Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Luty 2011 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Luty 2011

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - LUTY 2011

01.02.2011 r. - ROGOŚ NA FINISZU >>>
Szukając informacji na temat naszego mistrza Polski juniorów w biegu na 1500 metrów na hali - Zbyszka Rogowskiego natrafiłem na niepowtarzalne i historyczne ujęcie z zakończenia zwycięskiego biegu. Zobacz >>> Zdjęcie pochodzi ze strony www.forsport.info >>>
Zobacz zwycięski bieg Zbyszka Rogowskiego i dekorację >>>

05.02.2011 r. - POKAZALI CZERWONĄ KARTKĘ RASIZMOWI >>>
W sali Gimnazjum Publicznego w Bisztynku trwa turniej "Czerwona kartka dla rsizmu" zorganizowany przez nieformalne grupy skupione wokół inicjatywy "Bisztynek-Kulturowo". Turniej rozpoczęła wiceburmistrz Bisztynka Krystyna Zawistowska, a następnie wszyscy uczestnicy i kibice wspólnie pokazali symboliczne "czerwone kartki" wobec rasizmu na stadionach i wszelkim jego innym przejawom. Obszerną relację znajdziecie na naszej stronie jutro po drugim dniu turnieju. Zobacz "czerwoną kartkę z Bisztynka" dla rasizmu >>>

07.02.2011 r. - POKAZALI CZERWONĄ KARTKĘ RASIZMOWI >>>
"Niezniszczalni" zwyciężyli w turnieju "Czerwona kartka dla rasizmu" zorganizowanym przez nieformalną grupę "Bisztynek-Kulturowo". Organizatorzy zapowiadają już kolejne podobne turnieje.

A jak było podczas turnieju zobaczysz i przeczytasz klikając tu >>>

08.02.2011 r. - WYSTAWA PRAC KOBIET >>>
Grupa "Czasoprzestrzeń" zachęca wszystkie Panie z Gminy Bisztynek, które chciałyby się pochwalić swoimi pracami, np. malowanymi, wyszywanymi, tkanymi obrazami, rysunkami, szkicami, serwetkami, swetrami,torebkami, czapkami, szalikami, kolczykami, wisiorkami, stroikami i wszelkiego typu rzeczami, które wykonują własnoręcznie, do:
a) przygotowania kilku prac,
b) dostarczeniu ich do Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej z załączoną kartką z imieniem, nazwiskiem i nazwą miejscowości, z której pochodzi wykonawczyni.
Termin dostarczania prac: do 26 lutego 2011 r., najlepiej w dniach 22-26 lutego. Wyroby zostaną zaprezentowane (a później oczywiście zwrócone) na przygotowywanej przez nas wystawie i spotkaniu z okazji Dnia Kobiet. Wszelkie wątpliwości można kierować pod nr 664 426 883, najlepiej po godz. 15.00

08.02.2011 r. - ZALEWA UL. OBWODOWĄ >>>
Dodatnie temperatury sprawiły bardzo szybkie topnienie śniegu. W Bisztynku, na zapleczu ul. Obwodowej, rów melioracyjny nie nadąża odbierać wody. Powstało tam dość pokaźne rozlewisko wdzierające się na podwórza domostw. Zdjęcia nadesłał nam Sławomir Mrzygłód. Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>>

08.02.2011 r. - FERIE W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ W SĄTOPACH >>>
Gry i zabawy, zawody sportowe, wyjazd do kina i na lodowisko to tylko niektóre z atrakcji w jakich uczestniczyło 55. dzieci podczas aktywnych ferii zimowych w świetlicy środowiskowej w Sątopach.

Więcej napisała Karolina Jończyk >>>

08.02.2011 r. - FERIE ZA GRANICAMI >>>
Drugi tydzień ferii zimowych był dla 12 parafian z Bisztynka tygodniem zwiedzania i poznawania Austrii, Włoch, Węgier i Słowacji. Młodzi parafianie skorzystali z zaproszenia ks. Eugeniusza Subocza pracującego na południu Austrii, a pochodzącego z Bisztynka. Młodzież pojechała w tę daleką podróż pod opieką ks. Sławomira Brewczyńskiego.

Więcej >>>

08.02.2011 r. - ESEFEN & KOMO O BISZTYNKU >>>
Posłuchaj piosenki o Bisztynku, a właściwie o "Czerwonej kartce dla rasizmu". Piosenka została nagrana na prośbę grupy "Bisztynek-Kulturowo" w studio N.O.R.A.

Jeśli nie możesz odtworzyć piosenki kliknij i sciągnij ją sobie na twardy dysk. WARTO !!! >>>

09.02.2011 r. - FERIE W SUŁOWIE ZAKOŃCZYŁY SIĘ BALEM >>>
Ferie zimowe w Sułowie zakończyły się balem karnawałowym zorganizowanym dla dzieci z Sułowa i Wińca. Podczas balu rozgrały się prawdziwe bitwy, dzieci wzięły też udział w konkursach i karaoke. Z podarkami przybył św. Mikołaj. Napisała o tym Bożena Dąbrowska >>>

09.02.2011 r. - WIATR POWALIŁ WIERZBĘ >>>
Wiejący wczoraj silny wiatr powalił wierzbę na skwerku pomiędzy ulicami Żeromskiego i Reymonta w Bisztynku. Drzewo nie wyrządziło, na szczęście, żadnych szkód. Usunięciem wierzby zajęli się strażacy z OSP w Bisztynku.

Fot. 1 >>> Fot. 2 >>>

12.02.2011 r. - POŻAR W BISZTYNKU >>>
8 lutego około godz. 18.00, dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP Bartoszyce otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Bisztynku.
Jako pierwsi na miejsce przybyli strażacy-ochotnicy z Bisztynka. Z okien na parterze wydobywały się płomienie. W trakcie rozpoznania ustalono, że źródłem zadymienia był pożar w pokoju na parterze.

Działania strażaków polegały na podawaniu prądów gaśniczych oraz na wprowadzeniu ratowników w celu przeszukania pomieszczeń. W trakcie przeszukania, w sąsiednim pokoju odnaleziono 2 osoby - kobietę i mężczyznę, które ewakuowano z zadymionych pomieszczeń. Osoby te miały objawy podtrucia gazami pożarowymi. Strażacy udzielili im pomocy medycznej w formie tlenoterapii, zabezpieczyli przed wychłodzeniem i udzielili wsparcia psychicznego. Po przybyciu karetki, poszkodowanych przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie jednego pokoju tj. fotel, wersalka, segment pokojowy, futryny okienne i drzwi. Uratowano pozostałą część budynku wraz z wyposażeniem. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Bisztynek, 1 zastęp OSP Galiny, 1 zastęp OSP Sątopy oraz 2 zastępy PSP.
ogn. Sylwia Koziatek- Koreńczuk. Informacja ze strony       >>> www.kwpsp.olsztyn.pl >>>
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>>

12.02.2011 r. - WYWIAD ZE ZBYSZKIEM ROGOWSKIM >>>
We wczorajszym "Gońcu Bartoszyckim" oraz na portalu "Gazety Olsztyńskiej" ukazał się wywiad Grzegorza Kwakszysa ze Zbigniewem Rogowskim - mistrzem kraju w biegu na 1500 metrów na hali - mieszkańcem Bisztynka.

Zapraszamy do lektury >>>

14.02.2011 r. - PRZEBIERAŃCY W "MARYSIEŃCE" >>>
Kilka odważnych osób przysłało nam swoje zdjęcia z Balu Kostiumowego jaki odbył się w restauracji "Marysieńka" w Bisztynku w ostatnią sobotę. Ze wszelkich relacji jakie dziś usłyszeliśmy wynika, że było to "strzał w dziesiątkę". Czekamy na więcej !!!
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>> Fot. 8 >>> Fot. 9 >>> Fot. 10 >>>

16.02.2011 r. - LEŚNICZY NAUCZYŁ PRZEDSZKOLAKI JAK DOKARMIAĆ ZWIERZĘTA >>>
Sikorki, trznadle, wróble, gile, ale też sarny, jelenie, dziki i łosie, a właściwie sposoby ich dokarmiania, były tematem zajęć jakie przeprowadził wczoraj, w przedszkolu w Bisztynku Ryszard Żuchowski - leśniczy leśnictwa "Kamieniec". Leśniczy podarował też przedszkolakom profesjonalny karmnik dla ptaków oraz kilka rodzajów karmy.
Więcej >>>

17.02.2011 r. - MOŻE GO ROZPOZNAJESZ ? >>>
Bartoszyccy policjanci poszukują sprawcy usiłowania rozboju na jeden z bartoszyckich kantorów wymiany walut. Po lewej zamieszczamy portret pamięciowy mężczyzny.

22 stycznia mężczyzna posiadający cechy przedstawione na portrecie pamięciowym, przy użyciu przedmiotu przypominającego pistolet zażądał od kasjerki wydania pieniędzy, a następnie zbiegł z miejsca. Wszystkie, osoby które mogą pomóc policji w ustaleniu sprawcy, na podstawie niniejszego portretu pamięciowego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bartoszycach osobiście lub pod nr tel. (89) 762 82 00 lub najbliższą jednostką policji. Za udzieloną pomoc z góry dziękujemy.
Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach

19.02.2011 r. - WKRÓTCE WYBORY RAD OSIEDLOWYCH W BISZTYNKU !!! >>>
W dniu 22 lutego o godz. 18.00 w OKiAL odbędą się wybory Rady Osiedla nr 1 w Bisztynku. Dzień później - RO nr 2 i 24 lutego - RO nr 3. Obecnie funkcjonuje tylko Rada Osiedla nr 2. W osiedlach 1 i 3 nie zostały wybrane ich zarządy i przewodniczący. Dlatego namawiamy mieszkańców Bisztynka do udziału w zebraniach sprawozdawczo-wyboraczych. Szczegółowy terminarz oraz zasięg działania poszczególnych Rad znajdziesz klikając tu >>> Przy okazji informujemy, że sołtysem Bisztynka została w dniu 16 lutego Agnieszka Kobryń. Gratulujemy :-) Trwają jeszcze wybory w sołectwach >>>. Po ich zakończeniu opublikujemy najnowszą listę sołtysów i przewodniczących.

20.02.2011 r. - ZBYSZEK ROGOWSKI Z NAGRODĄ BURMISTRZA >>>
Wczoraj w Galinach, podczas Balu Sportowca, ogłoszono wyniki plebiscytu na najpopularniejszego sportowca ubiegłego roku Bartoszyc. Sportowców z poszczególnych gmin powiatu nagrodzili też samorządowcy. Burmistrz Bisztynka, Jan Wójcik nagrodził Zbigniewa Rogowskiego - aktualnego halowego mistrza Polski juniorów w biegu na 1500 m. Więcej o nagrodzonych przeczytasz w tekście Grzegorza Kwakszysa z "Gońca Bartoszyckiego" klikając tu >>>

21.02.2011 r. - BAL CHARYTATYWNY "DAR SERCA" >>>
Kwotę ponad 7 tysięcy złotych zebrano podczas I Balu Charytatywnego "Dar Serca", jaki odbył się w Bisztynku, w dniu 19 lutego 2011 roku. Kwota ta została przeznaczona na pomoc dla rodzin dwojga chorych na nowotwory dzieci z gminy Bisztynek, Justynki Szumskiej i Kacperka Czerniawskiego. Bal odbył się dzięki licznym sponsorom i darczyńcom. Zorganizowały go trzy energiczne panie działające w Radach Rodziców bisztyneckich szkół przy pomocy innych, wrażliwych osób. Przeczytaj i zobacz więcej >>>

24.02.2011 r. - MOTOR FAN BISZTYNEK - ZAPRASZA >>>
Wszystkich chętnych, którzy posiadają motocykl, bądź interesuja sie tematyką moto, a wyrażają chęć przystapienia do nieformalnej grupy miłośników - prosimy o kontakt pod adresem mailowym: mf-bisztynek@o2.pl >>>

25.02.2011 r. - ALE SIĘ NAWYBIERALIŚMY !!! >>>
Ale się nawybieraliśmy... Aż palce bolą od wypełniania kart do głosowania na członków trzech rad osiedlowych w Bisztynku. Frekwencja na zebraniach mieszkańców była... porażająca - jak mawia pewien "klasyk". Tak się nawybieraliśmy, że tych Wysokich Rad nie ma i pewnie nie będzie. Więcej >>>

26.02.2011 r. - PONAD STU MORSÓW WYKĄPIE SIĘ W BISZTYNKU >>>
Już jutro, o godzinie 12.00, w stawie przy ul. Orzeszkowej w Bisztynku, wykąpie się ponad 100 morsów z Olsztyna, Bartoszyc, Reszla, Ornety, Lidzbarka Warmińskiego, Kętrzyna, Biskupca i Bisztynka.

Okazją do tego "zlotu morsów" jest odsłonięcie pomnika Morsa w 7 rocznicę powstania Klubu Morsów "Przerębel" w Bisztynku. Pomnik ten upamiętania pierwszą kąpiel morsów w Bisztynku w dniu 29.02.2004 r. oraz założyciela i pomysłodawcę klubu - Krzysztofa Matysiaka. Zapraszamy wszyskich kibiców na tę uroczystość. Będzie gorąca grochówka, muzyka i oczywiście popisy foczek i morsów.
ZAPRASZAMY !!!

28.02.2011 r. - ODSŁONIĘCIE POMNIKA MORSA W BISZTYNKU >>>
Ponad sto osób z całego województwa uczciło wejściem do lodowatej wody 7. urodziny Klubu Morsów "Przerębel" im. Krzysztofa Matysiaka w Bisztynku. Przez zanurzeniem odsłonięto pomnik upamiętniający powstanie klubu oraz jego pomysłodawcę. Odsłonięcia dokonała rodzina Ś.P. Krzysztofa Matysiaka wraz z prezesem klubu "Przerębel" Markiem Dominiakiem.

Więcej >>>

© Copyright by www.bisztynek.strona.pl 2003-2010