Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Maj 2010 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Maj 2010

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - MAJ 2010

01.05.2010 r. - DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BISZTYNKU >>>
W 2010 roku świętujemy 40. rocznicę obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20. rocznicę obchodów w Polsce. Tym razem hasłem przewodnim jest "Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas". 30 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Hanki Sawickiej w Bisztynku odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi.
Napisała o tym Justyna Zagozdon >>>

02.05.2010 r. - GOŚCIE BISZTYNKA I PARAFII W BISZTYNKU >>>
Dziś w Bisztynku zatrzymała się wycieczka-pielgrzymka z Kielc i okolic. - Trafiliśmy tu trochę przypadkiem - mówiła nam jedna z uczestniczek. - Gdzieś wyczytałam, że jest tu Sanktuarium Krwi Chrystusa i postanowiliśmy zatrzymać się, aby je zobaczyć i zwiedzić. Odwiedziliśmy już Świętą Lipkę, a jedziemy jeszcze do Stoczka i do Gietrzwałdu - mówiła. O historii kościoła w Bisztynku i historii Bisztynka opowiedział pielgrzymom ks. Sławomir Brewczyński.

Opowieści księdza wysłuchała też siostra Brigitte, która przyjechała z Togo w Afryce, ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny. Do Bisztynka przyjechała z siostrą misjonarką pochodzącą z Bisztynka.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>>

02.05.2010 r. - ŚMIERĆ W AUDI >>>
Dziś, około godz. 13.00 w pobliżu Troszkowa doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jadący Audi młody mężczyzna, pomiędzy Troszkowem, a Lutrami wypadł z jezdni na zakręcie, a następnie, co najmniej kilka razy przekoziołkował pojazdem. Zginął na miejscu.

Więcej >>>

04.05.2010 r. - MATURA !!! >>>
WSZYSTKIM MATURZYSTOM Z BISZTYNKA, SĄTOP, GRZĘDY, TROSZKOWA, PROSIT, SUŁOWA I OKOLIC ŻYCZYMY POŁAMANIA PIÓR I DŁUGOPISÓW :-)

PAMIĘTAJCIE O KOPNIAKU PRZED WEJŚCIEM NA SALĘ TORTUR !!! NIE JEST ŹLE ZAŁOŻYĆ CZERWONĄ BIELIZNĘ :-)

P O W O D Z E N I A  ! ! !

04.05.2010 r. - UWAGA WŚCIEKLIZNA
dniach 0d 4 maja do 15 maja 2010 r. w godz. 13.00-16.00 (oprócz niedziel) w Lecznicy Weterynaryjnej w Bisztynku przy ul. Sółdzielców możesz zaszczepić przeciwko wściekliźnie swego psa lub kota. Obowiązkowi szczepienia podlegają psy, które ukończyły trzeci miesiąc życia. Cena usługi to 25 złotych.
Pamiętaj, że szczepiąc zwierzęta chronisz własne zdrowie !!!

06.05.2010 r. - SPOTKANIA Z POEZJĄ W BISZTYNKU >>>
W Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku odbyły się miejsko-gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją". W konkursie wzięło udział 25 recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjum. Rywalizowali w czterech kategoriach.

Więcej >>>

07.05.2010 r. - III RODZINNY RAJD SAMOCHODOWY W BĘSI >>>
Wzorem lat ubiegłych, w dniu 29 maja 2010r - Ludowy Klub Sportowy BKS "WARMIANKA" w Bęsi, wspólnie z Urzędem Gminy w Kolnie, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kolnie, Sołtysem i Radą Sołecką w Bęsi, Stowarzyszeniem "NASZA BĘSIA", przy wsparciu policji, straży pożarnej i innych organizacji - organizuje III Ogólnopolski Rodzinny Rajd Samochodowy na terenie gminy Kolno, woj. Warmińsko-Mazurskie, wyróżniony przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie "Godni naśladowania", w gronie najlepszych inicjatyw organizacji pozarządowych województwa. Więcej >>>

08.05.2010 r. - KAŻDY DESZCZ ZALEWA Ul. MORCINKA W BISZTYNKU >>>
Wczoraj przed zmierzchem Bisztynek nawiedział burza. Trwała około 10 minut. To jednak wystarczyło do zalania kilkudziesięciometrowego odcinka ulicy Gustawa Morcinka w Bisztynku (pod wiaduktem w kierunku Warmian). Jeszcze o godzinie 21.00 woda "wybijała" tam spod studzienki kanalizacyjnej, a jej głębokość, w niektórych miejscach, dochodziła do 10-15 cm. Mieszkający blisko mężczyzna poprosił o wykonanie zdjęć tej "powodzi". - Tu jest tak po każdym deszczu - mówił zdenerwowany. - Wiem, że to jakaś wada instalacji burzowej, ale należy chyba ją wreszcie naprawić, tym bardziej, że woda niesie ze sobą zanieczyszczenia kanalizacyjne, a te przyjemnie nie pachną. Jeśli naprawienie błędu jest zbyt kosztowne, to może wykonać dodatkowy odpływ wprost z poziomu ulicy do pobliskiej rzeczki - proponuje mieszkaniec. O tej sprawie pisaliśmy w sierpniu 2009 r. Przypomnij sobie >>> O złym stanie studzienek burzowych pisaliśmy także w lipcu 2009. Jak narazie bez efektów. Chyba do czasu, gdy jakiś kierowca uszkodzi tam swój samochód i wystąpi o odszkodowanie. A może tym razem, kogoś tu ruszy zza urzędniczego biurka !!!???
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>>

08.05.2010 r. - NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE GIMNAZJUM >>>Ponad 700 nowych książek wzbogaciło księgozbiór biblioteki Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. Ksiązki podarowało warszawskie wydawnictwo "Murator". To efekt akcji "Podaruj dzieciom książkę" o której pisaliśmy na naszej stronie.

Więcej pisze Agnieszka Gogalińska >>>

09.05.2010 r. - ŚWIĘTO PATRONA PARAFII W BISZTYNKU - ŚW. MACIEJA APOSTOŁA >>>
Ksiądz Arcybiskup Edmund Piszcz odprawił dziś o godzinie 9.00 uroczystą Mszę poświęconą patronowi parafii w Bisztynku - św. Maciejowi Apostołowi. Podczas nabożeństwa Ks. Arcybiskup Senior poświęcił także odnowiony ołtarz Matki Bożej w nawie bocznej kościoła parafialnego.

Więcej >>>

10.05.2010 r. - SPOTKALI SIĘ Z POEZJĄ W BARTOSZYCACH >>>
W ostatnią sobotę w Bartoszyckim Domu Kultury odbyły się już XXVIII raz eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Bisztynek reprezentowany był przez czworo recytatorów. Niestety żaden z nich nie został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego konkursu. Jury mogło wybrać tylko po jednej osobie w każdej z 4 kategorii konkursowych.
Więcej >>>

10.05.2010 r. - BIEGALI PO "KWADRACIE" W BARTOSZYCACH >>>
Wczoraj w Bartoszycach odbył się ósmy Bieg Majowy. W tej rywalizacji brali udział biegacze ze szkół naszej gminy oraz mieszkańcy Bisztynka i okolic uczący się obecnie w szkołach ponadgimnazjalnych. Miejsca na podium zajęli: Bartek Goszewski (SP Sątopy) - miejsce I, Damian Furmanik (SP Grzęda) - II, Karolina Zagozdon (SP Grzęda) - II, Marta Kosmala (Gimnazjum) - III, Zbigniew Rogowski - I.

Więcej >>>

10.05.2010 r. - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO BISZTYNEK-KULTUROWO >>>
Redakcja witryny Bisztynek-Kulturowo rozstrzygnęła pierwszy konkurs fotograficzny pod hasłem: "Bisztynek-maj 2010 - 625 lat miasteczka". W konkursie "wystartowało" osiem fotografii wykonanych przez czworo autorów. Zdaniem internautów najlepsze zdjęcie wykonała Agnieszka Koziatek. Miejsce II zajął Arur Grabowski, a miejsce III Mariola Sygocka.
Miejsce I >>> Miejsce II >>> Miejsce III >>> Miejsce IV >>> Miejsce V >>> Miejsce VI >>> Miejsce VII >>> Miejsce VIII >>>
O nagrodach dla uczestników przeczytaj na www.Bisztynek-Kulturowo.pl.tl >>>

10.05.2010 r. - KS. ARCYBISKUP BIERZMOWAŁ MŁODZIEŻ Z GIMNAZJUM >>>
Wczoraj o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Bisztynku, ponad 60. uczniów klas trzecich Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku przystąpiło do sakramentu bierzmowania. Sakramentu udzielił im Ks. Arcybiskup Warmiński Senior Edmund Piszcz.

Więcej >>>

11.05.2010 r. - FILMY Z GALI MISS >>>
Zapraszamy do obejrzenia pięciu filmów z gali finałowej konkursu Miss Polonia Ziemi Bartoszyckiej 2010. Są to fragmenty materiału Telewizji Kablowej Bart-Sat w Bartoszycach nagranego podczas gali. Obecnie dostępne są filmy pokazujące prezentacje kandydatek >>>, występ Kaji Wysockiej >>>, pokaz w elementach umundurowania >>> i pokaz w strojach kąpielowych >>>, i ogłoszenie wyników konkursu >>>
Zobacz >>>

11.05.2010 r. - UCZYLI SIĘ PIERWSZEJ POMOCY >>>
Dnia 04.05.2010r. w Szkole Podstawowej w Sątopach podczas zajęć prowadzonych przez panią Juliannę Garelę uczniowie I klasy zdobywali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Każdy uczeń przećwiczył ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz oddechy i uciski ratownicze na fantomie. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>>

12.05.2010 r. - NOWY "STARY" PREZES NAUCZYCIELI >>>
7 maja 2010 r. odbyła się konferencja sprawdozdawczo-wyborcza oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bisztynku. W wyniku tajnego głosowania delegatów na konferencję prezesem zarządu oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bisztynku został ponownie wybrany kol. Krzysztof Rękawek.Krzysztof Rękawek, na wniosek komisji rewizyjnej otrzymał jednogłośnie absolutorium za działalność w poprzedniej kadencji. W przyszłej pracy pomagać mu będą prezesi poszczególnych ognisk ZNP, a jednocześnie członkowie zarządu: kol. Jolanta Dominiak ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku, kol. Jadwiga Kupczyk ze Szkoły Podstawowej w Sątopach i kol. Tomasz Zwierzchlewski z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. W konferencji uczestniczył burmistrz Jan Wójcik i wiceburmistrz Krystyna Zawistowska.

13.05.2010 r. - DZIECI I KWIATY >>>
Wczoraj dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku najpierw ogladały zakupione kwiaty, określały wygląd, nazywały, same zaplanowały gdzie co posadzić - a po co? Żeby trawnik i skalniak na placu zabaw nie "straszył zielskiem". No i udało się przy pomocy wszyskich obecnych w przedszkolu pracowników zmienić, co niec,o pobliskie otoczenie. Dzieci zauważyły, że warto dbać o piękno i estetykę. Czyj był pomysł i działanie? Dzieci. Danuta Wachol
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>>

13.05.2010 r. - KONKURS LITERACKI DLA DZIECI MŁODZIEŻY >>>
Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w ramach realizowanego projektu "Legendy w herbach zapisane" ogłasza konkursy skierowane do dzieci i młodzieży z gminy i miasta Bisztynek oraz rejonu Zelenogradsk. Tematem prac konkursowych jest opisanie w sposób nowatorski wybranego fragmentu związanego z historią miast Bisztynka (w przypadku uczniów szkół z gminy Bisztynek) i Zelenogradska (w przypadku uczniów szkół rejonu Zelenogradsk), bądź z legendami osnutymi wokół tych miast. Obowiązują wyłącznie indywidualne prace, które muszą być opatrzone: imieniem i nazwiskiem autora, dokładnym adresem szkoły, podaniem klasy i wieku autora. Praca nie powinna przekraczać maks. 3 stron maszynopisu (pisane 12), dopuszczalne są wszelkie formy literackie.
Więcej na www.okialbisztynek.pl >>>

14.05.2010 r. - NAJLEPSI W SMOLAJNACH >>>
Wczoraj w Smolajnach odbyły się Biegi Przełajowe Sztafet Integracyjnych "2+2" "Śladami Biskupa Ignacego Krasickiego". Gimnazjum Publiczne w Bisztynku wystawioło na te zawody 4 sztafety mieszne (dziewczęta i chłopcy). Sztafeta "granatowa" z naszego gimnazjum była bezkonkurencyjna z zajęła tam I miejsce z łącznym czasem 10:69. Więcej >>>

15.05.2010 r. - BUBLE NA "ORLIKU" >>>
Budowę zespołu boisk "Orlik 2012" w Bisztynku obserwujemy od pierwszych prac ziemnych jakie zostały tam wykonane. Przypominamy, że pierwsze prace ziemne wykonano w dniu 18 lipca 2009 r. o czym wówczas pisaliśmy i łatwo to sprawdzić. Zespół boisk i budynek socjalny zostały już wykonane i wkrótce odbędzie się uroczyste otwarcie "Orlika" (podobno w czerwcu). Gdyby jednak miało stać się to dziś, zaproszeni goście byliby świadkami wielu niedoróbek i bubli.
Przeczytaj i zobacz >>>

16.04.2010 r. - GŁOSUJ NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SAMORZĄDOWCA >>>
"Gazeta Olsztyńska" po raz kolejny zorganizowała plebiscyt na najpopularniejszego samorządowca regionu. Do dnia 21 kwietnia można było zgłaszać kandydatury, a obecnie można głosować na 250 burmistrzów, wójtów, sołtysów lub radnych różnych szczebli. Głosować można za pomocą sms-ów lub kuponów zamieszczanych w gazecie. Z gazecie zostaną zamieszczone tylko cztery takie kupony. W dniach: 28.04, 5.05, 12.05, 19.05. Z terenu naszej gminy do tytułu najpopularniejszego samorządowca kandydują: burmistrz Jan Wójcik (sms o treści: OLSNS.50 na numer 7268), sołtys wsi Sułowo - Bożena Dąbrowska (OLSNS.109), sołtys wsi Grzęda - Wioletta Olszewska (OLSNS.130), radna miejska - Jolanta Dominiak (OLSNS.226), radna miejska - Jadwiga Kuźlik (OLSNS.266), radna powiatowa - Ewa Dańko (OLSNS.221). Głosowanie potrwa do dnia 21 maja do godziny 15.00. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 28 maja podczas specjalnej gali. Koszt sms-a to 2.44 zł (z VAT) Sms-y wysyłamy na numer 7268.Więcej na portalu www.GazetaOlsztynska.pl >>>

16.05.2010 r. - OKOLICE BISZTYNKA W EPOCE BRĄZU >>>
Okolice Bisztynka mają historię bardzo dawną. To nie tylko okres od średniowiecza (powstanie miasta i okolicznych wsi), ale także czasy dawniejsze. O znaleziskach pochodzących z okresu "późnobrązowego" (1000-500 r. p.n.e.) z terenu obecnej gminy Bisztynek pisze Łukasz Felczak. Przeczytaj >>>

19.05.2010 r. - DEPOZYT NIEZGODNY Z KONSTYTUCJĄ ? >>>
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zapytał Trybunał Konstytucyjny o zgodność z Konstytucją przepisów na podstawie których naliczana jest opłata za depozyt towarów zajętych przez organy celne. Wszyscy zainteresowani wiedzą o jakie kwoty i za co naliczane chodzi. Pisze o tym dzisiejsza Gazeta Olsztyńska. Przeczytaj >>>

20.05.2010 r. - UCZNIOWIE Z GRZĘDY WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE EKOLOGICZNYM >>>
Jedenastu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grzędzie wzięło udział w VI Powiatowym Konkursie Ekologicznym jaki odbył się 18 maja 2010 r. w Bartoszycach. Brali tam udział w różnych konkurencjach z jakich składała się rywalizacja. Niektórzy z uczestników zajęli czołowe miejsca.

Więcej >>>

21.05.2010 r. - PAŁACEM W SĄTOPACH ZAINTERESOWAŁ SIE WOJEWODA >>>
W kwietniu (22.04) w portalu Olsztyn24 opublikowany został tekst Elżbiety Mierzyńskiej "Ruina z Biskupiej Wsi" o popadającej w ruinę letniej rezydencji biskupów warmińskich w Satopach-Samulewie. Autorka apelowała o ratowanie tego znanego w historii obiektu, który powoli zamienia się w gruzowisko. W tej sprawie zareagował wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski.
Więcej na portalu Olsztyn24 >>>

21.05.2010 r. - DOBRE WYNIKI LEKKOATLETÓW Z GIMNAZJUM W BISZTYNKU >>>
19 maja na stadionie AZS UWM w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w lekkiejatletyce Zrzeszenia LZS. Reprezentanci Gimnazjum Publicznego byli najlepsi w biegu rozstawnym 4 x 100m. oraz rzucie oszczepem. W klasyfikacji gmin nasi reprezentanci zajęli V miejsce.

Więcej >>>

23.05.2010 r. - KONKURS "MIASTO I GMINA BISZTYNEK W KWIATACH" >>>
Startuje kolejna już edycja konkursu "Miasto i Gmina Bisztynek w kwiatach". W rywalizacji mogą brać udział obiekty oraz osoby indywidualne pełnoletnie, które w okresie ostatnich 2 lat w nim nie uczestniczyły. Kategorie konkursowe: okna i balkony w kwiatach i zieleni; najładniesze posesje; estetyczne witryny i oteczenie obiektów użytkowych (sklepy, zakłady poracy, itp.) Druki kuponów konkursowych są do odebrania w sekretariacie UM w Bisztynku, w kasie ZBGKiM w Bisztynku oraz biurze Spółdzielni Mieszkaniowej "Sątopy" w Sątopach-Samulewie. Kupony należy składać do 30 czerwca 2010 r.. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 10 września 2010 r. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie.

25.05.2010 r. - BISZTYNEK TRAFI DO... KOREI POŁUDNIOWEJ >>>
Wczoraj Bisztynek odwiedziła ekipa Telewizji Polskiej Olsztyn, która przez kilkanaście godzin nagrywała materiał do filmu promującego krajową sieć miast Cittaslow. Premiera 30 minutowego filmu odbędzie się około 25 czerwca 2010 r. w Korei Południowej podczas światowego spotkania miast Cittaslow. Materiał zostanie też wyemitowany na antenie TVP Olsztyn i w innych mediach - prawdopodobnie na początku lipca.
Więcej >>>

26.05.2010 r. - DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE W BISZTYNKU >>>
Szkoła Podstawowa w Bisztynku zaprasza serdecznie na obchody Dnia Dziecka. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji nie tylko dla uczniów, ale i dzieci nie uczących się jeszcze w szkole. W programie m.in jazda bryczką, kącik fryzjersko-kosmetyczny, jazda konna, przejażdżki radiowozem policyjnym i samochodem strażackim. Serdecznie zapraszamy :-) Więcej >>>

28.05.2010 r. - 20 LAT SAMORZĄDU GMINNEGO W BISZTYNKU >>>
Bisztynek uroczyście obchodził wczoraj 20-lecie powstania samorządu gminnego. Na uroczystą galę jaka odbyła się w sali Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zaproszono wszystkie osoby jakie , w ciągu dwudziestolecia, działały i pracowały w samorządzie gminnym. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki. W stołówce Gimnazjum w Bisztynku zgasło 20 świeczek zapalonych na torcie jubileuszowym.
Przeczytaj i zobacz więcej (także listę byłych i obecnych samorządowców) >>>

29.05.2010 r. - WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTÓW >>>
Średnio 21,1 pkt. na 40 możliwych uzyskali uczniowie 3 szkół podstawowych z naszej gminy podczas sprawdzainu dla uczniów klas szóstych, który przeprowadzono 8 kwietnia 2010 r. Gorsze wyniki uzyskali uczniowie z miasta Górowo Iławeckie i gminy Górowo Iławeckie.Średni wynik uzyskany przez naszych szóstoklasistów jest gorszy od średniej całego województwa, która wynosi 24 pkt. i gorszy od średniej "powiatowej" wynoszącej 23,3 pkt. W skali powiatu uczniowie osiągnęli wynik lepszy od tego z 2009 roku. Wówczas średnia w powiecie wyniosła bowiem 22,1 pkt. (Danych z gmin nie publikowano.)
Zobacz wyniki z powiatu bartoszyckiego >>>
Szczegółową analizę wyników znajdziesz na stronie OKE w Łomży >>>

30.05.2010 r. - JUBILEUSZ MOJEJ PODSTAWÓWKI >>>
Wczoraj się wzruszyłem. Zobaczyłem sztandar mojej szkoły. Ten sam, któremu asystowała Natasza. 29 maja odwiedziłem moją podstawówkę. "Jedynkę" w Olsztynie. Ukończoną w 1978 roku, czyli - wg pewnego 14-latka - w starożytności. Juliusz Cezar, Kazimerz Jagiełło i Andrzej Grabowski, to postacie z tego samego okresu. Przynajmniej dla niejakiego Artura.

Wiem, że cała ta feta Bisztynka nie dotyczy, ale nie mogłem o tym nie napisać. Wybaczcie mi więc osobisty ton. Myślę jednak, że warto przeczytać.Zapraszam >>>

30.05.2010 r. - ODNOWIONE PODUSZKI PROCESYJNE >>>
Około miesiąca potrzebowały Panie Krystyna Kijewicz i Jadwiga Lenart na renowację poduszek procesujnych używanych choćby w czasie Bożego Ciała. Osiem poduszek niesionych zwykle przez dzieci uzyskało nowe, ale tradycyjne oblicze. Przeczytaj więcej >>>

31.05.2010 r. - TUŻ ZA PODIUM W LIDZE WOJEWÓDZKIEJ W LA >>>
Czwarte miejsce zajęła drużyna lekkoatletów z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku podczas zawodów ligi wojewódzkiej Szkolnego Związku Sportowego, które odbyły się 27 maja w Olsztynie. Lekkoatleci przywieźli z zawodów medale w konkurencjach indwywidualnych i sztafecie. Przeczytaj więcej >>>

31.05.2010 r. - PRZYSTĄPIŁY DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ >>>
23. dzieci z bisztyneckiej parafii przystąpiło wczoraj do sakramentu I Komunii Świętej. Ostatnim chwilom przed rozpoczęciem się uroczystej Mszy św. przyglądaliśmy się poprzez obiektyw aparatu fotograficznego. Zobacz wszystkie dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Ciało Chrystusa >>>

© Copyright by www.bisztynek.strona.pl 2003-2010