Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Listopad 2016 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Listopad 2016

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - LISTOPAD 2016

01.11.2016 r. godz. 07:18 - BIELIK Z GRZĘDY NIESTETY NIE ŻYJE >>>
To mogła być piękna historia, ale niestety nie będzie. Osłabiony bielik znaleziony kilka dni temu w Grzędzie niestety nie przeżył wczorajszej nocy w ptasiej klinice.

Więcej na portalu "Gońca Bartoszyckiego" >>>

01.11.2016 r. godz. 16:52 - ŚMIERĆ I DACHOWANIE NA DRODZE KRAJOWEJ 57 >>>
Na drodze krajowej nr 57 pomiędzy Bisztynkiem a Wozławkami doszło do tragicznego wypadku. Kierujący osobową hondą mężczyzna zginął na miejscu po czołowym uderzeniu samochodem w drzewo. Tuż po południu doszło na tej samej drodze do drugiego gfroźnego zdarzenia. Tym razem bez ofiar.

Więcej [32 ZDJĘCIA] >>>

02.11.2016 r. godz. 19:49 - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH NA CMENTARZACH W BISZTYNKU >>>
W Dniu Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym przyciągają nas na cmentarze nie tylko wyjątkowe, w tych dniach, widoki tysięcy płomyków. Mamy chyba jakąś wewnętrzną potrzebę wieczornej kontemplacji i refleksji.

Więcej [51 ZDJĘĆ] >>>

03.11.2016 r. godz. 16:57 - POLICJANCI MAJĄ NOWY RADIOWÓZ >>>
Policjanci z Bisztynka od dziś dysponują nowym radiowozem. To skoda yeti z napędem 4x4 o mocy 150 KM. Jego zakup był możliwy dzięki współfinansowaniu jego zakupu przez policje i samorząd Bisztynka. Pieniądze na jego zakup wyłożyły także sołectwa. Dziś odbyła się uroczystość przekazania radiowozu.

Więcej [FILM + 30 ZDJĘĆ] >>>

03.11.2016 r. godz. 18:20 - SPEKTAKL KAMILA ADAMUSA >>>
Zapraszamy na spektakl poświęcony tragicznie zmarłej Elżbiecie Adamus w wykonaniu jej syna Kamila. Odbędzie się on 5 listopada o g. 17 w szkole podstawowej w Bisztynku, gdzie Elżbieta Adamus pracowała.

Kamil Piotr Adamus to polski artysta, od 2004 roku mieszkający i tworzący w Wielkiej Brytanii. W czerwcu tego roku ukończył wydział Sztuk Performatywnych w Royal Central School of Speech and Drama w Londynie, gdzie zajmował się badaniami teoretycznych implikacji performatywności rytuału.

W ramach finalnego projektu na uczelni rozpoczął współpracę z Dawidem Żakowskim ze Stowarzyszenia Sztuka Nowa oraz Robertem Rabiejem, artystą wizualnym, nad projektem Orfeo '70. Praca ta stanowi główny punkt odniesienia w twórczym procesie Kamila na dzień dzisiejszy.

W Londynie od 2006 roku działał wraz z Krystianem Godlewskim jako członek i współzałożyciel The Bones Theatre. Zrealizowane przedstawienia: "Zachłyśnięci" (2006), "Cień Dnia" (2007), "Romeo i Julia" (2009), "Popod Motylami" (2013), "Yod/kronika" (2014).

W Polsce, w Olsztynie, w latach 1997-2003 uczestniczył w programach artystycznych organizowanych przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych oraz Stowarzyszenie "Tratwa", ucząc się od byłych współpracowników Jerzego Grotowskiego: Jamesa Sloviaka, Jairo Cuesta oraz Maud Robart. Praca obejmowała różne elementy treningu ciała, jak i praktyk głosowych. Elementy tej pracy Kamil stosuje do dziś w kolejnych projektach artystycznych.

Jego edukacja w Polsce obejmowała studia filozoficzne na UMK w Toruniu oraz zagadnienia teatralne na wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2009 studiuje w Londynie klasyczny styl jogi, tzw. mysore ashtanga, pod bacznym okiem szkockiego guru Hamisha Hendry’ego. Zobacz plakat >>>

03.11.2016 r. godz. 18:20 - OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI >>>
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Bisztynku rozpoczną się 11 listopada o godz. 9:30 podniesieniem flagi państwowej na masz przy Urzędzie Miejskim, w asyście pocztów sztandarowych.

Dalsza część obchodow odbędzie się w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Przewidziane są wystąpienia burmistrza Marka Dominiaka, mjr Ryszarda Chęcińskiego z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej i dh Pawła Wołocha z Hufca ZHP w Bartoszycach.

Później wystąpią gimnazjaliści z montażem słowno-muzycznym oraz zespół Mozaika z pieśniami patriotycznymi. Zobacz plakat >>>

04.11.2016 r. godz. 08:08 - JULIA NAJLEPSZA W RECYTACJI, W POWIECIE >>>
Julia Kaczyńska z gimnazjum w Bisztynku okazała się najlepszą recytatorką w konkursie recytatorskim związanym ze św. Janem Pawłem II. Paulina Machnacz otrzymała wyróżnienie.

Więcej napisała Milena Rychcik [9 ZDJĘĆ] >>>

06.11.2016 r. godz. 08:54 - KAMIL ADAMUS W MONODRAMIE "ORFEO '70" >>>
Widzowie z Bisztynka mieli okazję przypomnieć sobie zmarła nauczycielkę Elżbietę Adamus. Wszystko za sprawą jej syna Kamila, który przedstawił monodram "Orfeo 70" w sali gimnastycznej podstawówki, gdzie pracowała. Monodram poświęcony jej pamięci.

Więcej [FILM + 21 ZDJĘĆ] >>>

10.11.2016 r. godz. 14:27 - WZRUSZAJĄCE WIDOWISKO Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI >>>
Publiczność nie kryła łez i wzruszenia ściskającego gardło podczas symbolicznego widowiska przygotowanego z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku.

Więcej [FILM + 39 ZDJĘĆ] >>>

10.11.2016 r. godz. 17:48 - OŚRODEK KULTURY I BIBLIOTEKA PROPONUJĄ >>>
Ośrodek kultury w Bisztynku zaprasza chetnych do nauki gry na gitarze i perkusji oraz na wyjazd do Term Warmińskich. Biblioteka ogłosiła konkurs na Pocztówke z Sienkiewiczem.

Spotkanie organizacyjne chętnych do nauki gry na gitarze i perkusji odbędzie sie 15 listopada o godz. 15. Wyjazd na Termy Warmińskie, dla dorosłych nastąpi 16 listopada o godz. 16. Koszt to 31 złotych.

Do 8 grudnia Biblioteka Publiczna czeka na prace w konkursie Pocztówka z Sienkiewiczem. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Bisztynek. Więcej o konkursie i jego regulamin znajdziecie na stronie bibliotekabisztynek.pl >>>
Zobacz zaproszenie na zajęcia muzyczne >>>
Zobacz zaproszenie na Termy Warmińskie >>>
Zobacz zaproszenie do konkursu >>>

10.11.2016 r. godz. 18:34 - JACEK BORKOWSKI ZAŚPIEWA PO FRANCUSKU >>>
Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zaprasza 19 listopada o godz. 19 na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu znanego i lubianego aktora Jacka Borkowskiego.

Wstęp na koncert będzie wolny. Jacek Borkowski to aktor filmowy, teatralny i telewizyjny oraz wokalista. W latach 2005-2008 występował w serialu "Na dobre i na złe" a do 2009 r w "Na Wspólnej". Można nadal zobaczyć go w serialu "Klan". Serdecznie zapraszamy na koncert aktora.

Zobacz plakat >>>

11.11.2016 r. godz. 16:15 - OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016 >>>
Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt i uroczysta akademia w ośrodku kultury podczas której formalnie powołano drużynę harcerską to główne punkty obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Bisztynku.

Więcej [2 FILMY + 72 ZDJĘCIA] >>>

14.11.2016 r. godz. 16:15 - PASOWANIE NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW >>>
W Przedszkolu Samorządowym w Bisztynku odbyła się uroczystość pasowania, czyli przyjęcia nowych podopiecznych w poczet pełnoprawnych przedszkolaków.

Więcej napisała Małgorzata Nawrocka-Siej [12 ZDJĘĆ] >>>

15.11.2016 r. godz. 07:59 - WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA MAŁGORZATY KADELSKIEJ >>>
Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej zaprasza 18 listopada o g. 17 do wnętrza kościoła poewangelickiego na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Kadelskiej, absolwentki UWM w Olsztynie i ASP w Gdańsku.

Malarka specjalizuje się w wielkoformatowym malarstwie sztalugowym, rysunku, grafice warsztatowej oraz projektowaniu wnętrz i architektury krajobrazu. Projektuje wielkoobszarowe parki i ogrody wraz z małą architekturą, a także rzeźbą. Brała udział w ponad dwustu indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce i zagranicą, np.: w Brukseli, Koloni, Hamburgu, Padwie, San Gemiliano, w Galerii Sztuki Współczesnej Profil w Poznaniu, Galerii L w Elblągu, Galerii STS w Sopocie, sztuki współczesnej w Reszlu. Corocznie uczestnik wielu plenerów krajowych i międzynarodowych. Zobacz zaproszenie >>>

17.11.2016 r. godz. 08:25 - MAŁGORZATA KADELSKA OPOWIE O HISTORII OGRODÓW >>>
Biblioteka Publiczna w Bisztynku i Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład dr Małgorzaty Kadelskiej "Historia ogrodów".

Wykład odbędzie się 18 listopada 2016 r. o godz. 16 w sali Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Poprzedzi wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Kadelskiej.

Dr Małgorzata Kadelska jest adiunktem katedry Architektury Krajobrazu UWM w Olsztynie. Zajmuje się m.in. projektowaniem wnętrz i ogrodów, zieleni we wnętrzach urbanistycznych. Jest autorką artykułów naukowych z zakresu sztuki, architektury krajobrazu, percepcji. Uczestniczka wielu konferencji i forów naukowych związanych z percepcją, rewitalizacją zurbanizowanych krajobrazów i parków zabytkowych. Zobacz zaproszenie >>>

17.11.2016 r. godz. 14:48 - BISZTYNIACY ZDOMINOWALI KONKURS FOTOGRAFICZNY IZBY ROLNICZEJ >>>
Troje fotografów z Bisztynka zostało laureatami konkursu fotograficznego "Cztery pory roku w rolnictwie Warmii i Mazur" organizowanym przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą i Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne Blur.

Więcej [18 ZDJĘĆ] >>>

20.11.2016 r. godz. 10:12 - KONCERT JACKA BORKOWSKIEGO W OŚRODKU KULTURY >>>
- Artysta poprowadził koncert tak, że absolutnie nikt się na nim nie nudził - mówili ci, którzy uczestniczyli w koncercie Jacka Borkowskiego zorganizowanym w ośrodku kultury w Bisztynku. Sam artysta wysoko ceni sobie występy w takich miejscach.

Więcej [2 FILMY + 30 ZDJĘĆ] >>>

22.11.2016 r. godz. 16:56 - ZAPRASZAMY NA WYKŁAD O ZIOŁACH >>>
Biblioteka Publiczna w Bisztynku i Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na wykład otwarty Krystyna Tarnackiej "Zioła w kosmetyce i tradycje zielarstwa".

Wykład odbędzie się 23 listopada w sali ośrodka kultury w Bisztynku o godz. 11. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Pani Krystyna, czyli "Babka zielarka" gościła już w Bisztynku z własnym stoiskiem. Ma bardzo bogatą wiedzę i doświadczenie dotyczace ziół, które możemy znaleźć na okolicznych polach i łąkach.

Zobacz zaproszenie >>>

22.11.2016 r. godz. 20:08 - UCZNIOWIE GIMNAZJUM ZAPRASZAJĄ NA WIECZORNICĘ >>>

Listopad jest miesiącem w którym wspominamy zmarłych. Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II przygotowali specjalną wieczornicę na którą zapraszają wszystkich chętnych.

Wieczornica odbędzie się w gimnazjum 25 listopada o godz. 17 pod hasłem: "Śpieszmy sie kochać ludzi bo tak szybko odchodzą". Zapraszamy.

Zobacz zaproszenie >>>

24.11.2016 r. godz. 08:30 - KRADLI CZY TYLKO ZWIEDZALI? >>>
Kobieta i dwóch mężczyzn próbowało ukraść elementy metalowe i żeliwne, które wymontowali ze sprzętu gospodarstwa domowego i pieca w jednym z domów na terenie gminy Bisztynek. Proceder przerwali im policjanci. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut.

Więcej w materiale mł. asp. Beaty Pateckiej [3 ZDJĘCIA] >>>

24.11.2016 r. godz. 08:49 - WIARA I SPRAWIEDLIWOŚĆ WRÓCIŁY DO KOŚCIOŁA >>>
Po kilku miesiącach prac konserwatorskich do kościoła w Bisztynku wróciły barokowe rzeźby Wiary i Sprawiedliwości oraz para aniołków zdobiące ołtarz główny. Rzeźby mają teraz inne barwy niż przed ich konserwacją.

Więcej [21 ZDJĘĆ] >>>

24.11.2016 r. godz. 11:42 - EMERYCI ZAPRASZAJĄ NA ANDRZEJKI >>>
Zarząd Związku Emerytów i Rencistów w Bisztynku zaprasza wszystkich członków związku na wieczorek andrzejkowy, który odbędzie się 30 listopada 2016 r. /środa/ w godz.17-22 w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej.

Zapewniamy kawę, herbatę, owoce. Własny koszyczek mile widziany. Życzymy wesołej zabawy.
Zarząd ZEiR

25.11.2016 r. godz. 10:22 - OKRUCHY HISTORII. MŁYN PRZY UL. KOLEJOWEJ >>>
Jest w Bisztynku budynek mieszkalny słusznie zwany młynem. Dotarliśmy do materiałów pokazujących, że ten budynek mógł wyglądać inaczej, bo w 1919 roku wykonano alternatywne projekty jego elewacji. Niezależnie od tego mógłby wyglądać inaczej, gdyby w okresie PRL chciano zachować jego detale.

Więcej [4 ZDJĘCIA] >>>

25.11.2016 r. godz. 16:35 - PODSUMOWANIE "PSZCZELARSKIEGO" PROJEKTU >>>
28 listopada o godz. 9 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bisztynku zostanie podsumowany projekt realizowany przez stowarzyszenie Przestrzeń.

W sali zawisną prace plastyczne na temat: "Świat pszczół i ja". Laureaci testu wiedzy o pszczołach i konkursu plastycznego otrzymają nagrody. Na to wydarzenie trzeba przyjść w przebraniu pszczoły lub innego owada. Pierwsze 50 osób tak przebranych otrzyma upominki.

Zobacz zaproszenie >>>

25.11.2016 r. godz. 16:35 - ZOBACZ WIDOWISKO PATRIOTYCZNE UCZNIÓW PODSTAWÓWKI >>>
Patriotyczne widowisko słowno-muzyczne w reżyserii Krystyny Kijewicz przedstawione 10 listopada w Szkole Podstawowej w Bisztynku >>> obiło się szerokim echem. Uczniów-aktorów i reżyserkę poproszono o jego ponowne wystawienie.

Widowisko będzie można zobaczyć 29 listopada o godz. 10 w sali widowiskowej ośrodka kultury przed sesją Rady Miasta. Przypomnijmy, że widowisko przygotowano z okazji Święta Niepodległości a podczas premiery nie brakowało łez wzruszenia. Warto je zobaczyć.

Zobacz zaproszenie >>>

26.11.2016 r. godz. 08:42 - WIECZORNICA POŚWIĘCONA ZMARŁYM W GIMNAZJUM >>>
Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Bisztynku zorganizowali wzruszającą wieczornicę "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" poświęconą zmarłym.

Więcej [FILM + 18 ZDJĘĆ] >>>

28.11.2016 r. godz. 15:09 - POSZUKIWANI DARCZYŃCY "SZLACHETNEJ PACZKI" >>>

Każdy z nas może włączyć się do akcji "Szlachetna Paczka". W tym roku w do tzw. rejonu Sępopol - Górowo Iławeckie włączono 9 rodzin z gminy Bisztynek potrzebujących róznej pomocy.

W "Szlachetną Paczkę" zaangażowały się 3 wolontariuszki z naszej gminy sprawujące opiekę nad tymi rodzinami i które dokonały odpowiedniego sprawdzenia ich rzeczywistej sytuacji. Teraz poszukiwani są darczyńcy, którzy mogą przygotować paczkę wraz z grupą przyjaciół i znajomych. Darczyńcami mogą być także jednostki samorządowe, firmy i instytucje.

Poniżej podajemy link, gdzie znajdziesz opisy sytuacji rodzin potrzebujących pomocy. Wystarczy wybrać rodzinę (imiona osób są zmienione więc nie próbujcie "dochodzić" gdzie mieszkają i kto to jest) a następnie wypełnić formularz na stronie. Trzeba się zgłosić do 9 grudnia. Już 10 grudnia wszystkie paczki powinny być w magazynie.

Kliknij i wybierz rodzinę, której chcesz pomóc >>>

© Copyright by www.bisztynek24.pl 2003-2016