Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Luty 2012 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Luty 2012

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - LUTY 2012

01.02.2012 r. - ROSYJSKA PREMIERA "LEGENDY O KRÓLEWNIE GUSTEBALDZIE" >>>
Młodzież z Bisztynka, uczestnicząca w projekcie "Potyczki ze sztuką - transgraniczne warsztaty artystyczne" w dniach 26-29 stycznia 2012 roku odwiedziła Zelenogradsk. W piątek, 27. stycznia, w sali miejscowego centrum kultury zaprezentowali widowisko "Legenda o Królewnie Gustebaldzie". Podobnie jak w Bisztynku, w Zelenogradsku, widownia rosyjska bardzo dobrze przyjęła przedstawienie.
Przeczytaj i zobacz więcej >>>

03.02.2012 r. - GRANICZNE KŁOPOTY (?) >>>
O zupełnie innych okolicznościach związanych z powrotem przez granicę rosyjsko-polską naszej delegacji, złożonej z władz samorządowych i domniemanym przemycie papierosów przeczytasz w dzisiejszym "Gońcu Bartoszyckim".

03.02.2012 r. - BURMISTRZ BISZTYNKA Z DOKTORATEM >>>
W historii Bisztynka był - według wszelkich danych - tylko jeden burmistrz z tytułem doktorskim. Sprawował swój urząd zaledwie przez kilka miesięcy. Objął go w lutym 1914 roku, a już w sierpniu tego roku zginął na froncie I Wojny Swiatowej pod Dorotowem k. Olsztyna. Spoczywa na cmentarzu w tej miejscowości. Był to Paul Carl Gustav Fechner. Dzięki ogromnej życzliwości pasjonata historii z Olsztyna - Przemysława Zielińskiego - dowiedzieliśmy się o burmistrzu znacznie więcej. Przeczytaj >>>

03.02.2012 r. - ZBIERZ MAKULATURĘ, POMOŻESZ KONIOM >>>
Jeżeli nie jesteś obojętny rzezi przeprowadzanej na koniach wesprzyj akcję "Zbieraj makulaturę, ratuj konie". Masz okazję uratować te zwierzęta poprzez oddanie zbędnej makulatury do Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku. Pieniądze z tej akcji zostaną przeznaczone dla koni z "Klubu Gaja". Więcej informacji na ten temat można zaczerpnąć ze strony www.klubgaja.pl >>> Przekonaj się, że warto pomagać!

05.02.2012 r. - TVN TURBO O MORSACH Z BISZTYNKA >>>
Autorzy popularnego programu Pojechany Łikend telewizji TVN Turbo postanowili nagrać materiał o morsach, o morsach z Bisztynka. Nagranie odbędzie się już dziś. Kąpiel morsów odbędzie się o godzinie 15.00. Rozgrzweka morsów możliwa jest już od godziny 13.30 w sali gimnastycznej gimnazjum.
Prezes "Przerębla" Marek Dominiak apeluje do morsów o jak najliczniejsze przybycie oraz zadbanie o ciepłe ubranie się "na cebulę", wzięcie czapek i rękawic oraz klapek kąpielowych, aby... nie zerwać sobie skóry ze stóp :-) Zapraszamy na kąpiel morsów.

05.02.2012 r. - TO CHYBA REKORD TEJ ZIMY >>>
Prawdopodobnie najniższą temperaturę tej zimy w Bisztynku zanotował termometr w moim samochodzie w pierwszym kwadransie dzisiejszej doby. Ten dość dokładnie dzialający przyrząd pokazał o godz. 0.14 temperaturę minus 27 stopni Celsjusza. Tak więc apel prezesa morsów o ciepleksze ubranie się podczas obserwowania kąpieli morsów ma swoje uzasadnienie :-) Zobacz >>>

05.02.2012 r. - REKORD MROZU PADŁ W WARMIANACH >>>
Internauta Darek z Warmian właśnie pozbawił Bisztynek rekordu zimna tej zimy. Nadesłał nam zdjęcie z Warmian. Wczesny ranek godz. 7.20, dnia 05.02.2012 roku, Warmiany, gmina Bisztynek -30. To jest REKORD. Pozdrawiam. - napisał w swym mailu i załączył zdjęcie termometru.
Zobacz >>>

06.02.2012 r. - JESZCZE DŁUŻSZE FERIE W BISZTYNKU >>>
UWAGA! WAŻNE DLA RDZICÓW I UCZNIÓW! Nie tylko, dzisiejsze, ale także jutrzejsze (7 lutego) zajęcia w szkołach podstawowych gminy Bisztynek oraz w gimnazjum w Bisztynku są odwołane! Tak więc, uczniowie wszystkich placówek oświatowych naszej gminy mają "wolne" i dziś i jutro. Informację tę przekazała nam wiceburmistrz Bisztynka - Krystyna Zawistowskia. Zajęcia odwołano z powodu silnych mrozów.

07.02.2012 r. - "POJECHANY ŁIKEND" Z MORSAMI W BISZTYNKU >>>
Kasia i Bartek - para z Krosna, w woj. podkarpackim, uczestnicy programu "Pojechany Łikend" TVN Turbo, zapamiętają pobyt w Bisztynku do końca życia. Mieli do wykonania jedno ekstremalne zadanie. Musieli wykąpać się w przeręblu. I zrobili to. Na lodowatą kąpiel zdecydował się też autor programu. O swym zadaniu, Kasia i Bartek dowiedzieli się na kilka godzin przed jego wykonaniem. Więcej >>>

07.02.2012 r. - "PRZYGODA" NA PRZEJŚCIU GRANICZNYM >>>
Bisztynek huczy od plotek. Według nich burmistrz Jan Wójcik przemycał papierosy wracając z młodzieżą z rosyjskiego Zielonogradzka. — Jeżeli miasto huczy od plotek na ten temat, to niech sobie huczy. Ja wiem jedno: nie mam z tym przemytem nic wspólnego — ripostuje Wójcik. Więcej w tekście Tomasza Mirońskiego redaktora naczelnego "Gońca Bartoszyckiego" >>>

07.02.2012 r. - II BAL CHARYTATYWNY "DAR SERCA" >>>
Podczas II Balu Charytatywnego "Dar Serca" w Bisztynku zebrano prawie 11 tysięcy złotych dla dwójki chorych dzieci mieszkających w gminie Bisztynek. Bal odbył się w ostatnią sobotę. Uczesticy balu doskonale się bawili i byli bardzo ofiarni za co organizatorki serdecznie im dziękują. Więcej >>>

07.02.2012 r. - ZABAWA KARNAWAŁOWA W SUŁOWIE >>>
W mroźne, sobotnie popołudnie grupka dzieci z miejscowości Sułowo i Winiec wzięła udział w zabawie karnawałowej, zorganizowanej - jak zwykle - w ostatni dzień ferii zimowych. Dzieci rywalizowały w konkursach i grach zręcznościowych, popisywały się szybkością i wiedzą. Na zakończenie zabawy odwiedził ich Mikołaj z wielkim workiem prezentów, czym sprawił im wiele radości.
Bożena Dąbrowska
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>>

08.02.2012 r. - EMERYCI. CI TO SIĘ BAWIĄ :-) >>>
Emeryci i renciści z Bisztynka bawili się doskonale podczas balu karnawałowego zorganizowanego przez Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Bartoszycach w dniu 24 stycznia. Wzięli tam udział w balowych konkursach. Pani Marianna Domżalska zdobyła miejsce na podium w konkursie tańca, a Zofia Renata Rucińska wspólnie i w porozumieniu z Edwardem Adamusem, zdobyli miejsce trzecie w olimpijskiej dyscyplinie: tańca na gazecie. Laureaci rywalizacji wrócili do Bisztynka z dyplomami.
Wyjaśniamy dodatkowo, co następuje: 1. Edek na balu był z osobistą żoną Anną; 2. Nie wiemy, co Edkowi robi Pani Renia :-) i co robi Edek Pani Reni :-) Już wkrótce nasi emeryci i renciści bawić się będą w Bisztynku.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>>

08.02.2012 r. - ZŁOTE MEDALE ZA 5 SYNÓW W MUNDURACH >>>
W dniu 2 lutego 2012 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bisztynku odbyła się uroczystość wręczenia Złotego Medalu "Za Zasługi dla Obronności Kraju" Państwu Zofii i Rudolfowi Łomżyńskim z Troks. Państwo Łomżyńscy wychowali sześciu synów, z których dwóch odbyło zasadniczą służbę wojskową, a trzech nadal jest żołnierzami zawodowymi. Medale w imieniu Ministra Obrony Narodowej wręczali komendant WKU Lidzbark Warmiński ppłk Piotr Chełmicki oraz burmistrz Bisztynka Jan Wójcik. Więcej na stronie www.1orel.sp.mil.pl >>>

09.02.2012 r. - KASIA Z KROSNA DZIĘKUJE >>>
Dostaliśmy widomość od uczestniczki "Pojechanego Łikendu", ktora po raz pierwszy w życiu wykąpała się z morsami w Bisztynku. Oto ta wiadomość:
" Witam serdecznie! Z tej strony Katarzyna Gazda (uczestniczka Pojechanego Łikendu- świeżo upieczony Mors Bardzo serdecznie chcieliśmy z Bartkiem podziękować za serdeczne przyjęcie w Waszej miejscowości i okazane wsparcie podczas naszego wyczynu P.S. Po naszych opowieściach, wiele osób nie może uwierzyć w to co zrobiliśmy, jednak Bartka brat, urzeczony jego opowieściami, wyraził chęć zostania Morsem Jeszcze raz dziękujemy za całą okazana nam życzliwość i CIEPŁO! Pozdrawiamy wszystkich Morsów z Bisztynka i Bartoszyc ".

10.02.2012 r. - CO Z TĄ WODĄ !? >>>
Panujące mrozy spowodowały olbrzymi pobór wody z ujęć w Bisztynku. Brakuje jej w zbiornikach. Dlatego nocami wyłączany jest dopływ wody do wsi Warmiany. Troszkowo, Dąbrowa i Łędławki. Dlaczego tak jest? Próbowaliśmy znaleźć odpowiedź u dostawcy wody, czyli ZGKiM spółka z o.o. w Bisztynku.
Przeczytaj więcej >>>

11.02.2012 r. - ŚWIETLICE ŚRODOWISKOWE DZIAŁAJĄ AKTYWNIE >>>
Świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży w Bisztynku działają aktywnie. W okresie minionych ferii zimowych młodzież korzystała z zajęć i wyjazdów do kina, na lodowisko i basen. Po feriach dzieci uczestniczące korzystające ze świetlicy zajmowały się wykonywaniem serduszek walentynkowych.
Więcej >>>

15.02.2012 r. - ZŁODZIEJE Z TROKS I BISZTYNKA ZATRZYMANI >>>
Policjanci z Bisztyka nie próżnowali w czasie minionego tygodnia. Zatrzymali i postawili zarzuty kradzieży dwóm podejrzanym o kradzież metalowych drzwi magazynowych, o wadze 600 kg w Troksach, która miała miejsce jeszcze w styczniu. Obaj zatrzymani przyznali się do przestępstwa, a częśc skradzieonego mienia odzyskano w Reszlu. Policjanci zatrzymali też nieletniego, który w Bisztynku wyrwał starszej kobiecie torebkę. Ten 16-letni chłopak, o imieniu Jerzy, nie przyznał się do czynu karalnego, ale za jego winą przemawiają dowody. Ostatecznie o jego winie rozstrzygnie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Biskupcu. Zobacz wypowiedź oficera prasowego KPP w Bartoszycach na ten temat >>>

16.02.2012 r. - ŁUKASZ TUMICZ MA STRZELAĆ BRAMKI DLA RUCHU >>>
Łukasz Tumicz w rundzie wiosennej rozgrywek I ligi piłkarskiej zagra w Ruchu Radzionków - informuje portal www.Sport.pl. 27-letni napastnik, który grał ostatnio w Olimpii Grudziądz związał się z "Cidrami" kontraktem do końca sezonu. Wychowanek Reduty Bisztynek jest znany przede wszystkim z występów w Jagiellonii Białystok w barwach, której zdobył w 2010 roku Puchar Polski - napisał portal Sport.pl.
Przeczytaj więcej >>>

16.02.2012 r. - LEŚNICZY UCZYŁ DZIECI JAK DOKARMIAĆ PTAKI >>>
Przedszkolaki z Bisztynka zaprosiły do siebie leśniczego Ryszarda Żuchowsiego. Chciały dowiedzieć się od fachowca, jak prawidłowo dokarmiać ptaki. Leśniczy wyjaśnił im "jak to się robi". Informacji tej z zaciekawieniem wysłuchali także dorośli zebrani w sali przedszkolnej, bo okazało się, że wiedza na temat prawidłowego dokarmiania, nie jest wcale powszechna.
Przeczytaj więcej >>>

17.02.2012 r. - ZBYSZEK ROGOWSKI I MARCIN KLIK WYRÓŻNIENI W PLEBISCYCIE "GOŃCA" >>>
Kilka tygodni wypełniania kuponów i wysyłania sms-ów, następnie długie godziny spędzone na sumowaniu punktów i oto są! Dziś, w sali balowej MOPS w Bartoszycach ogłoszono wyniki sportowego plebiscytu. Tytuł Sportowca Roku przyznany przez kapitułę otrzymał Zbigniew Rogowski, ubiegłoroczny halowy mistrz Polski juniorów w biegu na 1500 m. W plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Gmin Powiatu Bartoszyckiego najwięcej punktów zdobył Marcin Klik, bramkarz Reduty Bisztynek. Gratulujemy! Więcej w materiale Grzegorza Kwakszysa >>>

20.02.2012 r. - GŁOSUJ NA KOBIETY NIEZWYKŁE >>>
Pięć pań z Bisztynka i gminy Bisztynek zostało nominowanych do miana Kobiety Niezwykłej Powiatu Bartoszyckiego 2011. Rozpoczęło się już głosowanie. Głosować można za pomoca sms-ów oraz kuponów drukowanych w "Gońcu Bartoszyckim" (pierwszy już jutro!). Głosowanie potrwa do 9 marca 2012 r. W plebiscycie tym wśród 22. pań z terenu całego powiatu bartoszyckiego znalazły się:

Władysława BRYL (sms: GB.KN.4)- Bisztynek, Bożena DĄBROWSKA (GB.KN.5) - Sułowo, Jadwiga KUŹLIK (GB.KN.12) - Nowa Wieś Reszelska, Zofia ŁOMŻYŃSKA (GB.KN.13) - Troksy, Irena SUJETA (GB.KN.18) - Sątopy-Samulewo. Zobacz na którym miejscu jest aktualnie Twoja kandydatka >>>

20.02.2012 r. - PIENIĄDZE Z BALU TRAFIŁY DO RODZICÓW >>>
Rodzice chorych dzieci, z naszej gminy, dla których zorganizowano II Bal Charytatywny "Dar Serca" w Bisztynku, otrzymali dziś zebrane pieniądze.
Podczas skromnej uroczystości w Szkole Podstawowej w Bisztynku, Dorota Kuzyk (mama 3-letniej Sandry chorej na białaczkę) i Ryszard Szumski (tato 6-letniego Mateusza z chorobą nowotworową) odebrali gotówkę wręczoną im przez organizatorki balu: Agnieszkę Gach, Agnieszkę Kobryń i Iwonę Oleksik oraz Annę Pietkiewicz.
Rodzice otrzymali kwoty po 5.600 złotych oraz drobne upominki dla dzieci. Wynika stąd, że II Bal Charytatywny przyniósł "dary serca" w łącznej kwocie 11.200 złotych. Przeznaczenie pieniędzy określają zarówno stosowne umowy darowizny podpisane w czasie uroczystości, jak i potrzeby chorych dzieciaków, którym wszyscy uczestnicy uroczystości życzyli szybkiego powrotu do zdrowia.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>>

22.02.2012 r. - JAN C. I JANUSZ M. STANĄ PRZED SĄDEM ZA SPOWODOWANIE WYPADKÓW >>>
Prokuratura Rejonowa w Biskupcu w listopadzie 2011 roku skierowała akty oskarżenia przecwko: Janowi C. oskarżonemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w dniu 11.07.2011 r. na trasie Bisztynek-Wozławki oraz Januszowi M. oskarżonemu o potrącenie po pijanemu dwóch pieszych w Bisztynku w dniu 5 września 2011 r. Sąd w Biskupcu do tej pory nie rozpoznał żadnej z tych spraw lecz wkrótce to nastąpi.
Przeczytaj więcej >>>

23.02.2012 r. - GRUPA WSPARCIA DLA KOBIET-OFIAR PRZEMOCY DOMOWEJ >>>
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku tworzy grupę wsparcia dla kobiet z gminy Bisztynek, doświadczających przemocy domowej. Pierwsze spotkanie pań pokrzywdzonych przemocą zaplanowano na 5 marca 2012 r. o godz. 15.30 w MOPS w Bisztynku. Pracownicy Punktu Informacyjno-Konsulatycyjnego zależy na dotarciu do jak największej liczby pań dotkniętych tym problemem. Przeczytaj więcej >>>

25.02.2012 r. - PIERWSZE OZNAKI WIOSNY >>>
Zima juz chyba na Warmie nie przyjdzie. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć rozwijajaących sie kwiatów, jakie przesłał nam romulus-62. Zdjęcia wykonano dziś około godziny 15.00 w okolicach Sątop-Samulewa. Fot. 1 >>> Fot. 2 >>>

© Copyright by www.bisztynek24.pl 2003-2012