Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Listopad 2009 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Listopad 2009

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - LISTOPAD 2009

01.11.2009 r. - DOFINANSOWANIE "ORLIKA" >>>
Kończy się budowa boisk kompleksu sportowego "Orlik 2012" w Bisztynku. Trwa jeszcze budowa budynku socjalnego w ramach tego kompleksu. Nasza gmina otrzymała kolejne dofinansowanie tej budowy. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana 3 listopada 2009r. w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.Więcej >>>

02.11.2009 r. - CMENTARZ W BISZTYNKU 1 LISTOPADA >>>
Na cmentarzu w Bisztynku, tak jak w całej Polsce, pojawiły się znicze i kwiaty. Z radością zauważyliśmy, że także na opuszczonych grobach. Wielu z nas odwiedziło cmentarz wieczorem. Wielu z dawnych mieszkańców Bisztynka zrobić tego nie mogło. Szczególnie tym, którzy nie mogli przybyć do Bisztynka, w swe rodzinne strony, polecamy nasz krótki film ze spaceru po wieczornym cmentarzu w Bisztynku. Zobacz film >>>

08.11.2009 r. - DOFINANSOWANIE ORLIKA >>>
Jak wynika z tabel opublikowanych na stronie Wrota Warmii i Mazur gmina Bisztynek otrzymała dofinansowanie w kwocie 500.000 złotych na budowę kompleksowego boiska Orlik 2012 w Bisztynku. Tabelę z wszystkimi przyznanymi dofinansowaniami Marszałka Województwa możecie pobrać klikając tu >>> Plik *xls (MS Excel). Dane o Bisztynku znajdują się pod pozycją 42 w 47 wierszu arkusza.

08.11.2009 r. - HUBERTUS W KOŁE ŁOWIECKIM "SÓJKA" W BISZTYNKU >>>
Uroczysta Msza święta odprawiona przez proboszcza parafii w Bisztynku - ks. Eugeniusza Bartusika rozpoczęła doroczne obchody dnia patrona myśliwych - św. Huberta. Myśłiwi z Koła Łowieckiego "Sójka" w Bisztynku obchodzili 41 rocznicę powstania koła. Po nabożeństwioe przyszedł czas na wręczenie odznaczeń i upominków oraz zabawę przy myśliwskich posiłkach.Zobacz więcej, a w tym także film >>>

09.11.2009 r. - MIASTA DAWNIEJ >>>
Zapraszamy do odwiedzenia nowopowstałego portalu MiastaDawniej.pl. Jest to portal poświęcony gromadzeniu archiwalnych fotografii z miast polskich. Rozpoczęliśmy z nim współpracę. Znajdziecie tam 77 zdjęć przedwojennego Bisztynka, ale i wielu innych miast polskich.

Zobacz więcej >>>

09.11.2009 r. - VIII BARTOSZYCKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI >>>
Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszej gminy we wczorajszym, VIII Bartoszyckim Biegu Niepodległości.> Przeczytaj i zobacz więcej >>>

09.11.2009 r. - UŻYJ WYOBRAŹNI >>>
Kolejna "odsłona" kampanii społecznej UŻYJ WYOBRAŹNI. Tym razem adresowana głównie do pieszych. "Ofiary wypadków drogowych. Nie widzisz ich. Starają się do Ciebie przemówić" - czytamy na www.UzyjWyobrazni.pl >>> Ofiara wypadku ostrzega, ale jej nie usłyszysz. Lepiej będzie jeśli użyjesz wyobraźni !!! Zobacz film >>>

10.11.2009 r. - ZŁOTA ALEJA W SĄTOPACH >>>
Młodych ludzi także interesuje los starych drzew. Zupełnie niedawno uczniowie Szkoły Podstawowej w Sątopach utworzyli koło fotograficzne i ruszyli w plener. Daleko tematu nie musieli szukać. We wrześniu fotografowali rozlewisko - odnowione jezioro na dawnych polach pegeerowskich w pobliżu letniego dworku biskupów warmińskich. A na przełomie października i listopada fotografowali drogę do szkoły. A jest to droga niezwykła. Czeka na wpis do rejestru zabytków.

Pisze o tym Elżbieta Mierzyńska >>>

11.11.2009 r. - MISIEK GWIAZDĄ TELEWIZJI >>>
Losem "Miśka", psa który od kwietnia w Bisztynku czeka na swego pana zainteresowała się Telewizja Polska Olsztyn. Materiał o "Miśku" został wyemitowany w dniu 9 listopada 2009 r. w Informacjach o godz. 17.30. Oto fragment tego programu dotyczący "Miśka", który wcale nie chciał zostawać gwiazdą telewizji. Był nieufny i na widok kamery uciekał.

Zobacz film >>>

13.11.2009 r. - ELEKTROWNIE WIATROWE W NASZEJ GMINIE >>>
Plany budowy około 20 elektrowni wiatrowych na terenie naszej gminy wzbudziły dość duże kontrowersje. Są ich zwolennicy i przeciwnicy. Zwróciliśmy się w tej sprawie z pytaniami do Urzędu Miejskiego. Dziś odebraliśmy odpowiedź i natychmiast ją publikujemy.

Przeczytaj więcej, skomentuj >>>

13.11.2009 r. - ZGINĄŁ POD CIĄGNIKIEM >>>
Mieszkaniec Wozławek, gm. Bisztynek, wyjechał 10 listopada zaorać pole. W niewyjaśnionych okolicznościach wypadł z ciągnika który przewrócił się na niego i mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. - Nie wiemy jakie dokładnie były okoliczności tego wypadku, ponieważ nadal badamy tę sprawę. Wczoraj odbyła się sekcja zwłok i pobrana została krew denata, żeby wykluczyć lub potwierdzić ewentualne działanie alkoholu - poinformował nas asp. Robert Koniszy - oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach.

14.11.2009 r. - FAJKI I KARABIN >>>
Bartoszyccy policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej z Olsztyna nakryli 53-letniego Antoniego K. - mieszkańca gminy Bisztynek - gdy sortował papierosy i alkohol bez polskich banderoli. Znaleziono u niego także karabin.
53-letni Antoni K. mieszkający z dala od najbliższej miejscowości koło Bisztynka był przekonany, że nikt nie wie o jego procederze. Skupował i magazynował wódkę i papierosy pochodzące z nielegalnego źródła. 12 listopada miał je wywieść i sprzedać. W czasie sortowania towaru odwiedzili go jednak bartoszyccy policjanci, którzy wiedzieli o jego zamiarach. Podczas przeszukania policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej z Olsztyna zabezpieczyli ponad 1200 paczek papierosów oraz 10 litrów wódki wartych około 2600 zł. W mieszkaniu znaleźli też karabin na ostrą amunicję. Antoni K. przyznał się, że towar należy do niego i oświadczył, że broń zalegała w jego mieszkaniu po zmarłym bracie. Policjanci zabezpieczyli kontrabandę oraz karabin. 53-latkowi natomiast przedstawili zarzuty nielegalnego posiadanie broni oraz towarów bez polskiej akcyzy za co grozi mu nawet do 8 lat więzienia.
Informacja ze strony KPP w Bartoszycach >>>

14.11.2009 r. - ODNALEZIONA PAMIĄTKA >>>
Rodzinną pamiątkę związaną z Bisztynkiem przesłał nam Bruno Freund. - Nigdy nie mieszkałem w Bisztynku - pisze Pan Bruno. - Urodziłem się na Śląsku i tam mieszkałem. Z Bisztynkiem jestem związany rodzinnie. Urodził się tam mój ojciec oraz moi dziadkowie i pradziadkowie. Jedną z pamiątek rodzinnych jest zdjęcie jakie wysyłam. Zdjęcie - dotąd niepublikowane - przedstawia hotel "Bischofsteiner Hof". Przypomnijmy, że znajdował się on pomiędzy dzisiejszymi ulicami Żeromskiego, a Reymonta. Za przesłanie zdjęcia serdecznie dziękujemy :-) A już wkrótce napiszemy o tym, po co w przedwojennym Bisztynku funkcjonowało co najmniej pięć hoteli...

19.11.2009 r. - WANDALE NA ORLIKU >>>
W czasie ostatniego weekendu ktoś, kogo wyraźnie rozpierała siła, rozwalił 20 metrów kwadratowych świeżo postawionego muru budynku socjalnego przy kompleksie boisk "Orlik 2012" w Bisztynku. Sprawcy (sprawca?) oderwali także około 10 m. kwadratowych styropinau ocieplającego fundamenty tego budynku. Jak nam powiedział przedstawiciel wykonawcy, sprawa została zgłoszona policji. - Straty materialne nie były znaczne, ale przez ów wybryk budowa budynku została opóźniona o co najmniej jeden dzień - mówił budowniczy. - Nie rozumiem takiej postawy - dodał. My też nie rozumiemy !!!

20.11.2009 r. - DEBATA PUBLICZNA >>>
Wczoraj w sali Urzędu Miejskiego w Bisztynku odbyła się debata publiczna poświęcona głównie "problemowi elektrowni wiatrowych". Tak naprawdę nie przyniosła nic konstruktywnego, poza wymianą argumentów. Strony sporu pozostały przy swoich przekonaniach.

Przeczytaj więcej i skomentuj >>>

21.11.2009 r. - DZIEŃ RZUCANIA PALENIA W GRZĘDZIE >>>
"Dzień Rzucania Palenia" (19 listopada) to Program Ograniczenia Następstw Zdrowotnych Palenia. O tym, że palenie szkodzi przekonali sie uczniowie klas 0-VI Szkoły Podstawowej w Grzędzie. W sposób humorystyczny zainscenizowali bajkę "Kot i kocica - nałogowi palacze", w której przedstawili zgubny wpływ palenia na zdrowie czynnych i biernych palaczy. Nie zabrakło też piosenki o tematyce antynikotynowej "Życie palacza". Mamy nadzieję, że każdy uczeń i nie tylko, wyciągnął odpowiednie wnioski z przeprowadzonej akcji. Program przygotowała Krystyna Leśniak.
Zdjęcie 1 >>> Zdjęcie 2 >>>
Agnieszka Pieckowska

25.11.2009 r. - WIATRAKI NA LUDZKĄ MIARĘ >>>
Wiatraki. Jestem pasjonatem wiatraków. Sam zrobiłem ich kilkanaście. Właściwie pierwsze to były latające skrzydła. Zaprojektowałem je i wykonałem z pomocą paru ludzi co też lubią wiatr, żagle ruch i ekspresję krajobrazu. Stanęły w środku stawków wśród fontann, na osiedlu gdzie onegdaj mieszkałem. Niestety długo nie postały bo dla miejscowych chuliganów były prowokacją. Teraz wiatraki furczą w moim obejściu. Furczą mnie, furczą bocianom i gołębiom, furczą też nad budą "Lizusa". Furczą - a może furkają - w każdym razie lubię je, bo lubię wiatraki.

O wiatrakach pisze Zdzisław Milach >>>

27.11.2009 r. - KONKURS DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH >>>
Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zarząd zaprasza organizacje, które chcą realizować zadania Samorządu Województwa do składania ofert do dnia 29 grudnia 2009 r. (w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego drugim terminem składania ofert jest 31 maja 2010 r.). Przeczytaj więcej >>>

28.11.2009 r. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SĄTOPACH >>>
Już od 107. lat towarzyszy dzieciom w zabawie, smutku i we śnie. Najpopularniejsza zabawka na świecie. Miękki, miły w dotyku, uśmiechnięty. Kubuś Puchatek, Uszatek, Colargol i ostatnio... Przekliniak oraz miliony o innych imionach nadawanych im przez dzieci. Pluszowy miś. 25 listopada obchodził swoje święto.

O Dniu Pluszowego Misia w szkole Sątopach pisze Elżbieta Rucińska >>>

28.11.2009 r. - NISZCZEJE DWOREK W SĄTOPACH >>>
Dworek w Sątopach-Samulewie niszczeje. Jego losem zainteresował się internauta i przesłał do redakcji "Gazety Olsztyńskiej" kilka jego zdjęć. Materiał w tej sprawie ukazał się na łamach "Reportera Gazety Olsztyńskiej" w dniu wczorajszym. Obiekt ma ciekawą historię lecz niestety obecny jego właściciel nie dba należycie o jego stan. Przeczytaj więcej >>>

28.11.2009 r. - ADRES NIE ISTNIEJE >>>
Informujemy, że stary adres naszej strony tj. www.bisztynek.www.webpark.pl został ostatecznie zlikwidowany co zapowiadaliśmy kilka miesięcy temu. Jedyny prawidłowy adres to: www.Bisztynek.strona.pl. Wkrótce "stary" adres zniknie też ze wszystkich wyszukiwarek, tak więc nie będzie problemu z odnalezieniem naszej witryny :-)

30.11.2009 r. - WIADOMOŚCI Z "ORLIKA" >>>
Intensywne prace budowlane wykonywane przez firmę Naka Ol >>> trwają na bisztyneckim "Orliku". Jeden z budynków socjalnych ma być oddany do użytku w terminie do 20 grudnia - mówił nam wykonawca - Robert Siedlecki. W ostatnią sobotę na jednym z tych budynków pojawiła się tradycyjna wiecha obwieszczająca zakończenie budowy konstrukcji dachu.

Więcej >>>

30.11.2009 r. - ANDRZEJKI W BISZTYNKU I SUŁOWIE >>>
Zabawy andrzejkowe połączone z tradycyjnymi wróżbami odbyły się w świetlicy środowiskowej w Bisztynku oraz w świetlicy wiejskiej w Sułowie. Nie obyło się bez lania wosku, wróżb karcianych, przy użyciu butelki i... baniek mydlanych.

Piszą o tym Jolanta Dominiak i Bożena Dąbrowska >>>

© Copyright by www.bisztynek.strona.pl 2003-2009