Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Grudzień 2009 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Grudzień 2009

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - GRUDZIEŃ 2009

01.12.2009 r. - DOTYCHCZASOWE WYNIKI NASZEJ ANKIETY >>>
Nasza ankieta w sprawie elektrowni wiatrowych cieszy się stosunkowo dużym zainteresowaniem. Do godz. 10.25 na jej pytania odpowiedziały 94 osoby. Aby wypełnić ankietę wystarczy kliknąć tu >>>

Zobacz wyniki w formie graficzno-opisowej >>>

02.12.2009 r. - KINO W BISZTYNKU >>>
W dniu 3 grudnia 2009 r. (czwartek) do Bisztynka przyjeżdża profesjonalne kino objazdowe. Po latach nieistnienia kina w Bisztynku (nazywało się "Światowid" - jesli ktoś nie pamięta :) będzie to okazja do obejrzenia filmów w taki sposób, w jaki powinno się je oglądać. W sali Ośrodka KLultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zostaną wyświetlone filmy: Godzina 14.00 - "Renifer Niko ratuje święta" - jedna z najnowszych animacji dla najmłodszych i o godz. 17.00 - "Nigdy nie mów nigdy". Proponowany także film "Dzieci Sendlerowej" nie wzbudził zainteresowania i nie zostanie wyświetlony. Cena biletu na pojedyńczy seans to 11 złotych. Wszelkich informacji udziela OKiAL telefonicznie: 89-7188067 .

Serdecznie namawiamy do udziału w projekcjach !!!

02.12.2009 r. - NOWA WIATA W SUŁOWIE >>>
W ciągu zaledwie 3 godzin stanęła w Sułowie nowa wiata dla dzieci oczekujących na dojazd do szkoł w Bisztynku. Teraz nie będą już musiały czekać "pod chmurką". Mieszkańcy Sułowa bardzo się z niej cieszą :-)

Pisze o tym Bożena Dąbrowska >>>

03.12.2009 r. - CHĘCI DOBRE. WYKONANIE ? - JAK WIDAĆ ! >>>
Dwa dni temu, przy bloku nr 9 ulicy Słonecznej w Bisztynku pojawiła się wywrotka. Wysypano z niej kilka ton piachu wprost w znacznej rozmiarów kałużę i na tym prace wyrównujące drogę się zakończyły. Mieszkańcy osiedla liczyli na to, że piachu pojawi się tam więcej i droga prowadząca do garaży i na działki zostanie jako tako wyrównana. Niestety dowiedzieli się, że to już koniec prac i dlatego postanowili interweniować. - To bezsensowna robota - mówił nam jeden z kierowców.

- Będzie tylko więcej błota, a ten piach wkrótce zostanie rozjeżdżony. Jak już coś się robi to powinno to być zrobione porządnie - skonkludował. Telefonowaliśmy w tej sprawie do burmistrza, który obiecał przyjrzeć się tej "robocie".Razem z mieszkańcami czekamy na interwencję. Zdjęcie 1 >>> Zdjęcie 2 >>> Zdjęcie 3 >>>

Przy okazji rozmowy o "naprawie" drogi usłyszeliśmy też kilka próśb mieszkańców ul. Słonecznej o wyremontowanie chodników, o czym wspominamy jedynie z nadzieją na rozpatrzenie także tego wniosku.

06.12.2009 r. - NIEZWYKŁE REKOLEKCJE W BISZTYNKU >>>
Ojciec Werbista o imieniu Francesco rozpoczął dziś w Bisztynku Rekolekcje Adwentowe. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby kapłan nie pochodził z... Indonezji. Dziś, podczas Mszy świętej o godzinie 9.00 powiedział wiernym, iż był w solarium, ale... tylko jeden raz. Opowiedział o tym jak trafił do Polski. Mówił, że w jego kraju jest kilkaset języków (narzeczy), ale Polacy mówiono mu, że mimo tego, iż w naszym kraju jest tylko jeden język, to i tak nie możemy się dogadać :-) Jeśli chcecie posłuchać Ojca Werbisty, pracującego w Polsce już od 10. lat... idźcie na rekolekcje >>>. A dziś przedstawiamy pieśń "Ave Maria" w wykonaniu Ojca Rekolekcjonisty, w egzotycznym języku.

Zobacz film >>>

09.12.2009 r. - GŁOS W SPRAWIE ELEKTROWNI WIATROWYCH >>>
Najwięcej elektrowni wiatrowych w Polsce znajduje się w gminie Kisielice w powiecie iławskim, w naszym województwie. Władze gminy planują budowę jeszcze około 60. takich obiektów. O funkcjonowaniu turbin mówił nam burmistrz tego miasteczka (zarówno gmina jak i miasteczko zbliżone ilością mieszkańców do naszej gminy) Tomasz Koprowiak.
Przeczytaj więcej >>>

09.12.2009 r. - MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ DZIECI W SĄTOPACH >>>
Mikołaj odwiedził dzieci w świetlicy środowiskowej w Sątopach-Samulewie. Przyniósł wszystkich grzecznym dzieciom wór łakoci. W zamian za nie dzieci złożyły Mikołajowi życzenia imieninowe. A potem była zabawa.

Pisze o tym Agnieszka Węglik >>>

13.12.2009 r. - ŚWIĄTECZNE OZDOBY W BISZTYNKU >>>
Bisztynek jest już świątecznie przystrojony. Brakuje co prawda jeszcze udekorowanych choinek na skwerach, ale większość ozdób można już oglądać wieczorową porą. Na prośbę internautów nagraliśmy krótki filmik z wieczornego spaceru po miasteczku. Zobacz >>>

14.12.2009 r. - TRZY OSOBY RANNE W WYPADKU POD BISZTYNKIEM >>>
Kilka minut po południu doszło do wypadku drogowego na drodze Sątopy-Bisztynek, w którym ucierpiały trzy osoby (matka i dwóch synów). Wszyscy trafili do szpitala w Bartoszycach.
Mieszkańcy gminy Bisztynek podróżowali drogą z Sątop do Bisztynka. Na pokrytej warstwą błota pośniegowego jezdni, na lekkim łuku drogi, kierujący seatem stracił panowanie nad kierownicą i wpadł w poślizg. Prawdopodobnie "złapał" pobocza. W wyniku poślizgu samochód obrócił się o 180 stopni i prawym przednim błotnikiem uderzył w drzewo po lewej stronie jezdni. Uderzenie było tak silne, że pojazd ponownie obrócił się o 180 stopni i zatrzymał tuż przed następnym drzewem. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z OSP w Bisztynku. - Udzieliliśmy poszkodowanym pomocy przedmedycznej - mówili. - Na miejsce został wezwany śmigłowiec ratowniczy, ale odwołano go, gdy na miejscu zjawiła się karetka pogotowia. Najgroźniejsze - według nas - obrażenia odniosła matka kierowcy seata. Kierowca z pewnością jechał z nadmierną prędkością, a co najmniej nie dostosował jej do panujących warunków drogowych - mówili ratownicy z OSP w Bisztynku.

Zobacz zdjęcia.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>> Fot. 8 >>> Fot. 9 >>>

15.12.2009 r. - "NASZE" MISSKI PREZENTOWAŁY SUKNIE W OLSZTYNIE >>>
Trzy dziewczęta znane mieszkańcom Bisztynka z udziału w konkursie Miss Polonia Ziemi Bartoszyckiej, a jednocześnie finalistki konkursu Miss Polonia Warmii i Mazur wzięły wczoraj udział w pokazie nowej kolekcji sukien, znanej olsztyńskiej projektantki Barbary Cały. Wśród nich - Kamila Mączarska z Bisztynka.

Więcej >>>

15.12.2009 r. - WIADOMOŚCI Z ORLIKA >>>
Prace przy budowie budynków socjalnych zespołu boisk "Orlik 2012" trwają obecnie do późnych godzin wieczornych każdego dnia, nie wyłączając sobót i ostatniej niedzieli. Firma NAKA OL chce dotrzymać terminu i zakończyć prace wykończeniowe w jednym z budynków w terminie do 20 grudnia. Właściciel firmy zapewnia, że termin zostanie dotrzymany.

Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>>

15.12.2009 r. - NIE ODPALAJ FAJERWERKÓW >>>
Nie umiesz, jesteś po użyciu alkoholu, niedokładnie przeczytałeś instrukcję... Zostaw fajerwerki !!! POTEM MOŻESZ ŻAŁOWAĆ !!!
Przypominay, że używanie fajerwerków - zgodnie z prawem - dozwolone jerst TYLKO w Sylwestra i Nowy Rok !!! a sprzedaż takich wyrobów osobom małoletnim jest karalna.

Zobacz skutki >>>

21.12.2009 r. - PRZEDŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIA W SĄTOPACH >>>
17 i 18 grudnia przedszkolaki z Sątop oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Sątopach zaprezentowały nauczycielom i rodzicom przedstawienia jasełkowe. Zaprezentowały się także grupy kolędnicze.

Pisze o tym Barbara Zasada >>>

24.12.2009 r. - ŻYCZENIA >>>
Jak co roku otrzymujemy życzenia świąteczne od wielu osób, instytucji i organizacji. Kierowane są zarówno do mieszkańców naszej gminy jak i "szefostwa" naszej witryny internetowej. Za wszystkie miłe słowa i życzenia świąteczno-noworoczne serdecznie dziękujemy :-) Dziś publikujemy te, które już nadeszły. (Poza czysto prywatnymi.) Kliknij i zobacz >>>

24.12.2009 r. - MIŚKOWI KRADNĄ MISKI >>>
To przykra wiadomość na Wigilię. Dowiedzieliśmy się, że ktoś codziennie kradnie miski w których mieszkańcy podają pokarm "Miśkowi", czyli porzuconemu pieskowi, który ma swoją budę przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i E. Orzeszkowej, o którym kilkakrotnie już pisaliśmy. Osoby dokarmiające psa zmuszone są każdorazowo zanosić karmę w nowej misce. Komuś wyraźnie i mocno odbiło...

26.12.2009 r. - BOŻE NARODZENIE 2009 W BISZTYNKU >>>
Przygotowanie wystroju kościoła i miasta, budowa szopki, śpiewanie kolęd i Msza święta - Pasterka to nieodłączne elementy Świąt Bożego Narodzenia w całej Polsce. Także w Bisztynku. W Bisztynku, od wielu już lat, nieodłącznym elementem tych Świąt jest też pokaz fajerwerków organizowany tuż po Pasterce, dzięki prywatnemu przedsiębiorcy. Podobnie było w tym roku. Pokazujemy to na zdjęciach i filmach. Kliknij i zobacz >>>

31.12.2009 r. - KOLIZJA TRZECH SAMOCHODÓW W GĘSTEJ MGLE >>>
Wczoraj około godziny 13.30 na drodze Bisztynek-Sątopy doszło do kolizji trzech samochodów. Przyczyniła się do tego bardzo gęsta mgła. Początkowo kierowca Skody stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Kierowca Audi zatrzymał się, by udzielić pomocy. Wówczas na ten pojazd najechał cieżarowy MAN, którego kierowca w gęstej mgle nie zauważył sytuacji na drodze. Audi zostało odrzucone i uderzyło dodatkowo w drzewo. W wyniku kolicji nikt nie odniósł obrażeń ciała.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>>

31.12.2009 r. - OKRADAJĄ KASY SKLEPOWE >>>

Policjanci z Bartoszyc pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży sklepowych do których doszło 29. grudnia 2009 r. na terenie powiatu bartoszyckiego. W Bartoszycach sprawcy skradli 450 zł. Drugi przypadek zaistniał w Bisztynku, tam z jednego ze sklepów GS "SCh" zginęło 1000 zł.

31.12.2009 r. - W SYLWESTROWĄ NOC NA PLACU CHOPINA >>>
Urząd Miejski w Bisztynku i Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku serdecznie zapraszają mieszkańców Bisztynka i gości naszego miasteczka na sylwestrowe spotkanie na placu Chopina w naszym miasteczku. Od godziny 23.30 będzie się tam można zabawić przy muzyce, a o godzinie 24.00 odbędzie się tam pokaz sztucznych ogni. Zabawa potrwa kilkadzisiąt minut, zależnie od ilości osób, które przybęda na plac.

© Copyright by www.bisztynek.strona.pl 2003-2009