Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Kwiecień 2017 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Kwiecień 2017

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - KWIECIEŃ 2017

01.04.2017 r. godz. 09:24 - NOWY, BARDZO STARY HERB BISZTYNKA >>>
Samorząd Bisztynka postanowił zmienić herb miasta. Podjęto w tej sprawie uchwałę. Herb miasta odpowiadać będzie najstarszej pieczęci miejskiej z końca XIV wieku. W nowym hermie zamiast tła czerwonego jest niebieskie i znajduje się w nim herb osobisty biskupa Henryka III Sorboma. Został pozytywnie zaopiniowany przez Komisje Heraldyczną oraz MSWiA.

Więcej [11 ZDJĘĆ] >>>

To nie jest primaaprilisowy żart!

06.04.2017 r. godz. 08:18 - JAK POWSTAWAŁO OSIEDLE PRZY UL. SŁONECZNEJ? >>>
Roman Chlebowicz, były mieszkaniec Bisztynka, obecnie mieszkający w Kanadzie przesłał nam zdjęcia obrazujące proces powstawania osiedla przy ul. Słonecznej w Bisztynku. Zdjęcia pochodzą z końca lat 70-tych XX wieku.

Więcej [8 ZDJĘĆ] >>>

06.04.2017 r. godz. 09:12 - BEZPŁATNA MAMMOGRAFAIA >>>
12 kwietnia 2017 r. przy Gimnazjum Publicznym ul. Kolejowa 5 w Bisztynku odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpłatne badanie mammograficzne adresowane jest do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.

Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie. W czasie trwania akcji koszt badania wynosi 80 zł (bez skierowania).

Zobacz plakat >>>

06.04.2017 r. godz. 09:26 - POMALUJ JAJA W GIMNAZJUM - WARSZTATY WIELKANOCNE >>>
Rada Rodziców przy Gimnazjum Publicznym w Bisztynu zaprasza 7 kwietnia (piątek) o godz. 16 na warsztaty wielkanocne.

W czasie warsztatów mozna będzie nauczyć się wykonywania ozdób wielkanocnych różnymi technikami.

Zobacz zaproszenie >>>

06.04.2017 r. godz. 10:29 - ZAŚPIEWALI POLSKIE PIOSENKI >>>
Maja Poźniak, Zuzia Mic i Paulina Machnacz będą reprezentowały Bisztynek podczas eliminacji regionalnych konkursu wokalnego "Kochamy śpiewać polskie piosenki", którego organizatorem jest Lokalna Grupa Działania "Warmiński Zakątek".

Więcej napisała Joanna Drozdowska [7 ZDJĘĆ] >>>

07.04.2017 r. godz. 09:53 - DROGA KRZYŻOWA PO ULICACH BISZTYNKA >>>
W piątek 7 kwietnia od g. 19 (czyli dziś) na ulicach miasta pojawią się wierni uczestniczący w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Misterium rozpocznie się i zakończy w kościele św. Macieja Apostoła. Trasa obejmuje teren starego miasta.

Zobacz zdjęcie z 2014 r.

08.04.2017 r. godz. 08:09 - RADA POWIATOWA IZBY ROLNICZEJ OBRADOWAŁA W BISZTYNKU >>>
Rolnicy, sołtysi, osoby nie związane z rolnictwem, radni Rady Powiatowej WMIR i goście omawiali wczoraj (7 kwietnia) w Bisztynku aktualne problemy rolników. To choćby konieczność rezygnacji z pasz GMO, problemy ze sporządzaniem wniosków o płatności, z obrotem ziemią, choroby zwierząt i wiele innych.

Więcej [21 ZDJĘĆ] >>>

08.04.2017 r. godz. 08:22 - WIELKANOCNE, WESOŁE WARSZTATY W GIMNAZJUM >>>
Ponad 20 osób wzięło w udział w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Radę Rodziców przy Gimnazjum Publicznym w Bisztynku.

Więcej [18 ZDJĘĆ] >>>

08.04.2017 r. godz. 09:06 - DROGA KRZYŻOWA NA ULICACH I... ROWERACH >>>
Wierni z parafii w Bisztynku uczestniczyli wczoraj w wieczornym nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Dla wiernych z parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach kościół w Bisztynku był z kolei stacją 14 ich rowerowej Drogi Krzyżowej.

Więcej [45 ZDJĘĆ] >>>

08.04.2017 r. godz. 09:57 - PAMIĄTKA PO ZEGARMISTRZU I OPTYKU HUBERCIE KRISP >>>
Grzegorz Zawadzki z Bisztynka przysłał zdjęcie swego znaleziska. To stara, aluminiowa tabliczka z nazwiskiem zegarmistrza i optyka Huberta Krispa, prowadzącego swój zakład w przedwojennym Bisztynku.

Więcej [4 ZDJĘCIA] >>>

10.04.2017 r. godz. 09:32 - PRACA W PAŁACU I FOLWARKU GALINY >>>
Pałac i Folwark Galiny poszukuje pracowników!
Firma zatrudni:
- doświadczonego kucharza (przeczytaj warunki - plik pdf) >>>
- kelnera (przeczytaj warunki - plik pdf) >>>
- specjalistę ds. sprzedaży i markietingu (przeczytaj warunki - plik pdf) >>>

13.04.2017 r. godz. 13:03 - ZAJĄCE SKŁADAŁY ŻYCZENIA WIELKANOCNE >>>
Świąteczne życzenia składały i drobne upominki mieszkańcom Bisztynka wręczały wczoraj zajączki wielkanocne.

Więcej [24 ZDJĘCIA] >>>

13.04.2017 r. godz. 15:38 - UBARWIAJĄ MIASTO... UBIERAJĄC DRZEWA >>>
Dwa drzewa rosnące przy nieczynnym kościele poewangelickim w Bisztynku przybrały wczoraj nowe barwy. Zostały... ubrane materiałami wydzierganymi przez wolontariuszki w okresie zimy.

Więcej [15 ZDJĘĆ] >>>

14.04.2017 r. godz. 09:15 - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ W BISZTYNKU >>>
Rozpoczęło się Triduum Paschalne. W kościele w Bisztynku odprawiono Mszę Wieczerzy Pańskiej. To wspomnienie ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Mszę koncelebrowali ks. Janusz Rybczyński i ks. Marek Sowiński.

Więcej [35 ZDJĘĆ] >>>

14.04.2017 r. godz. 10:20 - PRZYJMIJCIE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE >>>
Burmistrz Bisztynka, przewodniczący Rady Miejskiej w Bisztynku i Wasz redaktor składają serdeczne życzenia Wesołych Swiąt :-)
Przeczytaj zyczenia samorządowców >>>
Przeczytaj zyczenia redaktora >>>

14.04.2017 r. godz. 15:18 - REDUTA ZAGRA JAKO GOŚCIE NA WŁASNYM STADIONIE >>>
Mecz pomiędzy Tempem Ramsowo Wipsowo a Redutą Bisztynek nie zostanie rozegrany w Ramsowie tylko w Bisztynku. Taka informację przekazał nam Jerzy Subocz, prezes Reduty Bisztynek.

Piłkarze Reduty Bisztynek będą grać jutro (15 kwietnia) o godz. 15 na własnym stadionie, ale jako goście.
- Na prośbę zespołu Tempo Ramsowo Wipsowo mecz rozegrany zostanie w Bisztynku, bo boisko w Ramsowie nie nadaje się do gry - powiedział nam Jerzy Subocz, prezes Reduty Bisztynek.
Zapraszamy zatem na mecz!

14.04.2017 r. godz. 21:30 - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ W KOŚCIELE W BISZTYNKU >>>
Liturgię Męki Pańskiej, czyli nabożeństwo Wielkiego Piątku, celebrował w kościele w Bisztynku ks. Marek Sowiński. To pamiątką zwycięstwa odniesionego przez umęczonego i ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa.

Więcej [FILM + 38 ZDJĘĆ] >>>

15.04.2017 r. godz. 06:33 - WIELKA SOBOTA 1985 NA ZDJĘCIACH ROMANA CHLEBOWICZA >>>
Zdjęcia z okresu przed Wielkanocą 1985 roku w Bisztynku nadesłał nam Roman Chlebowicz z Kanady. Prawdopodobnie wszystkie zostały zrobione w Wielką Sobotę.

Więcej [8 ZDJĘĆ] >>>

15.04.2017 r. godz. 13:55 - POKARMY W KRZEWINIE POŚWIĘCILI PRZY NOWYM KRZYŻU >>>
W niewielkiej Krzewinie koło Bisztynka ks. Marek Sowiński poświęcił nowy, przydrożny krzyż. Tuż potem poświęcił wielkanocne pokarmy mieszkańców osady.

Więcej [21 ZDJĘĆ] >>>

15.04.2017 r. godz. 21:26 - ŚWIATŁO CHRYSTUSA - WIGILIA PASCHALNA W KOŚCIELE WBISZTYNKU >>>
Nabożeństwo Wigilii Paschalnej jest bardzo rozbudowanym i uroczystym nabożeństwem, najważniejszym w roku liturgicznym. Ta niepowtarzalność oraz zbliżające się święta przyciągają wyjątkowo dużą ilość wiernych. Tak było dziś (15 kwietnia) w kościele w Bisztynku.

Więcej [41 ZDJĘĆ] >>>

16.04.2017 r. godz. 11:50 - REZUREKCJA W BISZTYNKU >>>
- Miłość do Boga podobna jest do miłości między ludźmi. Nie wystarczy wiedzieć o niej i rozumieć, że istnieje. Trzeba ją jeszcze przeżyć i poczuć - mówił ks. Janusz Rybczyński podczas rezurekcji w kościele w Bisztynku. Tegoroczna msza rezurekcyjna odbyła się w zimowych warunkach.

Więcej [33 ZDJĘCIA] >>>

19.04.2017 r. godz. 07:02 - WIECZÓR AUTORSKI Z ANNĄ OSOWSKĄ >>>
Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zaprasza 25 kwietnia 2017 r. o godz. 17 na spotkanie z pisarką Anną Osowską, autorką bestselerowych powieści "W cieniu papierówki" i "Ucieczka".

W grudniu 2016 r. Anna Osowska wydała drugą swoją powieść "Ucieczka". Jej akcja dzieje się na Podlasiu dokąd główna bohaterka powieści Ewa Pisarczyk ucieka od problemów swego życia.

Tam jednak wciąż przypomina sobie sytuacje dziejące się na pograniczu Warmii oraz innych miejscach z którymi związana jest emocjonalnie i zawodowo. Czytelnik znajdzie w powieści Bartoszyce, Galiny, Krawczyki, Bisztynek czy choćby Sępopol, Kandyty i Lidzbark Warmiński.

Zobacz zaproszenie >>>

20.04.2017 r. godz. 07:55 - BEZPŁATNA PROJEKCJA FILMU "NA GRANICY" >>>
Serdecznie zapraszamy, w piątek 21 kwietnia o godz. 19, na film "Na granicy" w reżyserii Wojtka Kasperskiego, którego nieodpłatna projekcja jest możliwa dzięki producentowi Marcinowi Zwierzchosławskiemu Metro Films i dystrybutorowi Kino Świat oraz mieszkańcowi Bisztynka Pawłowi Kincelowi.

Film to mroczna, przepełniona pięknymi krajobrazami uchwyconymi w kadrze i wzbogaconymi muzyką, historia ojca i dwóch synów, na których gdzieś w Bieszczadach czai się niebezpieczeństwo, w postaci tajemniczego nieznajomego...

Bezpośrednio przed projekcją zapraszamy na kilka słów o filmie, nagranych przez jego twórców. Mamy również przygotowaną bardzo osobistą niespodziankę dla miłośników kina, którzy ten wieczór zdecydują się spędzić w towarzystwie X Muzy!

Zobacz zwiastun filmu >>>

20.04.2017 r. godz. 08:29 - GRATKA DLA KOCHAJĄCYCH KRESY. WYSTĘP ZESPOŁU TROCZANIE >>>
Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zaprasza 29 kwietnia o g. 17 na recital zespołu Troczanie z Trok na Litwie.

Każdy komu bliskie sercu są Kresy powinien wziąć udział w koncercie zespołu pieśni i tańca Troczanie w ośrodku kultury w Bisztynku.

Zespołowi istniejącemu od grudnia 1990 roku przyświeca hasło: "Życie jest piękne dzięki chwilom, które się nigdy nie powtórzą! My właśnie tworzymy te chwile!". Nawet w ich słowie pisanym da się "usłyszeć" charakterystyczny, kresowy zaśpiew i charakterystyczną wileńską gwarę.

"Od samego początku zespół nazywał się Troczanka. Pierwszym kierownikiem był Władysław Saszenko. Do zespołu uczęszczali tylko same kobiety, ale po kilku latach sukcesnych występów, do nich dołączyli także i mężczyźni co i spowodowało zmianę nazwy Troczanie. Z biegiem czasu dużo osób przychodziło i wychodziło, repertuar się powiększał, a zespół co roku nieprzerywnie weselił widzów i bliskich swoimi występami. Teraz zespół stanowią trzy pokolenia i sporą częścią jest młodzież. W ciągu swego bytu Troczanie niejednokrotnie otrzymywali rozmaite nominacje i podziękowania z których teraz stworzony mały muzeum w Polskiej Szkole Średniej w Trokach."

Wstęp na koncert zespołu Troczanie jest wolny. Zapraszamy.

Zobacz zdjęcie zespołu >>>

20.04.2017 r. godz. 08:55 - WERNISAŻ WYSTAWY VERY KOBYLIŃSKIEJ I JEJ DZIADKA SZYMONA >>>
"Nie tylko końskie nazwisko..." to hasło i tytuł wystawy prac malarskich i grafiki Very Kobylińskiej i jej dziadka Szymona Kobylińskiego, która zagości w Bisztynku. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 maja o g. 17 w poewangelickim kościele.

Zobaczyć będzie można grafiki Szymona Kobylińskiego będące ilustracjami do powieści H. Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".

Vera Kobylińska zaprezentuje natomiast zarówno grafiki jak i prace malarskie poświęcone jej ulubionemu tematowi, czyli zwierzętom (także tym namalowanym na Warmii, gdzie obecnie mieszka), choć nie tylko. Tytuł wystawy jest nawiązaniem do noweli Czechowa "Końskie nazwisko". Artystka śmieje się, że to nazwisko zdeterminowało jej olbrzymią miłość do koni bo nie dość, że je maluje to i ma niewielką ich hodowlę a na warmińskich drogach gruntowych można ją spotkać podczas jazdy konnej.

Jak się dowiedzieliśmy wernisaż będzie miał niezwykły anturaż opracowany przez dyrektorkę OKiAL w Bisztynku, również malarkę, Wiolettę Jaskólską. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz plakat-zaproszenie >>>

20.04.2017 r. godz. 09:12 - PIERWSZY DRIFT MEET W BISZTYNKU >>>
Urząd Miejski i Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zapraszają 3 maja o godz. 14 na Targowisko "Mój Rynek" na wyjątkową imprezę Drift Meet. Bisztynek tego dnia stanie się wojewódzką stolicą driftingu!

Drifting to dość młoda w Polsce dyscyplina motorsportu. Drift to technika jazdy pojazdem tylnonapędowym w kontrolowanym poślizgu. Łączy elementy show i motorsportu. Wymaga niebagatelnych umiejętności i odwagi.

Driftowanie dla wielu ludzi stało się stylem życia, pasją, która łączy wielu. Właśnie te pasję i tych ludzi chcemy Państwu przybliżyć organizując po raz pierwszy w Bisztynku DRIFT MEET – wydarzenie skupiające najlepszych drifterów w naszym województwie!

Zapewniamy wyjątkowe emocje oraz piknikową atmosferę i rodzinny klimat przy wspólnym grillu. Nie może Ciebie tu zabraknąć! Wstęp wolny!

Zobacz plakat-zaproszenie >>>

21.04.2017 r. godz. 10:42 - NABÓR NA URZĘDNICZE STANOWISKO >>>
Burmistrz Bisztynka ogłasza nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze ds. inwestycji, zamówień publicznych, zagospodarowania przestrzennego. Termin składania wymaganych dokumentów mija 5 maja 2017 r. Wszystkie dodatkowe informacje na stronie bisztynek.pl >>>

21.04.2017 r. godz. 10:59 - KONSULTACJE DOTYCZĄCE PLANU ZAGOSPODAROWANIA BISZTYNKA >>>
Gmina Bisztynek rozpoczyna szerokie konsultacje społeczne dotyczące zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Bisztynek.

Dotychczas przeprowadzane konsultacje w zakresie wynikającym z przepisów prawa cechowały się znikomym udziałem społecznym, dlatego też, w celu zachęcenia do udziału jak największej liczby mieszkańców, władze Gminy Bisztynek podjęły decyzję o wykorzystaniu, w większości do tej pory nie stosowanych, narzędzi i technik konsultacji. Więcej na stronie bisztynek.pl >>>

21.04.2017 r. godz. 12:48 - STRAŻACY URATOWALI ZABUDOWANIA GOSPORACZE PRZED POŻAREM >>>
- Tu się należy mandat za "porządek" na posesji - mówił jeden ze świadków pożaru do jakiego doszło dziś około g. 11 przy ul. Grodzkiej w Bisztynku. Strażacy OSP Bisztynek na miejsce przybyli błyskawicznie i dzięki temu ogień nie strawił zabudowań gospodarczych.

Więcej [FILM + 20 ZDJĘĆ] >>>

21.04.2017 r. godz. 15:10 - NIE PŁACĄ ZA WYWÓZ WIĘC WYWALAJĄ ŚMIECI PRZY DRODZE >>>
Kilka worków zawierających dziecięce "pampersy", butelki, zabawki dziecięce i spleśniałą żywność wyrzucono blisko drogi krajowej nr 57. Ich właścicielka pozostawiła w nich kartkę ze swoim nazwiskiem.

Dodano 24 kwietnia.
Sprawczyni została ukarana mandatem i musiała posprzatać śmietnisko. Przeczytaj nasz materiał i jego uzupełnienie pod galerią zdjęć oraz zboacz nowe zdjęcia.

Więcej [10 ZDJĘĆ] >>>

26.04.2017 r. godz. 14:35 - TAK BISZTYNEK WIDZĄ PTAKI >>>
Unikalne zdjęcia i nagrania filmowe Bisztynka wykonane z drona przekazała nam pani Agata Jaroszko. Warto je zobaczyć.

Więcej [FILM + 18 ZDJĘĆ] >>>

26.04.2017 r. godz. 15:26 - ANNA OSOWSKA OPOWIADAŁA O SWEJ "UCIECZCE" >>>
Spotkanie z pisarką Anną Osowską w ośrodku kultury pełne było anegdot, pytań i wyjaśnień. Pisarka opowiadała o swej nowej powieści "Ucieczka", procesie twórczym, własnych przeżyciach. Większość publiczności doskonale już znała jej "Ucieczkę".

Więcej [26 ZDJĘĆ] >>>

27.04.2017 r. godz. 06:38 - POKAZ RATOWNICTWA TECHNICZNEGO OSP >>>
Zapraszamy 3 maja 2017 r. o godz. 16 na targowisko miejskie, na pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku.

Pokaz odbędzie się po zakończeniu zawodów Drift Meet >>>
Zobacz plakat-zaproszenie >>>

27.04.2017 r. godz. 07:24 - POWITANIE NOWONARODZONYCH MIESZKAŃCÓW GMINY >>>
25 kwietnia br. odbyło się spotkanie burmistrza Bisztynka z dziećmi urodzonymi na terenie Gminy i Miasta Bisztynek w I kwartale 2017r. oraz ich rodzinami. W pierwszym kwartale 2017 r. urodziło się szesnaścioro dzieci, wśród których było 6 chłopców i 10 dziewczynek.
Więcej na stronie Bisztynek.pl >>>

29.04.2017 r. godz. 22:04 - TROCZANIE PORWALI ZA SERCA PUBLICZNOŚĆ W BISZTYNKU >>>
Występ polskiego zespołu pieśni i tańca Troczanie z Trok na Litwie wzruszał, rozśmieszał, wzbudzał nostalgię, wywoływał uczucia patriotyczne. Te emocje spowodowały, że ich recital został nagrodzony owacją na stojąco.

Więcej [FILM + 74 ZDJĘCIA] >>>

30.04.2017 r. godz. 09:28 - PIJANY I ZA SZYBKO. MIAŁ WIĘCEJ SZCZEŚCIA JAK ROZUMU >>>
Kierowca audi na zakręcie drogi Łędławki - Bisztynek pojechał prosto w pole uprawne. Uderzył autem w skarpę rowu oraz betonowy krąg studni a mimo tego zatrzymał się dopiero kilkadziesiąt metrów od jezdni. 24-latek prawdopodobnie był pijany. Jechał sam.

Więcej [24 ZDJĘCIA] >>>

30.04.2017 r. godz. 10:23 - ZAŚPIEWAJ Z HARCERZAMI >>>
Harcerze z Bisztynka zapraszają 3 maja o g. 12 do parku przy Urzędzie Miejskim na pastrotyczne "Śpiewogranie".

"Uśpiony Harcerzu! Wyjmij swój stary mundur, gitarę i przyjdź na zbiórkę z nami. Niech blask lilijki oświeci cię na nowo" czytamy na ich facebookowym profilu. Oczywiście na wspólne śpiewani mogą przyjść wszyscy chętnie nawet jeśli harcerzami nie byli.

Zobacz plakat-zaproszenie >>>

30.04.2017 r. godz. 20:20 - PIERWSZOMAJOWY POCHÓD W BISZTYNKU W ROKU 1985 >>>
Roman Chlebowicz z Kanady już kilka razy otworzył przed nami swoje fotograficzne archiwum. Tym razem podzielił się z nami zdjęciami z pochodu pierwszomajowego z 1985 roku w Bisztynku. Zobaczcie znanych wam mieszkańców Bisztynka.

Więcej [30 ZDJĘĆ] >>>

© Copyright by www.bisztynek24.pl 2003-2017