsza komisja zakończyła je dopiero około godziny 01.30, a miała do przeliczenia zaledwie glosy 180 osób. W OKiAL natomiast głosowało prawdopodobnie około 1000 osób.

22.11.2010 r. - BURMISTRZ W PIERWSZEJ TURZE >>>
Według danych PKW, w naszej gminie nie odbędzie się druga tura wyborów na burmistrza Bisztynka. Kandydat, i dotychczasowy burmistrz, otrzymał bowiem poparcie 53,84% wyborców, którzy zechcieli oddać ważne głosy we wczorajszych wyborach. Gratulujemy trzeciej kadencji !!! Zobacz wyniki >>>

Wszystko wskazuje na to, że skład Rady Miejskiej wyglądał będzie następująco: Jerzy Subocz, Ryszard Zduniuk, Edward Adamus, Władysława Bryl, Danuta Sokołowska, Jolanta Dominiak, Zdzisław Porydzaj, Roman Depta, Stanisław Malinowski, Stanisław Łykowski, Urszula Gąglewska, Zbigniew Filipczyk, Marek Gach, Wiletta Jakubiak, Andrzej Kulesa.

23.11.2010 r. - I PO WYBORACH >>>
Właśnie zakończyły się wybory - mamy nowego (starego) burmistrza i wielu nowych radnych. Oczywiście wszystkim gratuluję i życzę owocnej pracy. Takiej, która będzie widoczna i pozytywnie odczuwalna dla mieszkańców naszej Gminy. Pewnie za krótki czas zaczną się pojawiać pierwsze słowa krytyki wobec rządzących - i słusznie - bo przecież nie mamy tutaj władzy absolutnej i krytyka jest jak najbardziej na miejscu. Więcej słów do naszych Mieszkańców skreśliła Kama - przeczytaj >>>

24.11.2010 r. - MAREK DOMINIAK W RADZIE POWIATU >>>
Jak podała Państywowa Komisja Wyborcza w Radzie Powiatu Bartoszyckiego znalazł się tylko jeden przedstawiciel naszej gminy. Jest nim Marek Dominiak, który uzyskał 232 głosy wyborców co stanowi 4,67% wszystkich ważnych głosów. Gratulujemy. Skład Rady możesz poznać klikając tu >>>

Skład Rady Powiatu za kilka dni zapewne się nieco zmieni, gdyż dwie osoby, które do Rady się dostały zostały też wybrane na stanowisko burmistrza Górowa Iławeckiego (Kostka Jacek Przemysław - KWW Odrodzenie) oraz wojta gminy Górowo Iławeckie (Olszewska-Świtaj Bożena Jadwiga - KWW SAM). Dwie inne osoby będące już radnymi powiatowymi nadal kokurują w wyborach na stanowisko burmistrza Bartoszyc i wójta gminy Bartoszyce. Niestety nie zmieni to ilości radnych z gminy Bisztynek w Radzie Powiatu.

26.11.2010 r. - BURMISTRZ DZIĘKUJE >>>
PRAGNĘ SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ
WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM GMINY I MIASTA BISZTYNEK
ZA UDZIELONE POPARCIE ORAZ ZAUFANIE JAKIM MNIE PAŃSTWO OBDARZYLIŚCIE
W WYBORACH SAMORZADOWYCH W DNIU 21 LISTOPADA 2010R.

OTRZYMANE GŁOSY SĄ DLA MNIE ZOBOWIĄZANIEM
DO DALSZEJ PRACY NA RZECZ NASZEJ GMINY.

BURMISTRZ BISZTYNKA
JAN WÓJCIK

26.11.2010 r. - SUKCESY POLICJI Z BISZTYNKA >>>
Dwaj byli już pracownicy jednej z bisztyneckich firm zajmującej się szeroko pojętą obróbką metali, od dwóch lat okradali swego pracodawcę. Ich łupem padały cenne pręty z czystej chemicznie miedzi. 24 listopada zostali zatrzymani przez bisztyneckich policjantów. Złodziejami okazali się mieszkańcy gminy Kiwity Jacek M. i Waldemar L. Właściciel zakładu swe straty ocenił na kwotę 7.600 złotych. Policjanci odzyskali cztery pięciocentymetrowej średnicy pręty miedziane warte na skupie złomu, gdzie złodzieje sprzedawali łup, około 2.500 złotych. Za kradzieże grozi im do 5 lat więzienia.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>>

To nie jedyny sukces bisztyneckiej policji. Kilka dni temu policjanci patrolujący Bisztynek zauważyli mężczyznę niosącego worek. Na widok radiowozu mężczyzna porzucił swój "bagaż" i zaczął uciekać. Został zatrzymany, a w worku znaleziono skradzione szlifierki, wiertarkę i piłę motorową oraz złom miedziany. Skradziono je z warsztatu przy ul. Wojska Polskiego. Jakież było zdziwienie właściciela, gdy w momencie powiadamiania policji o kradzieży usłyszał przez telefon, że jego rzeczy już odzyskano. W tej sprawie zatrzymano trzech podejrzanych mieszkańców Bisztynka - Mateusza Ś. Mariusza G i Jarosława R. Podejrzani przyznali się też do kradzieży z jednej z szop przy ul. Kolejowej skąd skradli złom miedziany i środki ochrony roślin. Okazało się, że pod koniec października z garażu przy ul. Slonecznej skradli także samochód Audi 80, który policjanci odzyskali w podbarczewskim lesie. Wszystkim podejrzanym grożą poważne konsekwencje, gdyż nie były to ich pierwsze "wyskoki".

26.11.2010 r. - SĄTOPY: WSZY, SZCZURY I FEKALIA NA PODŁODZE >>>
Mieszkaniec Sątop zaalarmował redakcję "Gońca Bartoszyckiego" o fatalnych warunkach, w jakich żyje jego sąsiad Paweł Charchowski. W relacji telefonicznej nie było przesady. To, co zobaczyliśmy, zmroziło krew w żyłach. Lokal socjalny, w którym żyje Charchowski, jest w tak opłakanym stanie, że trudno to nazwać mieszkaniem. Podczas deszczu, przez dziurę w suficie, woda cieknie ciurkiem na podłogę. Więcej w materiale Radosława Pateckiego z "Gońca Bartoszyckiego" >>>

28.11.2010 r. - PODZIAŁ MANDATÓW W RADZIE MIEJSKIEJ I KILKA DANYCH STATYSTYCZNYCH >>>
Gdyby na burmistrza głosowali tylko mieszkańcy Bisztynka to za tydzień odbyłaby się II tura wyborów burmistrza - wynika z danych statystycznych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Porównujemy też ilość głosów oddanych na kandydatów w 2006 r i ostatnio. piszemy kto otrzymał największą ilość głosów, a kto najmniejszą. Zobacz podział mandatow w Radzie Miejskiej w Bisztynku. Więcej >>>

29.11.2010 r. - WIECZÓR ANDRZEJKOWY W SUŁOWIE >>>
W magiczny wieczór andrzejkowy spełniają się przepowiednie i wróżby, a tych nie zabrakło w sobotę w świetlicy wiejskiej w Sułowie. Dzieci wróżyły sobie kim będą w przyszłości, czy spełnią się ich oczekiwania. Wróżby ukryte były pod spodeczkami, na wypisanych karteczkach lub zwinięte wraz z cukierkiem - niespodzianką.

Więcej >>>

© Copyright by www.bisztynek.strona.pl 2003-2010