Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Marzec 2010 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Marzec 2010

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - MARZEC 2010

01.03.2010 r. - MORSY Z BISZTYNKA MAJĄ 6 LAT >>>
Sześć lat temu w Bisztynku powstał Klub Morsów "Przerębel". Powstał z inicjatywy nieżyjącego już Krzysztofa Matysiaka. W dniu 29 lutego 2004 r. zainaugurowano w Bisztynku zimowe kąpiele. Wówczas rozpoczęli je: Krzysiek Matysiak. Grzegorz Kwakszys, Wiesiek Dusza i Marek Dominiak. Do dziś w przeręblu w Bisztynku wykąpało się ponad 100 nowych morsów i foczek. Wczoraj odbyła się w Bisztynku urodzinowa kąpiel z udziałem morsów z Reszla i Bartoszyc. Ta uroczystość mogła się odbyć dzięki wsparciu burmistrza Bisztynka.
Przeczytaj i zobacz więcej >>> Przeczytaj co o morsach napisał wówczas "Goniec Bartoszycki" >>>
Zobacz film z rocznicowej kąpieli >>>

03.03.2010 r. - WEŻ UDZIAŁ W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM >>>
Firma Nokia Poland oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłaszają rozpoczęcie konkursu fotograficznego "W zespole siła". Konkurs trwa od 1 marca 2010 r. Skierowany jest do młodzieży w wieku 16 – 22 lat z terenu całej Polski. Celem konkursu jest promocja przykładów pozytywnego wpływu młodych ludzi na ich najbliższe otoczenie. Chcemy zachęcić młodzież, do zaprezentowania działań, które w pozytywny sposób wpływają na świat wokół nich. Warunkiem udziału w konkursie "W zespole siła" jest nadesłanie do dnia 30 kwietnia 2010 roku zdjęcia na adres e-mail: konkurs@pcyf.org.pl.
Przeczytaj więcej >>>

03.03.2010 r. -TYM RAZEM W TENISA O PUCHAR TELEWIZJI >>>
W najbliższą niedzielę - 7 marca 2010 r. - w sali gimnazstycznej Gimnazjum Publicznego w Bisztynku odbędą się eliminacje gminne w ramach 51 edycji Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym "o Puchar TVP Olsztyn" (Jeszcze w ubiegłym roku "o Puchar Gazety Olsztyńskiej"). W eliminacjach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w turnieju, a szczególnie kobiety i mężczyzn w starszych grupach wiekowych :-) Początek rozgrywek o godz. 10.00.

04.03.2010 r. - MARYSIEŃKA BĘDZIE OTWARTA W WEEKENDY >>>
Ta wiadomość ucieszy na pewno wszystkich mieszkańców Bisztynka i gości naszego miasteczka. Już od 14 marca restauracja "Marysieńka" będzie czynna w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 11.00 - 21.00.
Zobacz więcej >>>

05.03.2010 r. - W SĄTOPACH PAMIĘTAJĄ O FRYDERYKU CHOPINIE >>>
22 lutego w Szkole Podstawowej w Sątopach odbył się uroczysty apel z okazji 200 rocznicy urodzin znakomitego, polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Podczas apelu uczniowie poznali życie i twórczość tego wielkiego Polaka oraz mieli okazję wysłuchać kilku utworów, które on skomponował.
Przeczytaj więcej >>>

05.03.2010 r. - EGZAMIN PRÓBNY W SZKOLE W SĄTOPACH >>>
Uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Sątopach zmagali się wczoraj z 24 pytaniami próbnego testu kompetencyjnego. Motywem przewodnim egzaminu była... czekolada. Sprawdzian organizowało wydawnictwo "Operon" i "Gazeta Wyborcza".

Przeczytaj więcej >>>

06.03.2010 r. - 11 KANDYDATEK DO TYTUŁU MISS >>>
Jedenaście dziewcząt zgłosiło się do konkursu Miss Polonia Ziemi Bartoszyckiej 2010. Najpiękniejsza zostanie wybrana podczas gali finałowej, w dniu 10 kwietnia 2010 r. w sali Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Gwiazdą gali będzie Norbi. Uświetnią ją także występy tancerzy z klubu Jantar w Elblągu oraz grupa wokalna z Zielonogradska.

Zobacz kandydatki >>>

07.03.2010 r. - SUKCES MŁODYCH PLASTYKÓW Z BISZTYNKA >>>
13 prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Bisztynku zostało nagrodzonych i wyróżnionych w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Moje miasto - wczoraj, dziś i jutro". Konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach rozstrzygnięto 19 stycznia, a nagrody i wyróżnienia wręczono uczniom 4 marca.

Przeczytaj więcej i zobacz nagrodzone prace >>>

09.03.2010 r. - NIESAMOWITE ZDJĘCIE Z SĄTOP >>>
Internauta "Ignitor" (Imię i nazwisko znane red.) przesłał nam niesamowite zdjęcie z Sątop. Prze użytkowników Pomorskiego Forum Eksploracyjnego początkowo identyfikowane jako pochodzące z Braniewa, ale ów błąd już sprostowano. Jak dotąd o zdjęciu wiemy niewiele. Ignitor napisał nam: "(...) Zdjęcie pochodzi oczywiście z okresu po II wojnie światowej, niestety trudno dokładnie określić rok. O czołgach na dworcu opowiadał mi ojciec, a do Sątop jego rodzina została przywieziona w maju 1947 r.Dziadek wymontował z któregoś z nich parę mechanizmów, być może z tej Pantery na zdjęciu. W każdym razie jeszcze dwa lub trzy lata czołgi tam stały. Postaram się jeszcze czegoś dowiedzieć od dalszej rodziny ojca, ale to dopiero gdzieś za tydzień." Oczywiście napiszemy o tym. A może ktoś z Sątop rozpoznał na zdjęciu osoby ??? Prosimy o kontakt.
Zobacz zdjęcie >>>

10.03.2010 r. - ZAGRALI O PUCHAR TELEWIZJI OLSZTYN >>>
W ostatnią niedzielę w sali gimnastycznej Gimnazjum publicznego w Bisztynku odbyły się miejsko-gminne eliminacje 5 1 turnieju tenisa stołowego "O Puchar TVP Olsztyn". W turnieju wzięło udział 50 tenisistek i tenisistów.

Przeczytaj więcej >>>

13.03.2010 r. - NOWA STRONA OKIAL >>>

Ruszyła nowa odsłona strony internetowej Ośrodka Kultury i Akjtywności Lokalnej w Bisztynku. Tym razem pod adresem www.OKiALBisztynek.pl >>> Zobacz więcej >>>

18.03.2010 r. - MARYSIEŃKA OTWARTA CODZIENNIE >>>
Już nie tylko w soboty i niedziele, ale codziennie można skorzystać z usług restauracji "Marysieńka". W środy i niedziele już od godz. 11.00 do 21.00, a w pozostałe dni od 14.00 do 21.00. Zapraszamy.
Zobacz więcej >>>

19.03.2010 r. - KANDYDATKI NA MISS W DWORKU ROMANOWSKI >>>
Kandydatki do tytułu Miss Polonia Ziemi Bartoszyckiej 2010 wzięły udział w sesji fotograficzno-filmowej w Dworku Romanowski w Sułowie. Dziś przedstawiamy 52 zdjęcia z tej sesji oraz fragment Wiadomości Lokalnych Telewizji Kablowej BartSat w Bartoszycach wyemitowane dnia 16 marca 2010 r.
Zobacz więcej >>>

21.03.2010 r. - BISZTYNEK KULTUROWO >>>
Kilka dni temu powstała nowa strona dotycząca Bisztynka. Bisztynek-Kulturowo. Dotyczy wszelkich przejawów aktywności mieszkańców naszego miasteczka i okolic. Już teraz znajdziecie tam informacje o sporcie, lokalnych twórcach, stowarzyszenia i instytucjach zajmujących się kulturą i nie tylko. Stronę prowadzi Kamila Zawadzka. Już wkrótce strona zostanie wzbogacona o nowe informacje, ale już teraz możecie skorzystać z forum, skomentować informacje i zaprezentować się tam sami - jeśli cokolwiek tworzycie.
Zapraszamy >>>

23.03.2010 r. - ZAPYTAJCIE BURMISTRZA >>>

25 marca 2010 r. o godzinie 18.00 w sali Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku odbędzie się spotkanie mieszkańców Bisztynka z burmistrze Bisztynka Janem Wójcikiem. Organizator spotkania prosi o niezawodne przybycie mieszkańców "z uwagi na wagę omawianych spraw". Naszym zdaniem jest to znakomita okazja do zadania burmistrzowi wielu pytań, w tym tych niewygodnych :-)

23.03.2010 r. - RUSZYŁ NABÓR DO PRZEDSZKOLA >>>
Do 20 kwietnia 2010 r. w Przedszkolu Samorządowym w Bisztynku można pobrać kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola na rok szkolny 2010/2011. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do przedszkola prosimy o zgłasznie się po karty do kancelarii przedszkola, do intendenta lub pobranie kart zgłoszenia o wychowawców poszczególnych grup.

24.03.2010 r. - PIERWSZY KROK DLA RATOWANIA STARYCH DWORCÓW KOLEJOWYCH >>>
Wczoraj, w Warmińsko - Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim, z inicjatywy wojewody Mariana Podziewskiego odbyła się ogólnopolska konferencja "Uratujemy stare dworce". Z tą akcją, zainicjowaną przez Elżbietę Mierzyńską związani jesteśmy od początku. Z terenu naszej gminy wzięli w niej udział: Barbara Zasada - dyrektorka Szkoły Podstawowej w Sątopach i piszący te słowa. Przeczytaj więcej >>>

26.03.2010 r. - ZAPRASZAMY KIBICÓW REDUTY >>>
Rozpoczyna się runda wiosenna rozgrywek piłkarskich. Już jutro o godzinie 11.00 w Bisztynku zagrają trampkarze Reduty przeciwko MKS Szczytno.

W niedzielę - 28 marca 2010 r. - na stadionie w Bisztynku odbędą się dwa mecze. O godzinie 11.00 zagrają juniorzy, przeciwko Pisie Barczewo, a o 14.00 rundę zainaugurują seniorzy w meczu z Fortuną Gągławki.

Serdecznie zapraszamy sympatyków i kibiców na wszystkie mecze. Piłkarze liczą na Wasz doping :-)

© Copyright by www.bisztynek.strona.pl 2003-2010