Aktualności >>> Mamy propozycje dla "kolarzy" >>>

 .: Rowerem po okolicach

rOwerOwa gmina Bisztynek

Pomysł "rOwerOwa gmina Bisztynek" zrodził się w maju 2013 r. To pomysł na wspólne spędzanie wolnego czasu w podróżach na dwóch kołach, po gminie Bisztynek i okolicznych. To nie jest pomysł sportowy ani wyczynowy. To pomysł krajoznawczy i rekreacyjny przeznaczony dla wszystkich, którzy są w stanie, jednego dnia, przejechać rowerem 25-35 kilometrów.

Ponieważ wzbudził on duże zainteresowanie rowerzystów pokonujących codziennie, ale samotnie, rożne odległości postanowiliśmy utworzyć specjalną podstonę portalu Bisztynek24.pl poświęconą tylko temu pomysłowi. Oto właśnie ta podstrona :-)

Znajdziecie tu linki do relacji z naszych wycieczek. Znajdziecie dane statystyczne i wszelkie informacje związane z "rOwerOwą gminą Bisztynek".

Nasz pomysł "rOwerOwa gmina Bisztynek" został dofinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bisztynku. Ze środków tak pozyskanych zakupiliśmy kamizelki odblaskowe ze stosownym napisem promującym naszą rowerową gminę.

Plany, propozycje, zaproszenia...

4 kwietnia 2016

Się zastanawiamy nad wyborek kolejnej trasy :-)

Prosimy jednak o zarezerwowanie sobie na długą wycieczkę 25 czerwca. Tego dnia w Sątocznie odbywać się będą obchody 690-lecia tej urokliwej wsi. Obchody organizuje stowarzyszenie Dolina Gubra i już zapowiedzieliśmy tam nasze przybycie.

A to już było...

DANE Z SEZONU 2014 ZNAJDZIESZ KLIKAJĄC TU >>>

L.p.

Data

Trasa

Km

Ilość uczestników

Relacja

1.

2 kwietnia 2016 r.

Bisztynek - Grzęda - Wojkowo - Sątopy - Bisztynek

24,17

10

Kliknij >>>

2.

3 kwietnia 2016 r.

Bisztynek - Dąbrowa - Troszkowo - Bisztynek

13,26

7

Kliknij >>>


Fot. Andrzej Grabowski

Kilka słów o zasadach jakimi się kierujemy:

1. Nie jesteśmy "organizatorem" wycieczek w rozumieniu żadnej z gałęzi prawa obowiązującego w Polsce :-). Każdy z uczestników jedzie na własną odpowiedzialność i ma obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

2. Osoby małoletnie winny posiadać przy sobie kartę rowerową i pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w wycieczce w konkretnym dniu. Małolaty mogą też uczestniczyć w wycieczce pod opieką osoby dorosłej.

3. Nie rywalizujemy ze sobą. Dostosowujemy prędkość jazdy do tych, którzy jadą najwolniej lub czekamy na nich, jeśli zostali w tyle.

4. Kwestie ubezpieczenia, środków opatrunkowych, leków, pomocy technicznej, narzędzi do naprawy rowerów itp. pozostawiamy do dowolnego uznania każdemu z uczestników wycieczki. Sugerujemy jednak wyposażanie się w pompki, niewielkie apteczki i podstawowe narzędzia naprawcze oraz ewentualnie dętki, łatki itp.

5. Sugerujemy używanie kamizelek odblaskowych lub widocznych elementów odblaskowych i w jaskrawych kolorach w czasie jazdy.

6. Celem wycieczek jest nie tylko spalanie kalorii i sama jazda rowerem ale też zwiedzanie ciekawych obiektów, poznawanie ludzi w mijanych miejscowościach, zachwycanie się krajobrazami i pięknem przyrody. Stąd stosunkowo częste przerwy w jeździe.

7. Każdy z uczestników ma OBOWIĄZEK zachować dobry humor, uśmiech i nie narzekać, bo z własnej i nieprzymuszonej woli bierze udział w wycieczkach :)

8. Osoby biorące udział w wycieczkach wyrażają jednoczesną zgodę - jeśli nie wyrażą wyraźnego sprzeciwu - na utrwalanie ich wizerunku oraz publikację zdjęć i filmów z tym wizerunkiem w Internecie, prasie, telewizji i mediach innych, które zechcą nas pokazać :)

Andrzej Grabowski - 12.07.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013