Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Wrzesień 2017 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Wrzesień 2017

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - WRZESIEŃ 2017

01.09.2017 r. godz. 10:08 - ZAGINĘŁA KOTKA >>>
24 sierpnia w Bisztynku zaginęła szylkretowa kotka przedstawiona na zdjęciu. Jeżeli ktoś ją widział, to prosimy o kontakt telefoniczny: 608-026-717

Zobacz zdjęcie >>>

01.09.2017 r. godz. 10:29 - ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNE >>>
Tegoroczne Dożynki Gminne w Bisztynku odbędą się 10 września. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą i uroczystości i program artystyczny na targowisku "Mój Rynek".

Obchody Święta Plonów w Bisztynku rozpoczną się o godz. 12 uroczystą Mszą świętą w kościele św. Macieja Apostoła i Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bisztynku.

Po nabożeństwie, zgodnie z tradycją, ulicami miasteczka na plac targowy przejedzie barwy korowód dożynkowy z wieńcami. Po oficjalnym otwarciu wystąpi zespół Reszelanie, ogłoszony zostanie wynik konkursu na najładniejszy wieniec, wystąpią zespoły działające przy OKiAL w Bisztynku, zespół taneczny z Olsztyna i zespół Anker.

Wieczorem zagra grupa Mitra z Gdańska a później do tańca zagra Rivers. W przerwie wystąpi teatr ognia. W trakcie dożynek będzie można korzystać z wielu stoisk sołecw, lokalnych wytwórców, przedsiębiorstw związanych z rolnictwem, będzie park zabaw dla dzieci i fotobudka. Zapraszamy!

Zobacz plakat >>>

01.09.2017 r. godz. 11:13 - DZIŚ W POŁUDNIE ZAWYJĄ SYRENY >>>
Dziś - 1 września 2017 r. o godz. 12 w związku z 78. rocznicą wybuchu II wojny światowej zawyją w mieście i gminie Bisztynek wszystkie syreny. Prosimy więc się nie niepokoić.

01.09.2017 r. godz. 11:46 - GAZETA URODZINOWA GOŃCA BARTOSZYCKIEGO >>>
Tygodnik "Goniec Bartoszycki" jest wydawany już od 20 lat. Z okazji urodzin wydano "Gazetę Urodzinową", która dostępna jest bezpłatnie w Urzędzie Miejskim w Bisztynku, OKiAL i bibliotece, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Urzedzie Stanu Cywilnego, sklepie państwa Mroczków oraz stacji paliw H. Waśniewskiego.

Wewnątrz przeczytacie m.in. o katastrofie kolejowej w Sątopach-Samulewie z 1954 roku z nigdzie niepublikowanym wcześniej szkicem pochodzącym z akt sprawy karnej, o tym jak wyglądał Rynek w Bisztynku na początku XX wieku (to taki spacer dokoła z opisem wszystkich kamieniczek) oraz wywiad z panią Elą, która od 13 lat organizuje Dożynki Gminne w Bisztynku.

"Gazeta Urodzinowa" jest prezentem dla czytelników więc jest darmowa. Jest też po prostu ciekawa. Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>>

02.09.2017 r. godz. 08:14 - DOWOZY, ODWOZY UCZNIÓW I PRZEDSZKOLAKÓW >>>
Na stronie Bisztynek.pl opublikowano "rozpiskę" z podziałem na poszczególne szkoły w Gminie i Mieście Bisztynek zawierającą godziny przywozów i odwozów w roku szkolnym 2017/2018 z uwzględnieniem dowozów w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Rozkład ten może być zmodyfikowany w ciągu pierwszych tygodni roku szkolnego. Więcej na stronie Bisztynek.pl >>>

04.09.2017 r. godz. 13:25 - ROZPOCZĘLI NOWY ROK SZKOLNY >>>
Uczniowie szkoły podstawowej w Bisztynku rozpoczęli nowy rok szkolny. Mają nową dorektor, nową zastępczynię dyrektora i inne pomieszczenia do nauki. W części budynku szkoły trwa remont a starsze klasy uczyć się będą w budynku dotychczasowego gimnazjum.

Więcej [FILM + 39 ZDJĘĆ] >>>

07.09.2017 r. godz. 08:59 - CO JESZCZE NA DOŻYNKACH? >>>
Rada Powiatu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Publiczności, który odbędzie się na Gminnych Dożynkach w dniu 10 września 2017 r.

Obok sceny dożynkowej zostanie zorganizowane stoisko do przeprowadzenia konkursu. W głosowaniu mogą brać udział uczestnicy dożynek oddając jeden głos na wskazany wieniec oznaczony numerem. Głosowanie odbywa się poprzez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny. Wieniec, który zdobędzie największą ilość zgłoszeń od publiczności zostanie nagrodzony kwotą 250 zł i otrzyma miano Najładniejszego Wieńca Publiczności.

Uczestnicy głosowania wezmą udział w losowaniu nagrody rzeczowej dla publiczności. Wylosowana osoba zostanie trzykrotnie wywołana i poproszona do osobistego odbioru nagrody.

Konkurs potrwa do godziny 14-tej lub do wyczerpania kart do głosowania. Zachęcamy wszystkich do głosowania i wspólnej zabawy.

Stoisko medyczne
Podczas Gminnych Dożynek pracownicy Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach wraz z Fundacją na Rzecz Zdrowia działającą przy szpitalu serdecznie zapraszają mieszkańców do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w stanach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego, nauki samokontroli piersi u kobiet oraz na bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia tętniczego we krwi.

Zobacz plakat >>>

07.09.2017 r. godz. 09:40 - JECHAŁ PIJANY A TU NAGLE... DROGA SKRĘCIŁA >>>
Obecność 2 promili alkoholu w organizmie nie przeszkadzała 38?latkowi wsiąść za kierownicę auta i przewozić pasażera. Mieszkaniec Wojkowa na łuku drogi krajowej 57 między Bisztynkiem a Wozławkami stracił panowanie nad oplem i wjechał na pole uprawne.

Więcej [ZDJĘCIE] >>>

07.09.2017 r. godz. 11:44 - ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH 11 WRZEŚNIA >>>
Już 11 września można pozbyć się tzw. odpadów wielkogabarytowych. Do tej kategorii należą: meble, zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przeterminowane leki, chemikalia, zyżyte baterie i akumulatory oraz drobne odpady budowlano-rozbiórkowe. Odpady należy wystawić przed g. 7 w miejscu ułatwiającym ich odebranie. Muszą one być jednak posegregowane. Nie wolno np. w jednym worku, czy pojemniku wystawić baterii zmieszanych np. ze starym tynkiem zbitym ze ścian. Zobacz >>>

08.09.2017 r. godz. 11:56 - WJECHAŁA DO PRZYDROŻNEGO ROWU >>>
Trzy osoby, w tym sześcioletnia dziewczynka, podróżowały volkswagenem golfem, który dziś około g. 9:30 wypadł z drogi krajowej nr 57 w pobliżu Krzewiny koło Bisztynka.

Więcej [15 ZDJĘĆ] >>>

11.09.2017 r. godz. 10:29 - DOŻYNKI GMINNE 2017 ZA NAMI >>>
Podczas Dożynek Gminnych w Bisztynku wyróżniono rolników, posesje, sołectwa. Było też wiele atrakcji i dobrej zabawy. Na dożynki wojewódzkie pojedzie wieniec z Troszkowa, który został uznany za najładniejszy zarówno przez jury jak i publiczność.

Więcej [5 FILMÓW + 232 ZDJĘCIA] >>>

11.09.2017 r. godz. 14:15 - STYPENDIA SZKOLNE. WNIOSKI DO 15 WRZEŚNIA >>>
WNIOSKI NA STYPENDIUM SZKOLNE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 SĄ PRZYJMOWANE W URZĘDZIE MIEJSKIM W BISZTYNKU /pokój nr 15/ W TERMINIE DO 15 WRZEŚNIA 2017 R.

Dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 514 zł. netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku. Wnioski po terminie nie będą przyjmowane. Druki wniosków do pobrania w Urzędzie Miejskim w Bisztynku lub na stronie internetowej Bisztynek.pl >>>

12.09.2017 r. godz. 08:20 - POSZUKIWANY NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO >>>
Poszukujemy nauczyciela wychowania przedszkolnego do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sątopach od 1 października 2017 r. do końca roku szkolnego. Mile widziane dodatkowe kwalifikacje: do nauczania języka angielskiego lub terapia pedagogiczna. Więcej informacji uzyskach telefonując na numer: 89-718-70-13

12.09.2017 r. godz. 08:27 - WODA W SĄTOPACH-SAMULEWIE NIEZDATNA DO PICIA! >>>
W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM W WODOCIĄGU SĄTOPY-SAMULEWO BAKTERII Z GRUPY COLI, INFORMUJĘ ŻE PRZED SPOŻYCIEM WODY NALEŻY JĄ PRZEGOTOWAĆ ORAZ ZACHOWAĆ ŚRODKI OSTROŻNOŚCI WG ZAŁĄCZONYCH PONIŻEJ ZASAD!

- woda z kranu może być używana do spożycia jedynie po przegotowaniu (doprowadzić do wrzenia i gotować przez minutę);
- woda z kranu może być używana jedynie do celów domowych (spłukiwanie toalet, mycie podłóg, do kąpieli dorosłych i dzieci (pod dozorem dorosłych);
- woda nie nadaje się do mycia owoców i innych produktów spożywczych, mycia zębów, przygotowywania napojów i potraw, mycia naczyń kuchennych oraz podawania zwierzętom chyba, że zostanie przegotowana.
Zbigniew Filipczyk
prezes SM "Sątopy"

13.09.2017 r. godz. 08:04 - WODA NIEZDATNA DO PICIA NAWET PO PRZEGOTOWANIU! >>>
Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach wydał komunikat z 12 września o tym, że woda z wodociągu zaopatrującego: Sątopy, Sątopy-Samulewo, Nisko, Niski Młyn, Unikowo, Wojkowo, Troksy, Nową Wieś Reszelską, Grzędę, Janowiec, Łabławki, Mołdyty, Swędrówkę, Pleśno i Pleśnik

NIE NADAJE SIĘ DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI!

Należy korzystać z wody o właściwych parametrach z innego zastępczego źródła. Woda z wodociągu nadaje się do celów bytowych i sanitarno-higienicznych.

Komunikat obowiązuje do odwołania.

Komunikat nie dotyczy Paluz. Paluzy podłączone są do wodociągu z ujęcia w Bisztynku, które jest bezpieczne. Wcześniejsza informacja o Paluzach wynikała z błędu w komunikacie Sanepidu.

14.09.2017 r. godz. 10:48 - WODA NADAJE SIĘ DO PICIA >>>
Woda z wodociągu Sątopy-Samulewo zaopatrującego 15 miejscowości i osad naszej gminy nadaje się do picia. Taki komunikat otrzymał operator wodociągu z bartoszyckiego Sanepidu.

Zobacz komunikat >>>

14.09.2017 r. godz. 08:42 - ZAPRASZAMY NA NIEDZIELĘ CITTASLOW >>>
Zapraszamy 24 września na Niedzielę Cittaslow. Impreza rozpocznie się o g. 15 w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej.
Bisztynek to jedno z czterech miast założycieli Polskiej Sieci Miast Cittaslow (z Reszlem. Biskupcem i Lidzbarkiem Warmińskim). Samorządy zrzeszone w międzynarodowej sieci miast Cittaslow organizują co roku wydarzenia promujące ideę Miast Dobrej Jakości Życia. Akcja ma przybliżyć mieszkańcom wiedzę o ruchu Cittaslow i korzyści jakie ze sobą niesie.

Już 24 września o g. 15 w ośrodku kultury w Bisztynku odbędzie się kolejna Niedziela Cittaslow. Tym razem obok stoisk prezentujących lokalnych twórców i producentów zdrowej żywności odbędą się warsztaty... malowania mebli oraz - jak co roku - występy artystyczne. Wystąpią zespoły działające przy OKiAl, teatr Uniwersytetu Trzeciego Wieku a na zakończenie koncert da zespół Puls Generation. Zobacz plakat >>>

16.09.2017 r. godz. 11:28 - ZADOWOLENI GRZYBIARZE. JEST Z CZEGO >>>
Pokaźną ilość okazałych prawdziwków zebrali dziś w lesie Grzegorz i Paweł z Bisztynka. Byli w lesie zaledwie dwie godziny i tuż po grzybobraniu postanowili pochwalić się swoimi zbiorami.

Więcej [9 ZDJĘĆ] >>>

20.09.2017 r. godz. 19:07 - DUNKIERKA, BOTOKS, TARAPATY W KINIE OBJAZDOWYM >>>
Zapraszamy do objazdowego Outdoor Cinema w Bisztynku. W godzinach przedpołudniowych odbędą się seanse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym:

- LEGO NINJAGO - godz. 8:30
- TARAPATY - godz. 10:15
- DUNKIERKA.- godz. 11:50

Bilety w cenie 16 złotych a przy płatności kartą Visa tylko 8 złotych. Bilet ulgowy - 14 zł a grupowy - 12 zł

Po południu zapraszamy na wrześniowe hity kinowe czyli:

- LEGO NINJAGO - godz. 15:00 (bilet 18 zł, płatność kartą Visa - 9 zł)
- NA UKŁADY NIE MA RADY! - godz. 17:00
- BOTOKS - godz. 19:00
Ceny biletów na dwa ostatnie filmy: 16 zł (normalny) 8 zł (przy płatności kartą Visa), 14 zł (ulgowy)
Zobacz plakaty filmowe >>>
Więcej o filmach i przedsprzedaży biletów >>>

28.09.2017 r. godz. 10:23 - DWA NIEWYBUCHY ZNALEZIONE NA UPRAWNYCH POLACH >>>
wa granaty moździerzowe wykopali przedwczoraj (26 września) wieczorem rolnicy z Kokoszewa i z Troszkowa. Przez całą noc tych niebezpiecznych znalezisk pilnowali policjanci.

Więcej [12 ZDJĘĆ] >>>

29.09.2017 r. godz. 13:52 - WYJAZD DO TERM WARMIŃSKICH >>>
Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku organizuje 4 października o godz. 16:15 wyjazd na basen do Term Warmińskich. Koszt to 35 złotych (autokar + koszt pobytu na basenie). Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zobacz zdjęcie >>>

29.09.2017 r. godz. 14:05 - ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA PIŁKARSKIE DLA NAJMŁODSZYCH >>>
Zapraszamy uczniów i uczennice klas I-IV i 6-latków na zajęcia sportowe (piłka nożna).
Pierwsze spotkanie odbędzie się na stadionie miejskim 3 października 2017 r. (wtorek) w godz.15.30 -16.30 Zapraszamy na nie dzieci z rodzicami/opiekunami. Omówione zostaną zasady uczestnictwa oraz odbędzie się trening kwalifikacyjny.

© Copyright by www.bisztynek24.pl 2003-2017