Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Maj 2011 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Maj 2011

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - MAJ 2011

01.05.2011 r. - II MIEJSCE GIMNAZJALISTÓW W KONKURSIE PCK >>>
II miejsce zajęła wczoraj drużyna z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, zorganizowanych przez PCK w Bartoszycach. Opiekunką drużyny była p. Beata Majewska, a w jej skład weszli uczniowie klasy IIb: Marta Michałowska, Judyta Kuczyńska, Diana Kuczyńska, Artur Grabowski oraz uczeń klasy IIa - Damian Giczewski.

Uczestnicy mistrzostw najpierw rozwiązywali test, a następnie musieli wykazać się wiedzą praktyczną. Wspólnie "ratowali" osobę porażoną prądem, osobę w upojeniu alkoholowych w pożarze, poszkodowanych w wypadku samochodowym, z raną kłutą brzucha i omdloną. Lepszą okazała od naszych gimnazjalistów się tylko drużyna Gimnazjum w Kinkajmach. Zobacz puchar >>> Zobacz dyplom >>>

02.05.2011 r. - TROSZKOWO BAWIŁO SIĘ NA FESTYNIE ODPUSTOWYM >>>
Zimno i deszcz nie przeszkodziły mieszkańcom Troszkowa i gościom sołectwa w dobrej zabawie podczas wczorajszego (1 maja) odpustu i festynu majowego. Odpust w Troszkowie rozpoczął się uroczystą Mszą świętą w kaplicy pw. Matki Bożej Królowej Polski, koncelebrowaną przez ks. Sebastiana Harasa z Legin, ks. Leonarda Klimka z Sątop i ks. Sławomira Brewczyńskiego z Bisztynka. Msza odprawiona została m.in w intencji związanej z beatyfikacją Papieża Jana Pawła II. Więcej >>> (48 zdjęć) >>>

04.05.2011 r. - MAJÓWKA NA "ORLIKU" >>>
Dwa miniturnieje szóstek piłkarskich odbyły się 1. i 3. maja na "Orliku" w Bisztynku. 3 maja pojawili się tam też gracze w siatkówkę i koszykówkę, a dzieci mogły wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez instruktorki OKiAL. OKiAL zapewnił też nagłośnienie i muzykę. Wystarczyło więc trochę inwencji i aktywności, aby mimo panuącego chłodu jednak się nieco zabawić. Więcej >>> (27 zdęć) >>>

05.04.2011 r. - ODDAJ KREW >>>
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bartoszycach, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Bisztynku serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji Honorowego Krwiodawstwa!
Dziś - 5 maja - do Bisztynka przyjechał specjalny ambulans/autobus do poboru krwi. Akcja odbędzie się w godzinach od 8.00 do 12.00 na placu jednostki OSP w Bisztynku.

Warunkiem wzięcia udziału w akcji jest ukończenie 18 lat oraz waga ciała przynajmniej 50 kg. Oddając 450 ml krwi możesz uratować komuś życie! Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich którzy nie są obojętni i poprzez tak mały gest mogą komuś pomóc Taka akcja odbędzie się w Bisztynku po raz pierwszy i miejmy nadzieje, że nie po raz ostatni. Zostań Honorowym Dawcą Krwi!

06.04.2011 r. - ZAGUBIONA SUCZKA >>>
Suczka - kundelka, prawdopodobnie szczenna, 5 maja błąkała się po ulicy Fryzjerskiej w Bisztynku. Nie wygląda na psa bez właściciela, jest grzeczna, nie ma pcheł czy innych pasożytów, dobrze chodzi na smyczy. Mimo swojego przerażenia, jest bardzo towarzyska i kochana. Właściciela prosimy o kontakt pod nr 89-7188920 lub
89-7188024. Fot. 1 >> Fot. 2 >> Fot. 3 >>

06.05.2011 r. - ODDALI PONAD 11 LITRÓW KRWI >>>
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wczorajsza akcja honorowego oddawania krwi w specjalnym autobusie, który przybył do Bisztynka z Olsztyna. Akcję zorganizował Zarząd Rejonowy PCK w Bartoszycach wspólnie z OSP w Bisztynku. Krew (450 ml) oddało około 25 osób, a w tym znaczna grupa kobiet.

Więcej >>> (15 zdjęć) >>>

07.05.2011 r. - ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI >>>
W naszej gminie odbędzie się zbiórka ZSEE (Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny). Zbiórka organizowana jest przez uczniów Gimnazjum Publicznego w Bisztynku.

Będzie ona trwała od 9. do 12. maja (pn. - czw.) w godzinach od 8.00 do 16.00. Sprzęt należy dostarczyć do Gimnazjum w Bisztynku. Woźny szkoły (p. Michał) będzie odbierał od Państwa sprzęt. Zbieramy: lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki odkurzacze, maszyny do szycia, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, komputery, drukarki, laptopy, notepady, kopiarki, kalkulatory, terminale, faksy, telefony, komórki, radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, odtwarzacze video, wiertarki, piły, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze dźwięku, instrumenty muzyczne i inne.
Przypominamy także o zbiórce zużytych baterii. Będzie je można przynosić razem z elektrośmieciami do szkoły, bądź do sklepów w Bisztynku lub innych punktów zbiórki.
Dziękujemy bardzo za pomoc dla naszej szkolnej młodzieży w realizacji projektu "Drugie Życie Elektrośmieci"

07.05.2011 r. - POSPRZĄTALI LAS >>>
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bisztynku wzięli udział w akcji "Czysty las wokół nas" zorganizowanej przez leśniczego Leśnictwa "Kamieniec" Ryszarda Żuchowskiego, pod honorowym patronatem marszałka województwa. Rok 2011 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych - Międzynarodowym Rokiem Lasów. W związku z tym, do corocznej akcji Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur dołączono także działania w lasach.
Więcej >>> (18 zdjęć) >>>

08.05.2011 r. - PIERWSZE MIEJSCE PIŁKARZY Z GIMNAZJUM >>>
Reprezentacja piłki nożnej chłopców z Gimnazjum Publicnego w Bisztynku wywalczyła wczoraj pierwsze miejsce w pierwszym turnieju piłkarskim zorganizowanym w Bartoszycach przez Stowarzyszenie "Herkus" działające na rzecz rozwoju sportu gminy Bartoszyce.
Piłkarze z Bisztynka wygrali wszystkie mecze, a ich przeciwnikami były trzy drużyny z gimnazjum w Kinkajmach (w tym jedna żeńska).
Królem strzelców turnieju został Przemek Żuk, a najlepszym bramkarzem Maciek Dudkiewicz. Nagrody, puchary i dyplomy wręczali m.in. poseł Miron Sycz, startosta bartoszycki Wojciech Prokocki, dyrektor BOSiR w Bartoszycach Wiesław Kurach.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>>

09.05.2011 r. - MISTRZ WOJEWÓDZTWA Z GIMNAZJUM >>>
27.04.2011 r. w Nowej Wsi Ełckiej odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych SP i Gimnazjów zorganizowane przez Warmińsko Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych z siedzibą w Olsztynie.
W kategorii klas III (rocznik 1995) bardzo wysokie umiejętności potwierdził Szymon Banaszek, który na dystansie 2000 m. z przewagą około 60 m. nad drugim zawodnikiem zdobył Mistrzostwo Województwa.
W tym biegu co Szymon, miejsce tuż za podium (IV) zajął Przemek Żuk. W kategorii klas I-II (rocznik 1997-96) wystartował, na dystansie 1500 m. Damian Mrówka (rocznik 1997), który zajął dobre X miejsce. W drodze powrotnej Zbyszek Madanecki, który zawiózł zawodników na zawody, pokazał chłopakom jezioro Śniardwy, największe z wszystkich jezior w Polsce.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>>

11.05.2011 r. - TAJEMNICZY OBELISK JUŻ NIE TAKI TAJEMNICZY >>>
Granitowy obelisk z tajemniczym napisem "odkryto" w okolicach Bisztynka. Napis okazał się dość prozaiczny. To obelisk wyznaczający "granicę Łęławek". Brzmi on "Grenze von Linglack". Odczytał go pasjonat historii regionu - Janusz Wiśniewski z Nowej Wsi Reszelskiej - dzięki specjalnie wykonanej fotografii.
Przeczytaj i zobacz więcej >>>

11.05.2011 r. - IV OGÓLNOPOLSKI RODZINNY RAJD SAMOCHODOWY "BESIA 2011" >>>
Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Rodzinnym Rajdzie Samochodowym, który odbędzie się w dniu 28 maja 2011r na terenie gmin Kolno, Biskupiec i Bisztynek. Start o godz. 11.30 z Boiska Wiejskiego w Bęsi. To impreza amatorska dla wszystkich. Organizatorzy przewidzieli cenne nagrody oraz liczne atrakcje. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 maja. Kartę zgłoszenia oraz wszystkie niezbędne informacje (a w tym regulamin) znajdziecie na stronie: www.warmianka-besia.pl.tl >>>

11.05.2011 r. - MIESZKANIEC TROSZKOWA ZGINĄŁ POD SPRĘCOWEM >>>
Mieszkaniec Troszkowa zginął we wczorajszym wypadku drogowym w okolicach miejscowości Spręcowo w gm. Dywity, na drodze krajowej nr 51. Kierował volkswagenem sharanem. W wypadku brały udział 4 auta. Obszerną relację, zdjęcia i film znajdziecie na portalu "Gazety Olsztyńskiej" >>>

12.05.2011 r. - TRWA TYDZIEŃ BIBLIOTEK >>>
W dniach 9 - 15 maja obchodzony jest tydzień bibliotek. W ramach "tygodnia" w bibliotece Szkoły Podstawowej w Bisztynku przeprowadzono plebiscyt na najpopularniejszą książkę. W klasach I-III zdecydowanie zwyciężyła książka "Scooby Doo". W klasach IV-VI, "Koszmarny Karolek". W bibliotece trwa kiermasz książek używanych (w cenach od 10 groszy do 5 złotych). Placówkę odwiedziły też dzieci z przedszkola w Bisztynku. Marzena Magdziarz
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>>

13.05.2011 r. - KONAR UDERZYŁ W SAMOCHÓD >>>
Wczoraj, przed godziną 19.00, strażacy z OSP w Bisztynku interweniowali na trasie Wozławki - Lidzbark Warmiński. W samochód osobowy, którym kierowała kobieta, uderzył spadający kona. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Dzień wcześniej, wieczorem, strażacy zmagal się po raz kolejny z płonącą trawą i śmiećmi w Bisztynku przy ul. Słonecznej. Więcej o tych interwencjach przeczytasz tu >>>

15.05.2011 r. - KOBIETY AKTYWNE ZAPRASZAJĄ >>>
Klub Kobiet Aktywnych w Bisztynku zaprasza miłośniczki muzyki, tańca, sztuki kulinarnej i rękodzieła do wspolnych zajęć. Warunkiem powstania danej sekcji zainteresowań jest zgłoszenie minimum 10 osób. Więcej >>>

17.05.2011 r. - WZIĘLI UDZIAŁ W ZLOCIE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II >>>
Dnia 12 maja 2011r. w Wyższym Seminarium Duchownym "Hosianum" odbył się Archidiecezjalny Zjazd Szkół im bł. Jana Pawła II. Wzięła w nim udział delegacja Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. Młodzież wróciła ze spotkania z... pucharem.

Więcej (film i 9 zdjęć) >>>

17.05.2011 r. - TWOJE 5 MINUT >>>
22 maja 2011 r. (niedziela) o godzinie 16.00 w świetlicy OSP w Bisztynku odbędzie się I spotkanie I edycji projektu "Moje 5 minut". W projekcie mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą się pochwalić swoim talentem. Projekt podobny jest - najogólniej mówiąc - do popularnego programu TV "Mam Talent". Serdecznie zapraszamy !!!
Zobacz plakat >>>

17.05.2011 r. - KAŚKA WYGRAŁA W BARTOSZYCACH >>>
Kasia Fiedorowicz ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku wygrała konkurs recytatorski "Spotkania z poezją" na poziomie powiatowym. 13 maja zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej w Bartoszyckim Domu Kultury i będzie nas reprezentować w konkursie wojewódzkim, który odbędzie się 31 maja w CEiK w Olsztynie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

18.05.2011 r. - STARTOWALI W 9 BARTOSZYCKIM BIEGU MAJOWYM >>>
Reprezentanci wszystkich szkół naszej gminy wzięli udział w 9 Bartoszyckim Biegu Majowym jaki odbył się 15 maja. W trudnych, deszczowych warunkach zajęli dobre i bardzo dobre miejsca, jednak na najwyższym stopniu podium stanął jedynie Zbyszek Rogowski z Bisztynka, reprezentujący jedną ze szkół w Bartoszycach.
Więcej >>>

20.05.2011 r. - STARTOWALI W POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM >>>
Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Grzędzie, w dniu 18.05.2011 r. wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Ekologicznym. Wykonany przez nich z odpadów przedmiot użytkowy okazał się - zdaniem jury - najlepszym. Uczniowie z Grzędy wzięli też udział w innych konkurencjach konkursu.

Więcej w relacji Agnieszki Pieckowskiej >>>

20.05.2011 r. - DEVIL'S STONE ZAGRA NA KORTOWIADZIE>>>
Zespół Devil's Stone z Bisztynka, dzięki głosowaniu internautów zagra na tegorocznej Kortowiadzie w Olsztynie. Devil's Stone zajął, co prawda, 4 miejsce w głosowaniu, ale w związku z rezygnacją z występów dwóch zespołów zagra obok zespołu NoXX. Gratulujemy.

20.05.2011 r. - UWAGA!!! NOWY ADRES STRONY >>>
W związku z tym, że nasz dotychczasowy dostawca usług internetowych, w dniu 31 maja 2011 r. zakończy wykonywanie usługi z której do tej pory korzystaliśmy, nasza strona została przeniesiona na nowy serwer. Wiąże się to także ze zmianą adresu strony. Już dziś możecie ją oglądać pod adresem www.Bisztynek24.pl >>>

Przeniesienie strony na nowy serwer wiąże się z tym, że mogą wystąpić problemy z prawidłowym wyświetlaniem niektórych plików. Za te przejściowe problemy przepraszamy.

Od dnia 1 czerwca 2011 r. strona funkcjonowała będzie już tylko pod nowym adresem. www.Bisztynek24.pl >>>

© Copyright by www.bisztynek24.pl 2003-2011