Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Styczeń 2017 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Styczeń 2017

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - STYCZEŃ 2017

01.01.2017 r. godz. 10:04 - POWITALIŚMY NOWY 2017 ROK >>>

Witajcie w Nowym Roku :-) Nowy Rok 2017 w Bisztynku powitano pokazem fajerwerków na centralnym placu miasteczka. Sztuczne ognie odpalano też w innych częściach miasta. Nowy Rok na swój sposób witali też strażacy OSP Bisztynek.

Więcej [2 FILMY + 33 ZDJĘCIA] >>>

03.01.2017 r. godz. 08:00 - ZAPRASZAMY NA ORSZAK TRZECH KRÓLI >>>

Orszak Trzech Króli w Bisztynku zorganizowany został po raz pierwszy 6 stycznia 2016 r. Wydarzenie to przyciągnęło tłum mieszkańców i gości. Dlatego 6 stycznia 2017 r. Orszak przejdzie ulicami miasteczka po raz drugi.

Barwna parada rozpocznie się po uroczystej Mszy świętej, która odprawiona zostanie o godz. 12 w kościele św. Macieja Apostoła w Bisztynku.

Trasa przemarszu będzie taka sama jak poprzednio, identyczne także będą barwy poszczególnych miejscowości. Bisztynek wystąpi w kolorze czerwonym, Grzęda - zielonym, a Sątopy - niebieskim. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w Orszaku w stylizowanych przebraniach, w odpowiednich kolorach. Uczestnicy otrzymają korony jeszcze przed Mszą i tuż po niej.

Na trasie przemarszu zostaną odegrane tradycyjne sceny związane z tradycją Święta Trzech Króli. Przygotowują je dzieci i młodzież oraz podopieczne Domu Pomocy Społecznej.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

Warto wyjść w piątek z domu i wziąć udział w Orszaku. Choćby po to, aby zobaczyć kto w tym roku będzie królem i kto odegra rolę Świętej Rodziny. Zapraszamy!
Zobacz zaproszenie >>>

05.01.2017 r. godz. 16:13 - PILNE !!! TRZEBA ZGŁASZAĆ POSIADANIE DROBIU i GOŁĘBII !!! >>>

W związku z występowaniem ptasiej grypy należy bezzwłocznie zgłosić ilość utrzymywanego drobiu (kury, kaczki, gęsi, indyki itd. a także gołębie). Zgłoszeniu podlega nawet 1 sztuka!!!

Zgłoszenia należy dokonać wpisując się na listę, która znajduje się u sołtysów oraz przewodniczących Rad Osiedlowych ewentualnie w Urzędzie Miejskim w Bisztynku - pokój nr 2.

Szczegółowych informacji można zasięgnąć u własciwych sołtysów, przewodniczących Rad Osiedlowych oraz w Urzędzie Miejskim w Bisztynku, tel. 89-521-64-16

Pisemnych zgłoszeń należy dokonać niezwłocznie. Niezgłoszenie utrzymywanego drobiu/gołębi może skutkować sankcjami karnymi.

Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa związanymi z ptasią grypą >>>
Przeczytaj apel ministra rolnictwa i głównego lekarza weterynarii >>>

06.01.2017 r. godz. 16:30 - ORSZAK TRZECH KRÓLI PO RAZ DRUGI W BISZTYNKU >>>

Ulicami Bisztynka przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Mimo trzaskającego mrozu wzięło w nim udział kilkaset osób.

Więcej FILM + 105 ZDJĘĆ] >>>

08.01.2017 r. godz. 10:13 - SPRAWOZDANIE PARAFIALNE ZA ROK 2016 >>>

Co działo się w parafii w Bisztynku w roku 2016? Ilu jest wiernych, ilu zmarło, ilu się urodziło? Te dane i informacje o zrealizowanych remontach, renowacajach i innych działaniach znajdziesz w sprawozdaniu nadesłanym przez ks. proboszcza Janusza Rybczyńskiego.
Więcej >>>

08.01.2017 r. godz. 11:08 - SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ HOLUJĄC POJAZD >>>
Holował samochód i nie upewnił się czy może bezpiecznie opuścić skrzyżowanie, czym doprowadził do zderzenia volkswagena z jadącym z przeciwka oplem. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Więcej [6 ZDJĘĆ] >>>

09.01.2017 r. godz. 09:57 - NOCNY POŻAR STODOŁY W GRZĘDZIE >>>

Głównym zadaniem strażaków skierowanych do nocnego pożaru stodoły w Grzędzie było ratowanie znajdującego się tuż obok budynku mieszkalnego. Z pożarem zmagało się sześć zastępów ochotniczej i zawodowej straży pożarnej.

Więcej [10 ZDJĘĆ] >>>

10.01.2017 r. godz. 08:20 - PŁONĄŁ BUDYNEK PRZY AL. WOJ. POLSKIEGO W BISZTYNKU >>>

Nieszczelność przewodów odprowadzających spaliny z kominka ogrzewającego parterowy budynek użytkowy jest najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru do jakiego doszło w Bisztynku 9 stycznia około godz. 20.

Więcej [24 ZDJĘCIA] >>>

10.01.2017 r. godz. 17:22 - PROGRAM WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY >>>

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bisztynku przedstawia szczegółowy program 25 Finału. Atrakcji nie brakuje!

- kwesta uliczna w Bisztynku w godz. 9:00-16:00; Sątopy - 9:00-15:00;

- od godz.15:00 - w OKiAL (sala widowiskowa) - licytacje gadżetów oraz:

> występy grup tanecznych studia Natural Dance Aleksandry Jaworskiej,
> występy taneczne dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Sątopach przygotowanych przez Irenę Zawistowską,
> występ zespołu B&R z Bisztynka

- ok. godz. 17:00 - kąpiel morsów z klubu "Przerębel" w basenach strażackich rozstawionych na parkingu przy OKiAL i dalsza część licytacji orkiestrowych gadżetów "z lodowatej wody";

- ok. godz 18:00 - występ zespołu muzyki tanecznej RIVERS;

- ok. godz 19:00 - "Światełko do nieba" - teatr ognia z Bisztynka.

Serdecznie zapraszamy od godz.16:00 na kiełbaski z grilla ufundowane przez . Jana Jaciwa oraz na stoisko z ręcznie wykonanymi przez dzieci i rodziców z SP w Sątopach: serduszkami wiklinowymi, pierniczkami i poduszkami z logo WOŚP - datki do puszki WOŚP.

Godziny występów i program mogą ulec niewielkim zmianom ze względu na licytacje.

Uwaga poza licytacjami gadżetów "orkiestrowych" będzie można wylicytować rysunek wnuczki Szymona Kobylińskiego - Weroniki.

Organizator: Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Przestrzeń, Stowarzyszenie Przerębel, OSP Bisztynek, Urząd Miejski, Szkoła Podstawowa w Sątopach oraz wszyscy ludzie o wielkich sercach! Zobacz plakat >>>

12.01.2017 r. godz. 09:12 - STROP DOMU W UNIKOWIE ZAPALIŁ SIE OD KOMINA >>>

Prawdopodobnie nieszczelny komin stał się przyczyną pożaru do jakiego doszło wieczorem 11 stycznia w Unikowie. W momencie przyjazdu pierwszych zastępów strażackich ogień nie rozprzestrzenił się jeszcze na cały dom. Przeczytajcie apel strażaków !!!

Więcej [9 ZDJĘĆ] >>>

14.01.2017 r. godz. 07:02 - UPIEKLI I UDEKOROWALI SERDUSZKA WOŚP >>>

Podczas 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bisztynku będzie można kupić (wspierając WOŚP) serduszka upieczone i ozdobione przez dzieci i rodziców z Sątop. Zostały one przygotowane podczas specjalnych zajęć.

Więcej napisała Irena Zawistowska [7 ZDJĘĆ] >>>

14.01.2017 r. godz. 08:32 - ZOBACZYLI JASEŁKA PRZYGOTOWANE NA FESTIWAL >>>

W szkole w Bisztynku zaprezentowano prapremierowe przedstawienie jasełkowe. Spektakl przygotowany został na XX Festiwal Jasełek w Kętrzynie. Przed pokazem konkursowym młodych aktorów zobaczyli ich koledzy ze szkoły.

Więcej [FILM + 21 ZDJĘĆ] >>>

16.01.2017 r. godz. 10:20 - REKORDOWA ORKIESTRA ZAGRAŁA W BISZTYNKU >>>
Kwestowali, licytowali, za datki na WOŚP kupowali kiełbaski, serduszka, ciastka. Wszystko to złożyło się na absolutny rekord WOŚP w Bisztynku. Wczoraj (15 stycznia) zebrano 9179 złotych. To trzy razy tyle ile zbierano w latach ubiegłych.

Więcej [3 FILMY + 159 ZDJĘĆ] >>>

16.01.2017 r. godz. 19:47 - SPOTKAJMY SIĘ Z MUZYKĄ I TEATREM >>>
W ramach współpracy zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w najbliższą środę (18 stycznia) o godz. 17 w OKiAL w Bisztynku odbędzie się spotkanie na które serdecznie zapraszamy.

W czasie spotkania wystąpi zespół Gala z Galin, Teatr Dorosły z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lidzbarka Warmińskiego i zespół Mozaika z Bisztynka. Teatr Dorosły zaprezentuje sztukę "Drewniana Miska" w reżyserii Alicji Baran i w wykonaniu zespołu aktorskiego w składzie: Wanda Gostomska, Irena Chojęta, Barbara Michalak, Bożena Lebiedzińska, Janina Tausiewicz, Danuta Denis, Halina Śledziewska.

Spotkanie organizuje Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bisztynku i koło Związku Emerytów i Rencistów, ale zaproszeni są wszyscy zainteresowani mieszkancy miasta i gminy Bisztynek. Zobacz zaproszenie >>>

19.01.2017 r. godz. 17:10 - W PRZEDSZKOLU OPATRYWALI RANY GŁOWY I KOŃCZYN >>>
Przedszkolaki z Bisztynku opatrywały dziś sobie nawzajem rany głowy i kończyn oraz tamowały krwotoki z nosa. Taka była tematyka zajęć prowadzonych przez strażaków-ratowników medycznych ze stowarzyszenia "mali WIELCY ratownicy" w ramach akcji o tej samej nazwie.
Więcej [24 ZDJĘCIA] >>>

20.01.2017 r. godz. 10:06 - SENIORZY Z TRZECH MIEJSCOWOŚCI POSTANOWILI SIĘ LEPIEJ POZNAĆ >>>
Seniorzy z Galin, Lidzbarka Warmińskiego i Bisztynka spotkali się w ośrodku kultury i przedstawili swoje umiejętności teatralne, aktorskie, wokalne i muzyczne. Wydarzenie pod hasłem "Spotkajmy się" zintegrowało społeczności tych trzech miejscowości.
Więcej w relacji Joanny Drozdowskiej [24 ZDJĘCIA] >>>

20.01.2017 r. godz. 10:23 - SPOTKANIE BURMISTRZA Z NOWONARODZONYMI MIESZKAŃCAMI GMINY >>>
To już czwarte takie spotkanie. 17 stycznia br. odbyło się spotkanie burmistrza Bisztynka z dziećmi urodzonymi na terenie gminy i miasta Bisztynek w IV kwartale 2016 r. oraz ich rodzinami. Tym razem było to 5 dziewczynek i 7 chłopców.
Więcej na stronie Bisztynek.pl >>>

21.01.2017 r. godz. 13:09 - SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY Z JASKINIOWCAMI >>>
Sztafeta z jajem pterodaktyla, przejście przez jaskiniowe bagno, wybory króla i królowej balu oraz przedstawienie teatralne w wykonaniu rodziców ? to między innymi towarzyszyło zabawie karnawałowej w Szkole Podstawowej w Bisztynku.
Więcej w relacji Edyty Danilczuk i Marzeny Magdziarz [9 ZDJĘĆ] >>>

21.01.2017 r. godz. 15:55 - SPĘDŹ FERIE W OSRODKU KULTURY >>>
Wyjazdy do Term Warmińskich i do Olsztyna oraz wiele ciekawych zajęć przygotował na okres ferii zimowych ośrodek kultury w Bisztynku.

Już od wtorku (24 stycznia) w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku odbywały się będą zajęcia feryjne. Rozpoczynają się, każdego dnia o godz. 11.

Czas w ośrodku można spędzić w kawiarence internetowej, przy grach planszowych na warsztatach plastycznych i kulinarnych oraz tanecznych i rzeźbiarskich. Przewidziane są także zajęcia teatralne oraz wyjazdy do Term Warmińskich i do Olsztyna.

Zobacz szczegółowy program >>>

23.01.2017 r. godz. 16:12 - WYJAZD NA TERMY WARMIŃSKIE >>>
Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku organizuje wyjazd do Term Warmińskich w środę 25 stycznia 2017. Wyjazd spod ośrodka kultury o godz 16.00. Koszt 31 zł (autokar i 2 godz. basen). Chętni proszeni są o zapisy osobiście w Ośrodku lub pod nr tel. 89 718 80 67.

26.01.2017 r. godz. 11:37 - ZAPISZ SIE NA NOC W BIBLIOTECE >>>
Jeszcze dziś można zapisać się na jutrzejszą "Noc w Bibliotece" organizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Bisztynku. Na chętnych czeka wiele atrakcji. Zapraszamy dzieci spędzające ferie w Bisztynku i okolicach.

26.01.2017 r. godz. 11:54 - DZIEWCZĘTA Z DPS PRZEBRAŁY SIĘ ZA BABCIE I DZIADKÓW >>>
Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku przebrały się za babcie i dziadków. Powód? Konkurs z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Więcej w relacji Edyty Danilczuk [15 ZDJĘĆ] >>>

26.01.2017 r. godz. 18:57 - POŻAR KOMINA W SUŁOWIE >>>
- Sam czyściłem ten komin jakieś 2-3 tygodnie temu, ale widocznie nie zrobiłem tego dość dokładnie - mówił właściciel domu w Sułowie w którego kominie zapłonęły sadze. Jego przypuszczenia okazały się słuszne, bo strażacy usunęli z wnętrza komina pół taczki nadal płonącej sadzy.
Więcej [15 ZDJĘĆ] >>>

31.01.2017 r. godz. 18:50 - WYCIECZKA DO OLSZTYNA. DO KINA I NA TRAMPOLINY >>>
Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zaprasza dzieci i młodzież 3 lutego (piątek) o godz. 10 na wycieczkę do Olsztyna, do parku trampolin i do kina. Uczestnicy wycieczki mogą wybrać film, który chcą obejrzeć. Albo będzie to "Ballerina", albo "Ostatni smok świata". Koszt wycieczki to 35 złotych. Wycieczka dofinansowana jest przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zapraszamy do miłego spędzenia czasu.
Zobacz plakat-zaproszenie >>>

© Copyright by www.bisztynek24.pl 2003-2017