Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Luty 2010 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Luty 2010

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - LUTY 2010

02.02.2010 r. - FERIE W GIMNAZJUM W BISZTYNKU >>>
Gimnazjum w Bisztynku zadbało o czas wolny swych uczniów. W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych uczestnicy zajęć byli w kinie w Olsztynie, na lodowisku w Bartoszycach, na basenie w Dobrym Mieście i brali udział w zajęciach w swej szkole.

Przeczytaj więcej >>>

03.02.2010 r. - MIEJCIE NADZIEJĘ >>>
Piszecie na miniczacie przeróżne zdania, często bzdurne, bezsensowne i idiotyczne. Oczywiście nie wszyscy. Czasem się zdarza jakieś mądre przesłanie. Ale tylko czasem... Dlatego chcę Wam zadedykować pewną pieśń. Słowa napisał niejaki Adam Asnyk. To taki polski poeta. Pisał też o "daremnych żalach i próżnym trudzie". Śpiewa Jacek Wójcicki. Posłuchajcie i zastanówcie się... zanim cokolwiek napiszecie na miniczacie...Szczególnie polecam akapit: "Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią..." Kliknij i posłuchaj >>>

04.02.2010 r. - NA BASENIE W MIKOŁAJKACH >>>
Jedną z atrakcji tegorocznych ferii zimowych był wyjazd na basen w Mikołajkach, wyposażony w liczne urządzenia umilające pluskanie się w wodzie. Kilkunastoosobowa grupa dzieci i młodzieży z Bisztynka bawiła się tam wczoraj.

Przeczytaj więcej >>>

07.02.2010 r. - AWARIA WODOCIĄGU >>>
Zostaliśmy poinformowani przez Kierowniczkę ZBGKiM w Bisztynku - Iwonę Fafińską-Subocz o poważnej awarii sieci wodociągowej w Bisztynku. Awarii uległa główna rura wodociągowa w okolicach przedszkola. Z powodu awarii wody może brakować na piętrach budynków mieszkalnych, a na pozostałych ciśnienie będzie znacznie obniżone. Awaria powinna być usunięta w dniu jutrzejszym tj. 8 lutego.

08.02.2010 r. - BAL W SUŁOWIE NA KONIEC FERII >>>
W ostatni dzień ferii zimowych, czyli w ostatnią sobotę, dzieci z Sułowa i Wińca bawiły się na balu karnawałowym zorganizowanym w świetlicy w Sułowie. Uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach, a na zakończenie zostały obdarowane prezentami przez świętego Mikołaja.

Przeczytaj więcej >>>

08.02.2010 r. - KOBIECYM OKIEM - ŚLUB JAK Z BAJKI >>>
O przygotowaniach do ślubu i wesela, z punktu widzenia kobiety, napisała nam nasza internautka. Być może w ten sposób rozpoczniemy cykl jej publikacji, gdyż zapowiedziała nam już następną - o książkach, lekturach itd.

Zapraszamy do przeczytania i zamieszczenia własnych wypowiedzi >>>

10.02.2010 r. - FERIE W SĄTOPACH-SAMULEWIE >>>
Wyjazd do kina i na lodowisko do Olsztyna, zajęcia komputerowe, kulig, ognisko, zajęcia sportowe oraz bal karnawałowy to niektóre atrakcje ferii zimowych zorganizowanych w świetlicy środowiskowej w Sątopach-Samulewie.

Pisze o nich Agnieszka Węglik. Zobacz jak bawiły się dzieci w Sątopach >>>

10.02.2010 r. - FERIE W OŚRODKU KULTURY W BISZTYNKU >>>
Kino, lodowisko w Bartoszycach, zajęcia sportowe, sprawnościowe oraz bal karnawałowy, to atrakcje z których podczas ferii zimowych mogły skorzystać dzieci z Bisztynka. Dodatkowym urozmaiceniem były zajęcia prowadzone przez artystę garncarza.

Pisze o tym Joanna Drozdowska >>>

11.02.2010 r. - KONIEC KARNAWAŁU W GRZĘDZIE >>>
Bajkowe przebrania uczestników, liczne konkursy i znakomita zabawa to atrybuty prawdziwego balu jaki został zorganizowany wczoraj w Szkole Podstawowej w Grzędzie. Bal zakończył w Grzędzie tegoroczny karnawał.

Pisze o tym Mariola Sygocka >>>

11.02.2010 r. - KOBIECYM OKIEM - MÓL KSIĄŻKOWY >>>
Tym razem o nudnych i mniej nudnych lekturach szkolnych oraz o tym jakie książki warto przeczytać, a zwłaszcza jakie tytuły poleca młodszym i starszym kobietom (i nie tylko kobietom) Monika M. z Bisztynka.

Kliknij i przeczytaj >>>

12.02.2010 r. - PIJANA MATKA Z PALUZ >>>
Pijana 35-latka z Paluz wszczęła awanturę z 16 i 13-letnimi synami oraz 11-letnią córką, bo zwrócili jej uwagę, że pije za dużo alkoholu i zaniedbuje ich 2,5-miesięczne siostry bliźniaczki. Po interwencji policjantów starsze dzieci trafiły do ojca, bliźniaczki z odparzeniami do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczorajszej w nocy. Policjantów o sprawie powiadomił ojciec dzieci. Kiedy funkcjonariusze pojechali na miejsce zastali pijaną 35-latkę. Badanie alkotestem wykazało, że kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Z relacji 13 i 16-latka wynika, że matka wypiła siedem piw, pół litra wódki i wszczęła z nimi awanturę, w trakcie której, uderzyła w twarz najstarszego chłopca. W mieszkaniu policjanci zastali także 11-letnią wystraszona córkę 35-latki oraz dwie 2,5-miesięczne bliźniaczki płaczące w łóżeczku. Kobieta utrzymywała, że wypiła tylko 4 piwa i może się opiekować dziećmi.

Dwoma chłopcami i starszą dziewczynką zaopiekował się ojciec. Bliźniaczki trafiły na oddział dziecięcy bartoszyckiego szpitala.

O całej sprawie policjanci powiadomili prokuratora. Skierują też sprawę do sądu rodzinnego, który zadecyduje czy kobieta powinna w dalszym ciągu opiekować się swoimi dziećmi. Wobec 35-latki zostanie też skierowany stosowny wniosek do komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.
Informacja ze strony KPP w Bartoszycach >>>

13.02.2010 r. - ŚW. WALENTY W BISZTYNKU >>>
Nie wszyscy mieszkańcy Bisztynka, a nawet parafianie wiedzą, że kult Świętego Walentego w Bisztynku i na całej Warmii miał wyjątkowy wymiar. Święty ten należał tu do najbardziej "popularnych" obok Św. Rocha, Michała, Marka, Barbary i Rozalii. Dlatego też - nieprzypadkowo - w kościele parafialnym w Bisztynku jeden z 5. ołtarzy jest ołtarzem Świętego Walentego. Przedstawiamy go na zdjęciu obok. Według dostępnych nam źródeł, został on zbudowany pomiędzy latami 1775, a 1780 przez Christiana Bernarda Schmidta w jego pracowni w Reszlu. Ustawiony jest w lewej nawie kościoła przy jednym z filarów, bardzo blisko ambony. Zakochani !!! Może warto Go odwiedzić (?!?) tak jak robili to dawniej mieszkańcy Warmii w rocznicę Jego śmierci, czyli 14 lutego.
Zobacz >>>

14.02.2010 r. - KIBICUJMY POLAKOM !!! >>>
Wczoraj Adam Małysz zdobył srebrny medal olimpijski podczas zawodów na skoczni normalnej (K-90) zwanej niegdyś średnią. Już dziś czekają nas kolejne emocje i tak codziennie do 22 lutego włącznie, a potem jeszcze 27 lutego. Przygotowaliśmy dla Was informację; kiedy startują Polacy z szansami na medale olimpijskie. Godzina to czas polski. Wskazaliśmy jedynie zawody finałowe, po zakończeniu których, możemy się cieszyć z medali. I obyśmy się cieszyli :-)

Zobacz >>>

15.02.2010 r. - MORSY POBIŁY REKORD GUINNESSA >>>
Czterech morsów reprezentowało Bisztynek podczas VII Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie. Wraz z innymi morsami pobili rekord Guinnessa w jednoczesnej zimowej kąpieli morskiej. Poprzedni był trzykrotnie mniejszy. Nowy rekord nie jest jeszcze oficjalny, musi go potwierdzić specjalnym certyfikatem Guinness World Records. W tegorocznym zlocie - jak podali organizatorzy - uczestniczyły morsy ze 198 polskich miejscowości. Natomiast zagranicę reprezentowali Czesi i Niemcy. Do Bałtyku weszli: Marek Dominiak, Edward Adamus, Rafał Spiczko i - po raz pierwszy w życiu - Waldemar Kornatowski. Oto kilka zdjęć ze zlotu. Wkrótce szersza relacja na naszej stronie.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>>

16.02.2010 r. - FERIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BISZTYNKU >>>
W dniach 25-29 stycznia w Szkole Podstawowej w Bisztynku zostały zorganizowane ferie zimowe. W zajęciach uczestniczyło 80 uczniów, w tym 20 osób dojeżdżających z terenu gminy. W tym czasie odbyły się zajęcia: komputerowe, teatralne, rekreacyjno-sportowe, muzyczne, świetlicowo-artystyczne, profilaktyczne, z pierwszej pomocy przedmedycznej, logorytmiczne. Dzieci były też w kinie, na lodowisku, na basenie itd.

Przeczytaj więcej >>>

19.02.2010 r. - BAL WALENTYNKOWY W SĄTOPACH >>>
13 lutego 2010 r. w Świetlicy Środowiskowej w Sątopach odbył się bal karnawałowo - walentynkowy zorganizowany dla młodzieży i dorosłych. Uczestnicy balu wykazali się wielką pomysłowością przebierając się w różnego rodzaju stroje. Na bal przybyli: diabeł z aniołem, ksiądz z zakonnicą, wampir, czerwony kapturek. Zabawa była udana i trwał do białego rana.

Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>>
Anna Mierzwińska

19.02.2010 r. - PUNKT INFORMACYJNY DLA BEZROBOTNYCH W BISZTYNKU >>>
Informujemy, że od 1 marca 2010 r. w Bisztynku działać będzie Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Powiatowego Urzędu Pracy. Punkt obsługiwał będzie bezrobotnych i poszukujących pracy od poniedziałku do czwartku każdego tygodnia. Punkt obsłuży bezrobotnych w zakresie: rejestracji, wydawania ząswiadczeń, wypłaty zasiłków i innych świadczeń z Funduszu Pracy, aktywizacji zawodowej. Tak więc, już niedługo, bezrobotni nie będą musieli w każdej sprawie jeździć do Bartoszyc. Punkt mieścił się będzie w budynku Urzędu Miejskiego w Bisztynku.
Więcej >>>

20.02.2010 r. - TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW >>>
Policja, po raz kolejny, włącza się w realizację projektu pod nazwą "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". W związku z tym, w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach, przy ul. Warszawskiej 9, w dniach 22-28 lutego 2010 r. w godz. 10.00 - 13.00 i 16.00 - 20.00 czynny będzie specjalny punkt informacyjny dla ofiar przestępstw.

Dyżury w punkcie pełnić będą policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego i prewencji, z którymi można kontaktować się telefonicznie, za pośrednictwem oficera dyżurnego - tel. 89-762-82-00 - lub osobiście w budynku KPP w Bartoszycach.

21.02.2010 r. - MORSY W MIELNIE >>>
Jak już pisaliśmy - Bisztynek był reprezentowany przez 4 morsów z Klubu "Przerębel" podczas VII Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie jaki odbył się w dniach 13-14 lutego w tym kurorcie nadbałtyckim. Obiecywaliśmy szerszą relację z tego wydarzenia. Z powodu kłopotów z komputerem i uzyskaniem zdjęć czynimy to dopiero dziś. Prezentujemy Wam 30 zdjęć ze zlotu oraz kilka słów na ten temat.

Zobacz więcej >>>

22.02.2010 r. - PODARUJ UCZNIOM KSIĄŻKĘ >>>
Jeśli macie Państwo w domu książki, których nie czytacie, zachęcamy Was do przyniesienia ich do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji "Podaruj uczniom książkę".

Zobacz więcej >>>

23.02.2010 r. - KOBIETA ROKU... Z BISZTYNKA >>>
Kiedy zaczynała szyć nie myślała o tym, że kiedyś stworzy własną markę. Dziś mówi: - Trzeba być upartym i jak najlepiej robić to, co się kocha. - Od zawsze ciągnęło mnie do maszyny. Własną dostałam na osiemnaste urodziny, mama widziała, że mnie to interesuje. Często ją podpatrywałam kiedy szyła. Kto to mówi ??? Kobieta pochodząca z Bisztynka. Dziś projektantka mody. Maryla Walkowska. Z domu... Tomasik.
Więcej o Pani Maryli przeczytasz klikając tu >>> A już za kilka dni opublikujemy rozmowę z "naszą" Bisztynianką :-)Internauci !!! Od dziś głosujemy na Panią Marylę wchodząc na stronę www.Torun.gra.pl >>> (Głosowanie internetowe zakończone) oraz wysyłając SMS o treści K 04(ze spacją) pod numer 71051. (Koszt smsa 1.22 złotych z VAT.)

26.02.2010 r. - ODPOWIE ZA KŁUSOWNICTWO >>>
52 letni Zdzisław K. kilka dni temu usłyszał zarzuty kłusownictwa. 22 lutego policjanci zabezpieczyli wnyki rozwieszone w lesie oraz zaduszoną sarnę. Ślady wskazywały, że sprawca ciągnął ze sobą dwukółkę. Taki sam dwukołowy wózek, ze śladami sarniej sierści policjanci z Bisztynka znaleźli w gospodarstwie 52 latka. Mający 0,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzna nie przyznał się początkowo do przestępstwa.W poniedziałek ornitolog badający zwyczaje ptaków w jednym z podbisztyneckich lasów natknął się na zaduszoną we wnyku sarnę oraz inne wnyki porozwieszane na gałęziach drzew. O wszystkim powiadomił policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli wnyki, zebrali ślady na miejscu oraz przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego. Ślady kół znalezionych w pobliżu miejsca wskazywały, że sprawca zakładając wnyki ciągnął ze sobą dwukołowy wózek. Policjanci ustalili, że sprawcą przestępstwa może być 52 letni Zdzisław K. Podczas przeszukania jego gospodarstwa znaleźli dwukółkę odpowiadającą zabezpieczonym śladom w której znajdowały się źdźbła sierści pochodzącej od sarny. Mężczyzna początkowo zaprzeczał swojej kłusowniczej działalności. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, za które odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - przyznał się do przestępstwa.

26.02.2010 r. - NOŻYCAMI CIĘŁA UBRANIA. TERAZ JE PROJEKTUJE >>>
O Bisztynku, pierwszej maszynie do szycia i o tym co robiła z nożycami - w krótkiej rozmowie opowiada Maryla Walkowska - projektantka mody pochodząca z Bisztynka, kandydująca do tutułu Kobiety Roku 2009 Torunia.

Przeczytaj i zobacz więcej >>>

26.02.2010 r. - "PTASIE JADŁO" W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BISZTYNKU >>>
17 lutego 2010 r. w Szkole Podstawowej w Bisztynku leśniczy Wiesław Oziewicz z Nadleśnictwa Bartoszyce oraz Ryszard Żuchowski zorganizowali i przeprowadzili akcję edukacyjną "Ptasie Jadło". Zachęcali uczniów do dokarmiania ptactwa w czasie zimy. Podarowali 25 kg przygotowanej karmy w ekologicznych opakowaniach. Wdzięczni uczniowie z ochotą odebrali pokarm i rozwiesili go na drzewach w okolicach swoich domów. Grono Pedagogiczne dziękuje za wspomaganie działań ekologiczno-przyrodniczych w naszej szkole.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>>
Anna Pietkiewicz, Justyna Zagozdon

© Copyright by www.bisztynek.strona.pl 2003-2010