Aktualności >>>  Modlili się w wyjątkowy sposób >>>

 .: Kolejny Wieczór Uwielbienia w kościele w Bisztynku

Wieczór Uwielbienia
w kościele w Bisztynku

Ks. Adrian Bienasz z parafii w Lidzbarku Warmińskim wraz z młodzieżą z Ruchu Światło-Życie poprowadzili Wieczór Uwielbienia w kościele w Bisztynku. W tym roku odbył się on pod hasłem: "Wierzę w Jego Zmartwychwastanie i Ducha Zesłanie"

Tegoroczny Wieczór Uwielbienia w kościele w Bisztynku poprowadził ks. Adrian Bienasz - wikariusz kościoła świętych Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim, od lat związany z Ruchem Światło-Życie. Ruch oazowy był organizatorem tego modlitewnego spotkania (jak w poprzednich latach).

Wieczór Uwielbienia to nic innego jak oddanie czci i uwielbienia Jezusowi Chrystysowi. Uczestnicy adorują Najświętszy Sakrament, choć w niezwykły sposób. Ks. Adrian zaprosił wszystkich uczestniczących do ołtarza. Znaleźli się tam młodzi ludzie, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania ale też ci, którzy do tego sakramentu przystąpili już dawno temu.

W trakcie wieczoru ks. Bienasz niósł monstrancję z Ciałem Chrystusa do każdego z uczestniczących i modlił się przy każdym przez chwilę.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalno-instrumentalny Infinity. Przypomnijmy, że jeszcze rok temu >>> członkowie zespołu zastanawiali się nad jego nazwą. Podobnie jak rok temu młodzież przystępująca do bierzmowania poczatkowo nie była szczególnie zaiteresowana tym, co dzieje się w świątyni. Widać jednak było jak szybko przestali interesować się swoimi smartfonami a na twarzach zamiast uśmieszków pojawiało się skupienie.

Modlili się razem, trzymając się za ręce.

Andrzej Grabowski - 29.05.2017 r.Copyright: www.bisztynek24.pl 2017