Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Styczeń 2010 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Styczeń 2010

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - STYCZEŃ 2010

01.01.2010 r. - PORA PODSUMOWAĆ MINIONY ROK >>>
Minał kolejny rok. Był to szósty/siódmy rok funkcjonowania naszej witryny. Pora go podsumować w sposób całkowicie subiektywny. Zobacz i przeczytaj o czym pisaliśmy w roku 2009 >>>

03.01.2010 r. - PIERWSZY BAL W NOWEJ "MARYSIEŃCE" >>>
Po kilkunastu latach ciszy i stopniowego popadania w ruinę "Marysieńka" odżyła. W Sylwestra odbył się tam pierwszy po latach bal. Goście "Marysieńki" wspólnie przywitali tam Nowy 2010 Rok. Reanimowanie tego obiektu jest w Bisztynku powszechnie chwalone. Właścieciele postanowili złożyć podziękowania i pokazać mieszkańcom jak obecnie wygląda wnętrze restauracji.Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Gościom, z którymi mieliśmy zaszczyt przywitać Nowy 2010 Rok w "Marysieńce". Dziękujemy rodzinie za wsparcie, wszystkim pracownikom WM-JAWENA, ekipom remontowym za zaangażowanie w prace remontowe i wykończeniowe, a także firmom i instytucjom z nami współpracującym. Zapraszamy wkrótce do odwiedzenia naszej restauracji. Życzymy wszystkim mieszkańcom Bisztynka i okolic pomyślności w Nowym 2010 Roku.
Właściciele.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>>

03.01.2010 r. - UWAGA ŚLISKO NA DROGACH - WYPADEK NA DRODZE SĄTOPY - BISZTYNEK >>>
Dziś około 15.00 na drodze Sątopy-Bisztynek doszło do kolejnego wypadku drogowego. Dokładnie w tym samym miejscu co 14 grudnia 2009 r. Na bardzo śliskiej i nie posypanej choćby piaskiem drodze, na lekkim łuku, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, po przeciwnej do kierunku jazdy stronie jezdni. Oplem podróżowała czteroosobowa rodzina jadąca z kierunku Sątop. Tuż przed Bisztynkiem, na oblodzonej jezdni, przy temperaturze minus 13 stopni Celsjusza, kierowca nie opanował samochodu i wpadł w poślizg. Następnie uderzył lewą stroną przedniej części pojazdu w przydrożne drzewo. W następstwie wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka. Na ból ramienia narzekała kolejna pasażerka, a na ból w okolicach klatki piersiowej sam kierowca. Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku, którzy najwcześniej przybyli na miejsce zdarzenia. Najbardziej poszkodowaną kobietę umieścili na specjalnej desce ortopedycznej i usztywnili jej szyję oraz okryli kocem termoizolacyjnym. Karetka pogotowia wezwana na miejsce zabrała troje uczestników wypadku do szpitala w Bartoszycach.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>> Fot. 8 >>> Fot. 9 >>>

04.01.2010 r. - ZMIANA W BISZTYNECKIEJ POLICJI >>>
Z dniem 1 stycznia 2010 r. obowiązki kierownika Posterunku Policji w Bisztynku zaczął pełnić mł. asp. Arkadiusz Czeczko. Służy on w policji od 10 lat. Poprzednio pracował na stanowisku dzielnicowego w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach, a jeszcze wcześniej w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Dotychczasowy kierownik posterunku - mł. asp. Grzegorz Fiedorowicz odszedł do służby w KPP w Bartoszycach na własną prośbę. Pracował w Bisztynku od 2003 roku jako policjant prewencji, dochodzeniowiec i od 3 lat kierownik posterunku.

04.01.2010 r. - NOWY ROK WITALI NA REKOLEKCJACH >>>
Różne są sposoby przywitania Nowego Roku. Wielu mieszkańców naszego miasta spędzało Sylwestra na balach, na zabawach w domu, w gronie przyjaciół i rodziny, przed telewizorem oglądając koncerty w największych miastach, czy też na placu Chopina. Byli jednak i tacy, co postanowili Nowy Rok przywitać na rekolekcjach. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Warmińskiej, po sześciu latach przerwy, "wskrzesił" niegdyś dość popularną Sylwestrową Oazę Modlitwy. W niezbyt dużej grupie dziewiętnastu osób z całej diecezji znalazło się także 6. uczestników z naszego miasta. Przeczytaj więcej >>>

05.01.2010 r. - NOWY MORS SIĘ PRZYGOTOWUJE >>>
Oto są skutki zakładania się z osobami zdecydowanymi na wygranie zakładu. Nie wiemy jaka była wygrana w tym zakładzie, ale wygrał go mężczyzna, który założył się z żoną. Wczoraj obiecał, że w niedzielę 10 stycznia wejdzie do lodowatej wody wraz morsami z Bisztynka. A wtedy morsy kąpać się będą - tradycyjnie - dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy kibiców o godzinie 12.00 nad staw przy ul. Orzeszkowej w Bisztynku. Tym razem nie obędzie się bez policyjnej ochrony tego wydarzenia.

Komunikat dla wszystkich morsów - PEŁNA MOBILIZACJA, BO CEL SZCZYTNY :-) POMÓŻMY DZIECIOM !!!

06.01.2010 r. - WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY >>>
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku już po raz 18. 10 stycznia 2010 r. w Bisztynku i w Sątopach pojawi się 28 wolontariuszy WOŚP. Zbiórka datków przeznaczonych dla dzieci z chorobami onkologicznymi trwać będzie w Bisztynku od godz. 09.00 do 18.00, a w Sątopach od 10.00 do 16.00. Wolontariusze pojawią się też w poniedziałek w szkołach i zakładach pracy. Od 17.00 do 21.00 w sali Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku będzie dyskoteka dla młodzieży. O 12.00 dla WOŚP - jak co roku - wykąpią się morsy i być może zostanie tam zlicytowany jakiś gdżet Orkiestry :-)

08.01.2010 r. - BANKOMAT - ODPOWIEDZI BANKÓW >>>
Kilka dni temu skierowaliśmy wnioski o posadowienie bankomatu w Bisztynku. Jak dotąd otrzymaliśmy odpowiedzi dwóch banków. Większe szanse na uruchomienie bankomatu daje Bank Spółdzielczy w Reszlu.
Oto odpowiedź PKO BP >>> Oto odpowiedź BS w Reszlu >>>

09.01.2010 r. - NOWY WÓZ BOJOWY OSP W BISZTYNKU >>>
5 stycznia 2010 r. do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku przybył nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jego zakup wspomógł samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Oficjalnie zostanie przekazany strażakom w dniu 15 stycznia 2010 r. O jego możliwościach i wyposażeniu pisze internauta PK (imię i nazwisko znane redakcji). Przeczytaj więcej >>>

10.01.2010 r. - NAJZIMNIEJSZA LICYTACJA DLA WIELKIEJ ORKIESTRY >>>
220 złotych za dwa gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wynik licytacji prowadzonej przez morsy z Bisztynka. Licytację prowadzono z przerębla w kształcie serca i przy zimnym wietrze. Nie przeszkodziło to licznej publiczności, która przybyła na miejsce kąpieli. Serca były gorętsze :-) Nikt nie żałował też datków wrzucanych do puszek WOŚP, które przynieśli wolontariusze. Informacja z godz. 17.30 - W naszej gminie w dniu dzisiejszym zebrano kwotę 2074 zł 86 gr. (w tym 220 złotych z "morsów"). Jutro wolontariusze pojawią się jeszcze w szkołach i zakładach pracy. Przeczytaj więcej >>>

10.01.2010 r. - TRZECIA "A" NA KULIGU >>>
Uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku wzięli wczoraj udział w dość już zapomnianej zabawie zimowej, czyli kuligu. Jak to podczas kuligu były wywrotki w zaspy, gorąca herbata i pieczenie kiełbasek przy ognisku. W dobrej zabawie nie przeszkodziła niesprzyjająca pogoda. Przeczytaj więcej >>>

11.01.2010 r. - NAJZIMNIEJSZA LICYTACJA DLA WIELKIEJ ORKIESTRY W TVN24 >>>
Pokazaliśmy Bisztynek na antenie telewizji TVN24. Wczorajsza licytacja prowadzona przez morsów na rzecz Orkiestry Świątecznej Pomocy została zrelacjonowana na antenie TVN24 co najmniej dwukrotnie. Wzmianka o morsach znajduje się także na portalu www.TVN24.pl >>> Niestety doszło do pomyłki. Podpisaliśmy zdjęcia nazwiskiem Natalii Blank, a ta przekazała aparat Oliwii Sobótce. (Zawsze je myliłem :-)) Tak więc autorką większości zdjęć pokazanych u nas, na portalu Gazety Olsztyńskiej i na portalu TVN24.pl jest Oliwia Sobótka, o czym uprzejmie i z przeprosinami donosimy.

Przeczytaj co o nas napisał portal TVN24.pl >>>

12.01.2010 r. - PROCES PRZEMYTNIKÓW Z BISZTYNKA >>>
Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie od wczoraj trwa proces 8 mężczyzn oskarżonych o to, że działając w zorganizowanej grupie przestępczej przenieśli przez zieloną granicę 23 tysiące paczek papierosów.
Do przemytu papierosów miało dojść w maju 2008 roku na pasie granicznym koło Molwit. Ze śledztwa wynika, że oskarżeni przenosili papierosy na plecach w specjalnie skonstruowanych nosidłach. By nie zadeptać zaoranego pasa granicznego, przemytnicy zbili z desek podest, który przełożyli przez pas. Do przemytu doszło nocą, biorący udział w przenoszeniu przez granicę papierosów od organizatora procederu mieli dostać polecenie ubrania się na ciemno. Papierosy dostarczyli Polakom Rosjanie - w trakcie przekazywania kolejnych paczek przemytników zaskoczyli rosyjscy żołnierze, którzy zabrali im kartony z papierosami, a do przemytników oddali kilka strzałów i wystrzelili race. Z ustaleń śledztwa wynika też, że przemytnicy papierosów podzielili się rolami - gdy jedni nosili kartony, inni na drogach dojazdowych do miejsca przemytu pilnowali, czy nie zbliża się straż graniczna. Dziś przed sądem oskarżeni zaprzeczyli, by działali w zorganizowanej grupie przestępczej, podważyli także liczbę przemyconych papierosów - przyznali, że było ich tylko 2,5 tys. czyli tyle, ile zabezpieczyły organa ścigania. Przyznali też, że do przemytu skusiła ich obietnica zarobku - oskarżeni są mieszkańcami okolic Bisztynka, gdzie jest wysokie bezrobocie. Oskarżeni przed sądem nie składali wyjaśnień i nie odpowiadali na pytania.
Informacja ze strony Polskiego Radia Olsztyn >>>

12.01.2010 r. - KWOTA PODOBNA DO UBIEGŁOROCZNEJ >>>
W tym roku, w czasie XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bisztynku i w Sątopach zebrano łącznie kwotę 2432 zł 60 gr - poinformowała nas szefowa sztabu WOŚP w Bisztynku - Joanna Drozdowska.

To nieco mniejsza kwota niż w roku ubiegłym w którym zebrano 2668 zł 30 gr. W imieniu szefowej dziekujemy wszystkim, którzy ofiarowali dla dzieci z chorobami onkologicznymi choć najmniejszy datek :-)

13.01.2010 r. - STO LAT "ROTY" >>>
13 stycznia 1910 roku Feliks Nowowiejski ukończył pisanie muzyki do słów Marii Konopnickiej. W ten sposób powstała niezwykła pieść. Rota. Jedna z najbardziej wzruszajcych pieśni patriotycznych. Taka przy której mnie (i nie tylko) zawsze pojawiają się w oczach łzy. Dziś mija 100 lat od ukończenia tego utworu. Dlatego przyłączając się do inicjatywy Polskiego Radia Olsztyn i innych rozgłośni chcemy ją przypomnieć. Tę pieśń trzeba znać. Przynajmniej w Polsce... a już szczególnie tu gdzie teraz mieszkamy. Mamy nadzieję, że nauczyciele historii wspomną o tym uczniom... Kliknij i posłuchaj >>>

14.01.2010 r. - JEDEN PROCENT DLA STRAŻAKÓW >>>
W tekście o nowym samochodzie ratowniczo-gaśniczym OSP w Bisztynku wskazywaliśmy na potrzeby finansowe tej jednostki. Potrzeby związane z zakupem nowego sprzętu do ratowania życia, zdrowia i mienia. Możemy wszyscy wspomóc strażaków oddając im 1% swego podatku dochodowego. W deklaracjach podatkowych PIT w dziale "wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" wpisujemy: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej; nr KRS 0000116212, a w informacjach uzupełniających na drukach PIT wpisujemy: skrócona nazwa jednostki: OSP Bisztynek; miejscowość: Bisztynek; ul. Marii Konopnickiej; kod pocztowy: 11-230; woj. warmińsko-mazurskie. Szczegółowe przykłady tego jak należy wypełniać wnioski w PIT znajdziecie na stronie www.zosprp.pl >>> Zgodnie z regulaminem akcji przekazywania 1% podatku dla OSP, 85% przekazanej kwoty trafi do wybranej jednostki OSP i po 5 % dla zarządów powiatowego, wojewódzkiego i głównego Związku OSP.

16.01.2010 r. - UROCZYSTE PRZEKAZANIE SAMOCHODÓW OSP W BISZTYNKU I WOZŁAWKACH >>>
Wczoraj w Bisztynku, na terenie strażnicy OSP odbyła się uroczystość przekazania nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych jednostkom OSP z Bisztynka i Wozławek. Na uroczystość przybyło wielu gości oraz mieszkańców Bisztynka, Wozławek, Sątop oraz strażacy z jednostek OSP w naszej gminie.

Przeczytaj i zobacz jak przebiegała uroczystość >>>

16.01.2010 r. - W SPRAWIE CHODNIKA NA ULICY KĄPIELOWEJ >>>
Ponad miesiąc temu rozpoczęła się dyskusja o chodniku układanym na ul. Kąpielowej w Bisztynku. Podniesiono zarzuty, iż jest on wykonywany źle, niegospodarnie, bez pomysłu. Jeden z internautów (imię i nazwisko znane redakcji) napisał do nas e-mail w którym zadał kilka pytań. Pytania skierowaliśmy do Urzędu Miejskiego. Co prawda musieliśmy urzędników ponaglić, aby uzyskać odpowiedź, ale wreszcie nadeszła.

Przeczytaj więcej >>>

17.01.2010 r. - SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW Z BISZTYNKA >>>
Grupa "Zabawa w Teatr" złożona z przedszkolaków z Bisztynka zajęła II miejsce (w odpowiedniej kategorii wiekowej) podczas XIII Festiwalu Jasełek w Kętrzynie organizowanym przez parafię św. Jerzego i Akcję Katolicką. Dzieci zostały przygotowane przez Halinę Meszko, a pomocy udzieliły także Helena Krawiecka i Marianna Saramak. Upoważnieni przez rodziców młodych aktorów składamy serdeczne podziękowania Paniom Przedszkolankom za wspaniałe przygotowanie dzieci i przedstawienia jasełkowego :-) Dzieci prawie powtórzyły sukces z ubiegłego roku kiedy to zajęły I miejsce. W tym roku grupa była jedynym reprezentantem Bisztynka podczas festiwalu.Poza zajęciem II miejsca kilku aktorów zostało wyróżnionych indywidualnie. Byli to: rzymski rycerz w zbroi kupionej na portalu aukcyjnym (Kuba Serowik), aniołek prowadzący przedstawienie z niezwykła siłą głosu (Klaudia Kornatowska), śmierć - tym razem występująca w czarnym stroju (Sara Byczkowska) oraz diabełek zajmujący się osadzeniem w piekle Heroda (Paulina Machnacz). GRATULUJEMY :-) Kliknij i zobacz występ >>>

Dodano 19.01.2010 r. W przedstawieniu jasełkowym wzięli udział: Wiktoria BUDNIK, Sara BYCZKOWSKA, Paweł DRUŻYŃSKI, Aleksandra GACH, Julita KACZYŃSKA, Klaudia KORNATOWSKA, Paulina MACHNACZ, Julia MALINA, Kamil MATUSIAK, Aleksandra MIC, Daria RUDZKA, Jakub SEROWIK, Aleksandra SŁOWIKOWSKA, Mikołaj SOBÓTKA, Hubert ZALEWSKI, Magdalena ŻYŁA, Tomasz ŻYŁA. Zobacz zdjęcia z przedstawienia:
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot 5. >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>> Fot. 8 >>>

18.01.2010 r. - RANKING SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH >>>
Po raz kolejny "Rzeczpospolita" i "Perspektywy" ogłosiły wyniki corocznego rankingu szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. W rankingu zmieściło się 500 szkół. W naszym województwie pierwsze miejsce (44 w ogólnopolskim) zajęło II LO w Olsztynie. Na miejscach II i III znalazły się szkoły z Bartoszyc - popularny "Żerom" i "Mechaniak" (kolejno 116 i 127 miejsce w kraju). Piszemy o tym, bo nieubłaganie zbliża się termin wyboru szkoły ponadgimnazjalnego dla uczniów klas III Gimnazjum Publicznego w Bisztynku. Być może ranking Wam w tym pomoże. Przy okazji pozdrawiamy znanych nam absolwentów II LO w Olsztynie i "Żeroma" (Adriana, Kamilę, Kamila itd...)

19.01.2010 r. - KULIG DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ >>>
18 stycznia dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy środowiskowej w Bisztynku miały okazję doskonale pobawić się na kuligu, który został zorganizowany dzięki pomocy Bogusława Budnika - taty dwóch uczestniczek tych zajęć. Dzieci pojechały na sankach spod przedszkola w Bisztynku w kierunku Łędławek, po dawnym nasypie kolejowym. Było mroźno i wietrzno, ale wszyscy rozgrzali się przy ognisku rozpalonym na leśnej polanie. Zobacz zdjęcia:
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>>

19.01.2010 r. - UNIA DAJE KASĘ >>>
Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim burmistrz Bisztynka podpisał umowę na projekt pod nazwą "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w rejonie użytku ekologicznego Polder Sątopy". Ogólny koszt projektu to kwota 4.546.221,15 zł, a kwota uzyskanego dofinansowania to 2.540.434 zł. Dofinansowanie pochodzi z działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Informujemy dodatkowo, że podobną umowę burmistrz podpisał także w dniu 27.11.2009 r. dotyczącą projektu "Kompleksowe uporządkowanie infrastruktury wodno-ściekowej w aglomeracji Bisztynek", która zakłada dofinansowanie w kwocie 6.698.869,01 zł przy całkowitym koszcie inwestycji 8.829.852,60 zł. Inwestycja ta obejmuje m.in. modernizację stacji uzdatniania wody, co ma rozwiązać problem niskiego ciśnienia wody w Bisztynku.

19.01.2010 r. - CZY POTRZEBNA NAM JEST STRAŻ MIEJSKA ? >>>
Internauci wskazali ostatnio na potrzebę ewentualnego utworzenia w naszej gminie Straży Miejskiej. Nie negujemy takiej potrzeby, lecz chcemy podać kilka informacji.

W pobliskim Reszlu od wielu już lat SM funkcjonuje. Pracuje tam 2 strażników.W rozmowie z komendantem Dariuszem Alberskim dowiedzieliśmy się, że koszt utrzymania SM w Reszlu kształtuje się na poziomie około 100.000 złotych rocznie. (Wynagrodzenie, eksploatacja i naprawy samochodu Polonez.) W momencie tworzenia SM koszty te będą wyższe o te związane z zakupem umundurowania i wyposażenia (środki przymusu, broń, urządzenia radiotechniczne, pojazd itd.)

SM w Reszlu nie posiada np. fotoradaru, gdyż do jego obsługi potrzeba by zatrudnienia kolejnych osób. Wpływy do budżetu gminy z tytułu mandatów karnych nakładanych przez SM w Reszlu to kwota około 5.000 złotych rocznie. - Gdyby władze Bisztynka chciały tworzyć SM to sugeruję zatrudnienie, co najmniej, 3 strażników - mówił Alberski. - Należy bowiem pamiętać o urlopach strażników, ewentualnych nadgodzinach, za które odbieramy dni wolne itd. Z naszego punktu widzenia utworzenie SM w Bisztynku byłoby korzystne - uśmiecha się Alberski. Byłby to argument dla naszych władz o konieczności zatrudnienia kolejnego strażnika - mówił Alberski. Kliknij i zobacz materiał TVK BartSat dotyczący SM w Bartoszycach >>>

20.01.2010 r. - FERIE W OKIAL >>>
Już za kilka dni uczniowie odpoczną od nauki podczas ferii zimowych. Ci, którzy spędzać je będą w Bisztynku, mogą skorzystać z oferty Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej. Dla dzieci przewidziano m.in. zajęcia komputerowe, wyjazd na lodowisko, bal karnawałowy, zajęcia garncarskie, turnieje sportowe, kulig itd.

Szczegóły poznasz klikając tu >>>

21.01.2010 r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA ORAZ BAL PRZEDSZKOLAKÓW W SĄTOPACH >>>
Dzieci z Punktu Przedszkolengo przy Szkole Podstawowej w Sątopach uczciły wczoraj Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zaprosiły babcie i dziadków na wspólny bal karnawałowy i wręczyły im upominki. W czasie balu wybrano jego króla i królową.

Pisze o tym Katarzyna Pożarycka >>>

22.01.2010 r. - A MOŻE LODOWISKO - TAK JAK W RESZLU ??? >>>
Na stronie www.Reszel.pl >>> pojawiła sie informacja o wykonaniu przez tamtejszych strażaków z OSP lodowiska. W Bisztynku też jest takie miejsce. Składamy niniejszym wniosek o wykonanie - na czas ferii zimowych - lodowiska na zapleczu (boisku) Szkoły Podstawowej w Bisztynku. Nie byłoby pewnie źle, gdyby podobne powstało w Sątopach. Lodowisko powstało także w Korszach. Tam róznież wykonali je strażacy. Więcej >>>

26.01.2010 r. - LODOWISKO POWSTAJE >>>
Czterech strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku postanowiło (Także dzięki naszej inicjatywie) wykonać lodowisko dla wszystkich miłośników łyżew. Po rozpatrzeniu kilku lokalizacji (boisko szkolne, boisko przy ul. Słonecznej) postanowiono wykonać je na terenie stadionu miejskiego. Strażacy rozpoczęli prace i... pojawiły się poważne problemy. Dali sobie jednak z nimi radę. Lodowisko zostanie ukończone już jutro. Jednak problemy o których piszemy wymagają - naszym zdaniem - pilnej interwencji "odnośnych władz".Przeczytaj więcej >>>

27.01.2010 r. - PROŚBA DO STRAŻAKÓW Z SĄTOP >>>
Witam ciebie Andrzeju. Może byś naświetlił temat lodowiska w Satopach. Można je usytuować w rejonie remizy, na placu zabaw, to jest około 50 metrów od tego obiektu. Pamiętam,że około 3-ech lat temu wybraliśmy się na POLDERY, około 10 osób i było super. Myślę, że nasi STRAŻACY sobie z tym poradzą. Pozdrawiam. - napisał do nas internauta z Sątop (imię i nazwisko znane redakcji). Niniejszym "naświetlam" ten temat wyrażając prośbę do OSP w Sątopach o budowę lodowiska w tej miejscowości.

28.01.2010 r. - MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY W BARTOSZYCACH >>>
Od dnia 13 stycznia br. młodzież Bartoszyc i powiatu bartoszyckiego rozpoczynając drogę kariery zawodowej może korzystać z pomocy Młodzieżowego Centrum Kariery oraz Punktu Pośrednictwa Pracy mieszczącego się w Bartoszycach przy ulicy Hubalczyków 2, pokój nr 14 i 15 pierwsze piętro. W punkcie młodzi ludzie bezpłatnie uzyskają fachową pomoc i wiedzę dotyczącą możliwościach kształcenia, planowaniu kariery zawodowej oraz zakładaniu własnej firmy, pracownicy punktu pomogą również w znalezieniu praktyk zawodowych i staży. Przeczytaj więcej >>>

28.01.2010 r. - 65 LAT TEMU ARMIA CZERWONA WKROCZYŁA DO BISZTYNKA >>>
29 stycznia 1945 roku do Bisztynka wkroczyła Armia Czerwona. Czerwonoarmiści przyjęli jednak, że "wyzwolili" Bisztynek w dniu 30 stycznia. Tak czy inaczej, zbliża się 65. rocznica tego wydarzenia. Pisaliśmy o tym już kilka lat temu. Dziś chcemy Wam przypomnieć jak to "wyzwolenie" wyglądało.

Przeczytaj więcej >>>, także na Bisztynek.wm.pl >>>

© Copyright by www.bisztynek.strona.pl 2003-2010