Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Lipiec 2011 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Lipiec 2011

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - LIPIEC 2011

01.07.2011 r. - WOLNE STANOWISKO W URZĘDZIE MIEJSKIM >>>Urząd Miejski w Bisztynku ogłosił nabór na stanowisko inspektora ds. obywatelskich w UM w Bisztynku. Ogłoszenie znajdziesz na stronach BIP >>> "Miejsce" zwolnił Łukasz Goszcz, w związku z podjęciem służby w Policji. Aby objąć to stanowisko należy spełnić szerego warunków i złożyć dokumenty w terminie do dnia 11 lipca 2011 r. Przeczytaj jakie są warunki przyjęcia kandydata na to stanowisko >>> (plik .pdf) >>>

03.07.2011 r. - DNI BISZTYNKA 2011 >>>
Deszczowa pogoda pokrzyżowała nieco szyki organizatorom Dni Bisztynka 2011. Mimo zimna i deszczu na stadion miejski w Bisztynku przybyło jednak wielu mieszkańców i dobrze się bawili. Mogli zobaczyć swych włodarzy w nieco innych rolach niż zwykle, posłuchać muzyki rockowej i disko-dance, zobaczyć taniec z ogniem i bawić się pod gwiazdami.
Zobacz 2 filmy i 78 zdjęć oraz przeczytaj więcej >>>

03.07.2011 r. - PIJANY DACHOWAŁ MALUCHEM W NISKU >>>
W miejscowości Nisko, gm. Bisztynek, pijany kierowca fiata 126p, o mało nie spowodował tragedii. Postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe.
Gdy dziś, około 18.30, przez Bisztynek, w kierunku Sątop, pomknęły na sygnałach dwa wozy strażackie, karetka, a potem radiowóz policyjny, mieszkańcy byli przekonani, że zdarzył się jakiś poważny wypadek. Okazało się jednak, że - na szczęście - do żadnej tragedii nie doszło.
To, mający w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu (0,99 mg/litr), kierowca malucha, w Nisku k. Sątop, zjechał nagle na miękkie pobocze drogi, a następnie bokiem wjechał na asfalt i przedachował. Kierowcą był mieszkaniec Reszla, 54 letni Zbigniew B. W samochodzie była pasażerka, która nie odniosła żadnych obrażeń. - Byłam przypięta pasami - mówiła nam na miejscu. Kierowcy również nic się nie stało. Na miejsce wypadku pospieszyły aż 4 wozy strażackie (OSP Bisztynek i OSP Sątopy) oraz 2 karetki pogotowia (z Reszla i z Bisztynka). Zbigniew B., który podróżował z Reszla do Unikowa, trafił do izby zatrzymań. Pognieciony maluch trafił na parking policyjny. Kierowcy, za jazdę po pijanemu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym grożą 2 lata pozbawienia wolności. A za wyjazdy służb ratowniczych kto zapłaci? Wygląda na to, że my wszyscy.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>>

04.07.2011 r. - ODWIEDŹ ŁĘDŁAWKI >>>
Łędławki (niem. Linglack) znajdują się zaledwie ok. 3 km. od Bisztynka. To niewielka, ale urokliwa wieś. Jej historia jest równie tajemnicza co pobliskiej Nowej Wsi Reszelskiej. W książce pt. "Bewohner von Plausen und Linglack, Ermland, zwischen 1300-1900", czyli "Mieszkańcy Paluz i Łędławek, Warmia, pomiędzy latami 1300, a 1900" znaleźliśmy datę 1650. To najwcześniejsza data związana z Łędławkami jaką odszukaliśmy. Przeczytaj i zobacz (33 zdjęcia) więcej >>>

04.07.2011 r. - W SUŁOWIE ODREMONTOWALI JEDNĄ Z KAPLICZEK >>>
- Wasz artykuł o Sułowie zmobilizował nas do odmalowania jednej z kapliczek w Sułowie, która była w opłakanym stanie - napisała do nas sołtys Bożena Dąbrowska. Przesłała nam zdjęcie odremontowanej kapliczki. Zobacz stan "przed" i "po" >>> Zdjęcie odnowionej kapliczki znalazło się oczywiście na stronie poświęconej tej wsi, a także dwa dodatkowe zdjęcia, dwóch innych obiektów, których tam do tej pory nie było. Zobacz >>>

04.07.2011 r. - TATO NIE PIJ !!! >>>
Tego miało nie być, na stronie Bisztynka, ale kilka żon i mam mnie przekonało... Filmik zrobiłem dziś, na zupełnie inne potrzeby, rzekłbym - terapeutyczne. Być może, taka terapia przyda się także komuś w Bisztynku, albo komokolwiek kto tu zajrzy. Proszę obejrzeć do końca. Śpiewa Wiktoria Katajew, z akompaniamentem grupy "Ich Troje".
Kliknij tu >>>

04.07.2011 r. - STRAŻACY USUWALI WIELOKILOMETROWĄ PLAMĘ OLEJU >>>
2 i 3 lipca strażacy z OSP w Bisztynku mieli dużo pracy. 2 lipca przez ponad 3 godziny usuwali wielokilometrową plamę oleju z drogi krajowej nr 57. Była to część większej akcji straży pożarnej, gdyż plama rozciągała się od okolic Barczewa, aż do Bisztnka. 3 lipca zabezpieczali miejsce kolizji drogowej w Nisku.
O tych dwóch akcjach przeczytasz na stronie OSP Bisztynek >>>

05.07.2011 r. - NA SZCZAW TYLKO NA KOLEJOWĄ >>>
Dni Bisztynka 2011 były nie tylko okazją do zabawy. Była to też okazja do rozmów i narzekania. I słusznego i "aby ponarzekać", głównie na władze. Mieszkanie ul. Kolejowej, podczas miejskiego święta, opowiedział mi o postępującym procesie... zalesiania podwórek pomiędzy blokami przy jego ulicy. Obiecałem, że pójdę i zobaczę. I dziś zobaczyłem. Do lasu jeszcze daleko, ale zagajnik to już prawie wyrósł. Ale jest nadzieja... Więcej i o co chodzi z tym szczawiem? Dowiesz się tu >>>

05.07.2011 r. - ZAUWAŻONE W BISZTYNKU >>>
Popatrzcie na miniaturę zdjęcia ilustrującego tą notkę. Po prostu radiowóz policyjny. Mnie się też tak wydawało, póki nie podszedłem bliżej. Typowy w policji, jeszcze kilka lat temu, vw transporter tylko udawał radiowóz. Przyznać trzeba, że skutecznie przyciagał uwagę. - I o to chodzi - mówił jego kierowca. Rzeczywiście dobry pomysł. A teraz zobacz, co to był za pojazd.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>>

06.07.2011 r. - BIOGAZOWNIA >>>
Spotkanie z inwestorem biogazowni w Bisztynku i mieszkańcami zainteresowanymi jej bowstaniem i/lub protestującymi przeciwko jej powstaniu zaplanowane jest na 21 lipca 2011 r. na godziny popołudniowe. Dowiedzieliśmy się też, że burmistrz zażądał od inwestora dokonania uzupełniń w "raporcie oddziaływania na środowisko". Stało się to na podstawie uwag i wniosków kierowanych przez mieszkańców, jak i jednej z instytucji ochrony środowiska. Już wkrótce dokładniejsze informacje.

06.07.2011 r. - RUSZAJĄ VII SOŁECKIE ROZGRYWKI W PIŁKĘ NOŻNĄ >>>
W Paluzach, 10 lipca o godz. 14.00, ruszają VII Letnie Gminne Rozgrywki Sołeckie i Rad Osiedlowychw Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Bisztynka 2011. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny z: Sułowa, Prosit, Grzędy, Troszkowa, Paluz, Sątop-Samulewa, Troks, Bisztynka, Łędławek i Wozławek. Kolejne turnieje rozgrywne będą 17, 24, 30 lipca i 7 sierpnia. Miejscowości, w których rozegrane zostaną kolejne turnieje będą losowane w czasie turnieju w Paluzach ! Regulamin rozgrywek możemy przesłać osobom zainteresowanym drogą elektroniczną. Więcej >>>

06.07.2011 r. - BISZTYNEK NAJLEPSZY W KRĘGLE >>>
Wczoraj w hotelu *Anders* w Starych Jabłonkach, w kręgle grały reprezentacje rolników i gmin rolniczych, zaproszonych tam przez Piotra Stacewicza z firmy "Chemirol". Zagrała też reprezentacja z gminy Bisztynek i... zwyciężyła, zdobywając 777 punktów. W drużynie grali: Zbigniew Filipczyk, Ignacy Paszkowski, Waldemar Kornatowski. Nie zagrał, zaproszony tam Jan Jaciw, który nie przyjechał i niech żałuje :-) Henryk Waśniewski, który dojechał na imprezę spóźniony, musiał grać w innej drużynie. Gracze zdobyli cenną nagrodę i satysfakcję. Gratulujemy!

07.07.2011 r. - PLOTKARA WYJAŚNIA DLACZEGO CIĄGLE PADA >>>
A może by tak dla odmiany o pogodzie? Ponarzekać zawsze można, bo lżej na duszy, bo można na kogoś zwalić winę za to, że jest źle. Leje deszcz, a miało być słońce! O losie! Kaprysy pogody. Czyjaż to wina? Za mało się modlą w tej małej mieścinie? Czy może te strumienie z nieba to wodne paciorki różańca, przelewane w cichym szepcie, w zaciszu zawilgoconych komnat? Czyja wina, że taka kapryśna aura "uziemiła" 99% mieszkańców, w dniu, w którym wszyscy chcieli mężnie i hucznie obchodzić dni swojego, prawie 650 letniego grodu?! Czyja wina? Dowiedz się więcej >>>

07.07.2011 r. - PISZCIE !!! >>>
Plotkara o swoim tekście napisała nam: "Chciałabym w ten sposób zapoczatkować cykl opowiadan (mam nadzieję, że inni weseli ludzie też się przyłączą do pisania).Można by utworzyć link do podstrony i umieszczać tam różne ciekawe teksty dotyczące sraw bieżących. Trzeba by jednak ustalić granice, których przekraczać nie wolno, by osoby piszące czuły się swobodne i żeby nie trzeba było cenzurować. Satyra mogłaby być w różnej formie: prozy, poezji itp... Ważne, zeby nie było wulgarnie i obraźliwie. Ma być śmiesznie i na luzie, i ciekawie, i dotyczyć spraw bieżącego życia społecznego, kulturalnego, kościelnego, politycznego itp, naszego miasta, gminy, a nawet zjawisk astronomicznych itp. Ważne, żeby było na czasie. By było wesoło jak u Pana o szczawiu. Ważne też, żeby osoby piszące były anonimowe, jeśli tego chcą. Nie każdy zna się na żartach. Żyjemy w małym miasteczku - po co mieć wrogów. Czekam na decyzję. Pozdrawiam Plotkara.

Jak widzicie poniżej, decyzja została podjęta i wdrożona. Piszcie zatem i przysyłajcie swoje teksty oraz ewentualnie zdjęcia na adres: admin@bisztynek24.pl >>> Według zasad zaproponowanych przez Plotkarę (imię i nazwisko do wiadomości red.) Link do podstrony utworzymy, jeśli tekstów będzie więcej :-)

07.07.2011 r. - SPOTKANIE W SPRAWIE BIOGAZOWNI >>>
Spotkanie, mające charakter konsultacji społecznych, w sprawie planowanej budowy biogazowni w Bisztynku, odbędzie sie w dniu 21.07.1011 r. o godz. 17.00 w sali Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Jak wynika z pisma, które otrzymały osoby, które złożyły uwagi i wnioski do raportu oddziaływania na środowisko, raport ma zostać uzupełniony przez inwestora biogazowni. W ww. spotkaniu mogą brać udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta i gminy. Zobacz pismo burmistrza >>>

08.07.2011 r. - CO Z TYM KREMATORIUM? OPOWIEŚĆ NIESAMOWITA >>>
- Mamo, mamo! Czy Ty wiesz, że w Bisztynku ma być KREMATORIUM! - tymi słowami przywitał mnie dziś mój Pierworodny Szkolniak. Uśmiechnęłam się czekając na resztę dowcipu, ale widok przerażonych błękitnych oczu, wpatrzonych wyczekująco we mnie, lekko mnie zaniepokoił - pisze Plotkara, której logo, znak rozpoznawczy właśnie zamieściliśmy obok :-)

- Synu - jedyne krematorium, o którego istnieniu wiem od dawna, znajduje się w domu twojej babci, a mojej Rodzicielki, kiedy to razem z koleżankami, przy brydżu i koniaczku, wypalają kolejną paczkę papierochów niewiadomego pochodzenia. O strasznych i niesamowitych tworach wyobraźni małoletnich oraz... inwestycjach w mieście przeczytasz tu >>>

08.07.2011 r. - WSPOMNIENIE O ZDZICHU MILACHU >>>
Zdzisław Milach, artysta plastyk... zmarł, w swoim domu w Lądku. W Lądku, dokąd sprowadził się z Warszawy. Jak sam mówił: "dla panującej tu ciszy", pozwalającej mu pracować nad grafikami, pudełkami, nożami, obrazami, rzeźbami, łukami i innymi rzeczami - choćby siodełkiem do własnego roweru, czy drzwiami wejściowymi do sieni. Do galerii "W Sieni". Przeczytaj i zobacz więcej >>>

09.07.2011 r. - KRAKSA W WOZŁAWKACH. PIĘC OSÓB RANNYCH >>>
Dziś, tuż po godzinie 8.00, między Bisztynkiem a Bartoszycami doszło do wypadku. Zderzyły się dwa auta osobowe. Pięć osób zostało rannych. Utrudnienia na drodze trwały do godziny 10.50.
Przez ponad dwie godziny zablokowana była droga drajowa numer 57, między Bisztynkiem a Bartoszycami. Czołowo zderzyły się tam dwa auta; opel corsa i polonez truck. Pięć osób odniosło obrażenia, w tym jedna ciężko.
Na miejsce został wysłany ambulans i śmigłowiec ratowniczy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca oplem corsa, na łuku drogi zjechała na przeciwny pas i zderzyła się z polonezem truckiem, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu pracowali strażacy, którzy musieli uwalniać pasażerów z rozbitych aut. Utrudnienia na drodze trwały do godziny 10.50.
Informacja z portalu "Gazety Olsztyńskiej" >>>
Fot. 1 > Fot. 2 > Fot. 3 > Fot. 4 > Fot. 5 > Fot. 6 > Fot. 7 > Fot. 8 > Fot. 9 > Fot. 10 >

11.07.2011 r. - DZIURY MAŁE I DUŻE >>>
O opisanie "wielkiej dziury w ulicy Nowe Osiedle" poprosił, parę dni temu, jeden z jej mieszkańców. Niniejszym to czynimy. Nie jest, co prawda, jakaś szczególnie wielka, ale z pewnościa zagraża pojazdom i pieszym, szczególnie w nocy i wypadało by to miejsce naprawić - o co apelujemy. Bardziej "imponująco" natomiast, wyglądają dziury mniejsze i większe, przy wjeździe w ulicę Kajki. Są tak usytuowane, że ominiąć ich samochodem nie można. Oczywiście, jeśli ktoś chce wjechać w ul. Kajki, a trochę osób taką potrzebę ma codziennie. Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>>

11.07.2011 r. - "MARIUSZ TEAM" BĘDZIE REPREZENTOWAŁ BISZTYNEK >>>
W sobotę 9 lipca 2011 r. na boisku "Orlik 2012" w Bisztynku, naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny; "Mariusz Team" i "Bez Nazwy". Tylko te dwie drużyny zgłosiły się do rozgrywek w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzow Orlika na szczeblu gminnym. Po zaciętym meczu 5:4 zwyciężył "Mariusz Team" i ten zespół będzie reprezentował Bisztynek na szczeblu wojewódzkim. Więcej w relacji Jurka Subocza >>>

11.07.2011 r. - ZESPÓŁ Z BISZTYNKA PROWADZI W ROZGRYWKACH SOŁECKICH >>>
Wczoraj w Paluzach zainaugurowano rywalizację w ramach VII Letnich Rozgrywek Sołeckich i Rad Osiedlowych w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Bisztynka. Po rozegraniu turnieju w Paluzach, na prowadzeniu jest ekipa z Bisztynka przed broniącym tytułu Troszkowem. (Przy tej samej ilości punktów.) Impreza w Paluzach miaa wyjątkową oprawę, a publiczność mogła się doskonale bawić w piknikowej atmosferze. Przeczytaj i zobacz więcej (30 zdjęć) >>>

11.07.2011 r. - TRAGEDIA NA DRODZE BISZTYNEK-WOZŁAWKI >>>
Na drodze krajowej numer 57, pomiędzy Bisztynkiem, a Wozławkami, zderzyły się dwa auta. Ciężarówka i samochód osobowy. W wypadku zginęły dwie osoby. Droga jest zablokowana. Prawdopodobnie potrwa to do około godz. 20.00. Do wypadku doszło około godziny 15.00. Dwie osoby zginęły na miejscu. - Przyczyną tragedii był prawdopodobnie rowerzysta, przez którego kierowca ciężarówki jadącej od strony Bisztynka nagle zahamował - napisał oficer prasowy KPP w Bartoszycach st. asp. Robert Koniuszy. Więcej (zdjęcia i wideo) >>>

12.07.2011 r. - SIATKARSKI PIKNIK W NOWEJ WSI RESZELSKIEJ >>>
Nowa Wieś Reszelska ma nowy plac rekreacyjno-sportowy. Nie tylko po to, aby go mieć. W ostatnia niedzielę (10 lipca) został on wykorzystany do siatkarskiej rywalizacji Nowa Wieś Reszelska vs Wojkowo. Gospodarze zwyciężyli 3:0, ale nie tylko o mecz chodziło. Była to tez okazja do integracji i świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Więcej >>>

12.07.2011 r. - DZIŚ NIE BĘDZIE ZARZUTÓW ZA WCZORAJSZY WYPADEK >>>
Prokurator rejonowy w Biskupcu nie przedstawi dziś nikomu zarzutów spowodowania wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK 57. - Na tym etapie sprawa nie jest na tyle jasna, aby można było decydować o postawieniu zarzutów. Okoliczności zdarzenia muszą być szczegółowo wyjaśnione z udziałem biegłego lub biegłych, których z pewnością powołamy w tej sprawie - mówił nam prokurator z Biskupca, Tomasz Slązak. Więcej >>>

12.07.2011 r. - LATAŁ NAD BISZTYNKIEM >>>
Po naszym, bisztyneckim niebie latał dziś, około godziny 20.00, kolorowy balon "napędzany" rozgrzanym powietrzem. Pojawił się od strony (mniej więcej) Lidzbarka Warmińskiego i wolno poleciał w kierunku Reszla. Z wiatrem. A już myśleliśmy, że zechce wylądować na naszym stadionie :-)

Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>>

13.07.2011 r. - POSTERUNKOWY ŁUKASZ GOSZCZ ZŁOŻYŁ ŚLUBOWANIE >>>
Wczoraj, na dziedzińcu zamku w Olsztynie, 43. nowych funkcjonariuszek i funkcjonariuszy policji złożyło uroczyste ślubowanie. Wśród nich był mieszkaniec Bisztynka Łukasz Goszcz. Obecnie służy w Oddziałach Prewencji KWP w Olsztynie, a wkrótce odbywać będzie szkolenie podstawowe w jednym z policyjnych ośrodków. Gratulujemy :-) A oto kilka zdjęć Łukasza z uroczystości ślubowania. Poznajecie go?
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>>

15.07.2011 r. - SIŁACZ Z BISZTYNKA >>>
Od czasu do czasu głosuję, na znane mi osoby, których sylwetki przedstawione są w serwisie Kto.wm.pl >>> Dziś też głosowałem. Aby oddać głos na "plus" lub "minus" trzeba przepisać trzyliterowy kod podawany przez system komputerowy. Podobno te kody wybierane są losowo. Nie mogę w to jednak uwierzyć, skoro czasem dość dokładnie określają przymioty i wady osób na które się głosuje :-) Trafiałem tam już na słowa: pij, mag, kac oraz jedno niecenzuralne z błędem ortograficznym :-) Dziś trafiłem na symbol siły i przebojowości. Proszę zobaczyć >>> Ten sam system "twierdzi", że jeden z naszych samorządowcow jest darem dla Bisztynka (?) Zobacz >>>

15.07.2011 r. - LĄDEK. WIEŚ NA UBOCZU >>>
Lądek (niem. Landau) to obecnie bardzo mała wieś złożona z kilku domów. Większość mieszkańców Lądka żyje na tzw. koloniach. Kiedyś było zupełnie inaczej. Lądek to kolejna miejscowość warta odwiedzenia w czasie letnich wypadów np. rowerowych. Polecamy trasę właśnie do tej miejscowości. Więcej >>>

17.07.2011 r. - SĄ GRZYBY W OKOLICZNYCH LASACH >>>
To nieprawda, że grzybów nie ma w naszych lasach. W okolicach Bisztynka jest ich bardzo dużo. Wszelkiego rodzaju borowików. Udowodniliśmy to także robiąc zdjęcia. Wraz z moją osobistą żoną wybraliśmy się wczoraj do lasu w okolicach Bisztynka. Na grzyby i po to, aby zadać kłam plotce mówiącej o tym, że grzybów nie ma. Zwykle te plotki rozsiewają ci, którzy codziennie wracają z lasu z pełnym koszem. Grzyby są. W ciągu jednej godziny, w niewielkim zagajniku zebraliśmy pełny kosz różnych borowików, głównie koźlarzy. A oto ich zdjęcia. Fot. 1 > Fot. 2 > Fot. 3 > Fot. 4 > Fot. 5 > Fot. 6 > Fot. 7 > Fot. 8 > Fot. 9 > Fot. 10 > Fot. 11 > Fot. 12 > Fot. 13 > Fot. 14 >

18.07.2011 r. - NIE GADAJĄ TYLKO DZIAŁAJĄ, CHOĆ TO KOBIETY... >>>
O Klubie Kobiet Aktywnych w Bisztynku, albo - jak kto woli - z Bisztynka, wspominaliśmy na naszej stronie. Chodziło wówczas o nabór do różnych kółek, kwadratów i trapezów zainteresowań, działań itp. Choćby do chóru. O klubie nie zapomnieliśmy i ów klub nie zapomniał o nas, czyli o swej promocji, bo reklama dźwignią handlu jest, ale nie tylko handlu - w tym przypadku. Co zatem takiego zrobił ten klub? Przeczytaj więcej >>>

17.07.2011 r. - WYBIERZ DZIEWCZYNĘ LATA "GAZETY OLSZTYŃSKIEJ" >>>
"Gazeta Olsztyńska" kolejny już raz organizuje plebiscyt w którym możesz wybrać "Dziewczynę Lata". Odważne dziewczyny, które maja ukończone 18 lat mogą zgłaszać się do tego plebiscytu jeszcze do 15 sierpnia. Jak to zrobić? Przeczytasz tu >>> Obecnie w konkursie startują już trzy dziewczęta z naszej gminy. Wszystkie z Pleśnika. Justyna Olszewska >>> Paulina Krygielska >>> Angelika Sikorska >>>

18.07.2011 r. - TROSZKOWO JEST NA PROWADZENIU W ROZGRYWKACH SOŁECKICH >>>
Po II turnieju rozgrywek sołeckich w piłke nożną o Puchar Burmistrza Bisztynka na prowadzeniu jest Troszkowo, broniące pierwszego miejsca z ubiegłego roku. II turniej odbył się własnie w tej miejscowości i gospodarze wykorzystali atut własnego boiska wygrywając dwa mecze. Drużyna z Bisztynka nie utrzymała pozycji lidera "dzięki" remisom z zespołami Paluz i Sułowa. Na drugie miejsce w tabeli "wskoczyły" Sątopy-Samulewo. Więcej >>>

19.07.2011 r. - BISZTYNEK I OKOLICE - WIDOK Z BALONU >>>
My robiliśmy zdjęcia balonu przelatującego nad Bisztynkiem kilka dni temu, a w zamian za nie, dziś otrzymaliśmy zdjęcia wykonane z tego balonu :-) Uczestnicy lotu nie widzieli przecież balonu w pełnej krasie, a my nie widzieliśmy tego, co widzieli oni z wysokości nawet 1000 metrów. Dzięki wymianie barterowej fotografii możecie także i Wy obejrzeć świat z lotu ptaka. Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>>
Fot. 6 >>> Fot. 7 >>> Fot. 8 >>> Fot. 9 >>>

20.07.2011 r. - TERAZ MOTOLOTNIA >>>
Samoloty pasażerskie i wojskowe myśliwce latają nad Bisztynkiem. Ostatnio także balon, a wczoraj... motolotnia. Obiekt ten latający, przemierzał przestrzeń powietrzną nad Bisztynkiem przez około godzinę, na różnych wysokościach. Może i jego pilot wykonał jakieś zdjęcia? Służymy naszymi. Możemy się wymienić :-)
Fot. 1 >>> Fot. 1 >>> Fot. 3 >>>

20.07.2011 r. - KOŚCIÓŁ ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA I STARY CMENTARZ W BISZTYNKU >>>
Kościół św. Michała Archanioła w Bisztynku jest niezwykle rzadko opisywany i wskazywany jako godny zwiedzenia, w nielicznych folderach turystycznych. Cóż - nie jest to budowla szczególnie imponująca i interesująca, ale za to interesująca jest historia związana z tą światynią i... kaplicą św. Marty oraz otoczenie kościoła. Historia wiąże się z pewnym, wielowiekowym buntem parafian z Bisztynka. Dzieki niemu zudowano w Bisztynku nowy obiekt. Jak to się stało? Przeczytaj więcej >>>

21.07.2011 r. - JEST TAKA WIEŚ. KRZEWINA >>>
Krzewina (niem. Strauchmühle) leży około 3 kilometrów od Bisztynka, około 800 metrów od drogi krajowej nr 57. Trzeba tam dojechać drogą wykonaną z betonowych płyt. Drogę wykonano jeszcze "za czasów" funkcjonowania PGR. Przy czym ów PGR miał w nazwie "Bisztynek", a jedynie jego siedzibą była Krzewina. W niemieckiej nazwie miejscowości występuje słowo "młyn" i chyba ten młyn udało nam się odnaleźć, a ściślej miejsce gdzie kiedyś stał. Był to wiatrak. Przeczytaj więcej >>>

21.07.2011 r. - PROPAGUJĄ TRZEŹWOŚĆ JADĄC ROWERAMI DOOKOŁA POLSKI >>>
Dziś przed południem do Bisztynka trafili uczestnicy XIII Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski im. bł. Jana Pawła II. Nie mieli w planie zatrzymania się w Bisztynku, ale te plany im nieco zmieniliśmy. Pomysłodawca i komandor rajdu, Marian Niewiadomski, określa rajd jako misję i "chęć opasania Polski wstęgą trzeźwości, miłości, szczęścia i nadziei". W tym roku impreza odbywa się po raz 13. Tradycyjnie miejscem startu i mety jest Racibórz. Więcej >>>

21.07.2011 r. - NIE CHCEMY BIOGAZOWNI W BISZTYNKU >>>
W Bisztynku odbyło się dziś spotkanie władz z mieszkańcami w sprawie ewentualnej budowy biogazowni w miasteczku. Na spotkanie nie przybyli przedstawiciele inwestora, czyli spółki Bio-Gaz Bisztynek z siedzibą w Gdańsku mimo, że o spotkaniu zostali zawiadomieni z odpowiednim wyprzedzeniem. Panowie ze spółki są na wakacjach. Spotkanie rozpoczął burmistrz Bisztynka Jan Wójcik witając licznie zebranych mieszkańców. Już na początku oświadczył, że postępowanie inwestora w tej sprawie uważa za lekceważące. Więcej >>>

22.07.2011 r. - FAKTY NIE WSKAZUJĄ NA NIEPRAWIDŁOWOŚCI >>>
W czasie wczorajszego spotkania w sprawie biogazowni padł zarzut wydania spółce Bio-Gaz Bisztynek wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego na miesiąc przed założeniem tej spółki. Zarzut ten sformułował radny Ryszard Zduniuk. Dziś to sprawdziliśmy. Tak. Wypis wydano miesiąc przed powstaniem spółki, ale na wniosek zupełnie innego podmiotu gospodarczego i ten właśnie wypis został wykorzystany przez spółkę Bio-Gaz już po jej powstaniu. Więcej w uzupełnieniu wczorajszego tekstu wraz z fotografiami dokumentów >>>

22.07.2011 r. - NOWA WIEŚ RESZELSKA VS WOJKOWO - MECZ REWANŻOWY >>>
Nie udało się siatkarzom z Wojkowa pokonać "nowowiejskoreszelskiej" drużyny siatkarskiej, w meczu rewanżowym do jakiego doszło 16 lipca na boisku w Nowej Wsi Reszelskiej. Wojkowo ponownie zostało pokonane 3:0. Tym razem jednak gospodarze mieli do rozegrania więcej spotkań, bo do sąsiedzkiej rywalizacji zgłosiły się też Sątopy.

Więcej >>>

22.07.2011 r. - KIOSKI INTERNETOWE >>>
Dwa "kioski internetowe" stanęły, kilka dni temu, w korytarzach Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bisztynku. Są to jednocześnie Punkty Informacyjne Warmii i Mazur. Stroną główną jest tam portal Wrota Warmii i Mazur, ale przeglądać można oczywiście także inne strony internetowe. Może to umilić czas oczekiwania na załatwienie sprawy, choć obsługa dotykowego ekranu może nastręczać początkowo kłopoty. Korzystanie z internetu za pomocą "kiosków" jest bezpłatne i możliwe w godzinach pracy UM i MOPS.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>>

23.07.2011 r. - ARTYŚCI PROMUJA NASZ REGION >>>
Nadal można głosować na Mazury w plebiscycie na 7 nowych Cudów Natury >>>. Artyści postanowili wspomóc kampanię promującą oddawanie głosów na mazurskie jeziora i nagrali specjalny teledysk - Mazurski Cud! W nagraniu wzięli udział: Janusz Panasewicz (Lady Pank), Ryszard Rynkowski, Krzysztof Daukszewicz, Norbi, Wojtek "Łozo" Łozowski (Afromental), Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader) - gitara, Harlem (Jakub Weigel i Marcin Czyżewski - śpiew, Krzysztof Jaworski - gitary, Wojciech Kuzyk - git. basowa, Cezary Kaźmierczak - instr. klawiszowe, Jarosław Zdankiewicz - perkusja), Paweł "Drak" Grzegorczyk (Hunter) - gitara, Grzech Piotrowski - saksofon, Tomek Szymuś - fortepian, Marcin Rumiński (Shannon) - flety, Chór ProForma Marcina Wawruka (15 osób), Chór Collegium Musicum (19 osób), Paweł Ejzenberg (finalista 'Mam Talent'), Czerwony Tulipan. Zobacz teledysk >>>

25.07.2011 r. - TROSZKOWO NIE ODDAJE PROWADZENIA >>>
III turniej VII Letnich, Gminnych Rozgrywek Sołeckich i Rad Osiedlowych w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Bisztynka odbył się w Grzędzie. W najciekawiej zapowiadającym się meczu, obrońcy Pucharu i lider tabeli Troszkowo bezbramkowo zremisował z osłabionym Bisztynkiem. Mimo, że naprzeciwko siebie stanęli liderzy klasyfikacji "Króla Strzelców" (Waldek Bulla - Bisztynek i Piotrek Cierpicki - Troszkowo; po dwóch turniejach mieli po 6 strzelonych bramek) to kibice nie obejrzeli w tym meczu żadnej bramki. Więcej >>>

26.07.2011 r. - KAPLICZKI I KRZYŻE PRZYDROŻNE BISZTYNKA >>>
Opisując okoliczne wsie i osady nie zapomnieliśmy o Bisztynku. Dziś o kapliczkach i przydrożnych krzyżach w Bisztynku i na tzw. koloniach Bisztynek. Naliczyliśmy 12 krzyży i 4 kapliczki (w tym św. Marty). Odnaleźliśmy też prawdziwy "okaz" wśród krzyży (postawiony w 1868 roku) i wyjaśniliśmy kilka ich tajemnic, np. nazwiska fundatorów oraz czasem, mniej lub bardziej dokładną, datę zbudowania takich obiektów. Zapraszamy do lektury >>>

26.07.2011 r. - POZDROWIENIA Z NOWEGO KAWKOWA >>>
Już od 13 dni są na rekolekcjach w Nowym Kawkowie k. Jonkowa. Kilkoro mieszkanek i mieszkańców Bisztynka. Jak dziś stwierdziliśmy, bawią się tam i pracują doskonale, a wszystko pod bacznym kierownictwem ks. Sławomira Brewczyńskiego. Dziś "oazowicze" mieli tzw. Dzień Wspólnoty. Odwiedził ich ks. bp. Jacek Jezierski. A już 29 lipca będą ponownie w Bisztynku. Na razie jednak pozdrawiają z warmińskiego Nowego Kawkowa. Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>> Fot. 8 >>>

26.07.2011 r. - TRZECI RAZ NARUSZYŁ ZAKAZ SĄDOWY >>>
Jak ustalili policjanci, 63 letni Heliodor G. wsiadł pijany na rower, mimo dwukrotnego już sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.Badanie alkotestem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Grozi mu kara 2 letniego więzienia. Bisztyneccy policjanci zatrzymali Heliodora G. 25 lipca ok. godz. 11.35 na drodze do Troszkowa. Jechał całą szerokościa jezdni. Kierował rowerem po pijanemu mimo już dwukrotnego, sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów po drogach publicznych. Więcej na Bisztynek.wm.pl >>>

30.07.2011 r. - "CHOCHLIKI" BISZTYNEK ZWYCIĘŻYŁY W TURNIEJU "GAZETY OLSZTYŃSKIEJ" >>>
Drużyna piłkarska "Chochliki" Bisztynek zwyciężyła dziś w I etapie Turnieju Dzikich Drużyn "Gazety Olsztyńskiej". Ekipa "Chochlików" występowała w grupie średniej turnieju (roczniki 1998-2000). Turniej odbył się dziś w Bartoszycach. Zorganizowała go redakcja "Gońca Bartoszyckiego". "Chochliki" we wrześniu wystąpią w finale turnieju w Olsztynie. Więcej >>>

© Copyright by www.bisztynek24.pl 2003-2011