Aktualności >>>  Archiwalne zdjęcia Romana Chlebowicza >>>

 .: Budowa osiedla przy ul. Słonecznej

Jak powstawało osiedle przy ul. Słonecznej?

Roman Chlebowicz, były mieszkaniec Bisztynka, obecnie mieszkający w Kanadzie przesłał nam zdjęcia obrazujące proces powstawania osiedla przy ul. Słonecznej w Bisztynku. Zdjęcia pochodzą z końca lat 70-tych XX wieku.

Kolejną porcję archiwalnych zdjęć z Bisztynka nadesłał nam Roman Chlebowicz mieszkający w Kanadzie.

Zdjęcia pokazujące Bisztynek zimą 1985 roku pokazaliśmy 23 lutego. >>>

Tym razem są to zdjęcia pokazujące proces budowy osiedla mieszkaniowego przy ul. Słonecznej.

Oto co napisał: "Przesyłam kilka zdjęć, które mam nadzieję zaciekawią. Ulica Słoneczna jest największym i zarazem najnowszym osiedlem w Bisztynku. Powstało w drugiej połowie lat siedemdziesiątych.

Mniej więcej w tym samym czasie powstała ulica, równoległa do ulicy Nowe Osiedle i biegnąca w kierunku ul. Słonecznej. Tuż obok nowo powstających bloków stare gospodarstwo zostało wyremontowane i przerobione na warsztat i magazyn zakładu gospodarki komunalnej (koniec lat siedemdziesiątych)

Zdjęcia 1 i 2 pochodzi z roku około 1976. Pokazują przydomowe ogródki na których zbudowano nową ulicę (patrz opisy pod zdjęciami w galerii-red.)

Ulica biegnie na poziomie sporo niższym. Musiano wykopać i wywieźć dużą masę ziemi, co obrazuje zdjęcie 3 (około 1977/78).

Na miejscu składowiska materiałów budowlanych (zdjęcie 4) była przedwojenna żwirownia, zamieniona na wysypisko śmieci w latach powojennych. Tuż przed budową miejsce było zasypane, wyrównane.

Zdjęcie 6, to budowa pierwszego bloku, około 1977/78. Zdjęcie 8, to gospodarstwo rolne zamienione na magazyn, warsztat ZGM."

Andrzej Grabowski - 06.04.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017