Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Listopad 2017 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Listopad 2017

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - LISTOPAD 2017

01.11.2017 r. godz. 20:34 - WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH NA CMENTARZACH W BISZTYNKU >>>
Odwiedzający dziś cmentarz w Bisztynku zapalają znicze nie tylko na grobach swych bliskich. Lampki pojawiły się też na grobach dawnych mieszkańców miasteczka. Na tym cmentarzu zmarli z XIX wieku leżą obok tych, którzy odeszli w tym roku.

Więcej [FILM + 36 ZDJĘĆ] >>>

02.11.2017 r. godz. 08:20 - UWAGA! JUTRO NIE BĘDZIE WODY >>>
ZGKiM W BISZTYNKU INFORMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z PROWADZONĄ ROZBUDOWĄ SIECI WODOCIĄGOWEJ, 3 LISTOPADA OD GODZ. 8:00 DO OK. 14:00 ZOSTANIE WSTRZYMANA DOSTAWA WODY.

Brak wody dotyczyć będzie następujących ulic: Wojska Polskiego, Kolejowej, Sportowej, Asnyka, Orzeszkowej, Prusa, Spółdzielców, Słonecznej oraz Dąbrowy i części Troszkowa. Za utrudnienia przepraszamy!
Prezes ZGKiM Sp. z o.o. w Bisztynku
Iwona Fafińska-Subocz

02.11.2017 r. godz. 09:19 - BĘDĄ WYŁĄCZENIA OŚWIETLENIA ULICZNEGO >>>
Informujemy, że w dniach 3 i 4 listopada mogą wystąpić wyłączenia oświetlenia niektórych ulic, z powodu pracy ekipy filmowej, która będzie "kręciła" materiał dokumentalny na terenie tych ulic. Na prośbę ekipy wyłączone zostanę niektóre latarnie uliczne. Dziękujemy za zrozumienie i przepraszamy za utrudnienia.
OKiAL w Bisztynku

02.11.2017 r. godz. 09:19 - DECYZJE STYPENDIALNE SĄ JUŻ DO ODBIORU >>>
Od dnia 2 listopada 2017 r. wnioskodawcy, którzy złożyli wnioski na stypendium szkolne proszeni są o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego w Bisztynku po odbiór decyzji /pokój nr 15/
Burmistrz Bisztynka

02.11.2017 r. godz. 13:54 - UCZNIOWIE Z BISZTYNKA MAJĄ JUTRO WOLNE >>>
Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku informuje, że 3 listopada odwołane są wszystkie zajęcia szkolne. Powodem tej decyzji jest przewidywany brak wody w Bisztynku.

Ponieważ już pojawiły się pytania o przedszkole informujemy, że będzie ono czynne. Taką informację mamy z ZGKiM.

04.11.2017 r. godz. 08:05 - ZADUSZKI OGNIOWE. POKAZ JUŻ DZIŚ >>>
Zapraszamy dziś (4 listopada) o godz. 17 do parku przy Urzędzie Miejskim na Zaduszki Ogniowe, czyli pokaz tańca z ogniem w wykonaniu członków grup ogniowych, które teraz i w przeszłości działały przy Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej.

Były to grupy: KMP (Klub Młodego Piromana), Blackfire, Charmander i Magma.

Wczoraj członkowie tych grup brali udział w nagraniu filmu o nich i ich pasji. Relacja już wkrótce.
Zobacz plakat >>>

05.11.2017 r. godz. 08:36 - POWSTAJE FILM O BISZTYNECKICH "OGNIARZACH" >>>
Profesjonalna ekipa filmowa przez około 12 godzin pracowała 3 listopada nad filmem o bisztyneckich grupach tańca z ogniem, które działały i działają przy Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej. Zdjęcia dokończono wczoraj.
Więcej [4 FILMY + 45 ZDJĘĆ] >>>

05.11.2017 r. godz. 11:08 - DALI OGNIA, CZYLI ZADUSZKI OGNIOWE >>>
Pokaz tańca z ogniem, czyli Zaduszki Ogniowe w Bisztynku zgromadziły wyjątkowo liczną publiczność. Pokaz został przygotowany przez członków czterech działających kiedyś i obecnie grup ogniowych działających przy miejscowym ośrodku kultury.

Więcej [4 FILMY + 69 ZDJĘĆ] >>>

07.11.2017 r. godz. 16:15 - WARSZTATY KULINARNE >>>
9 listopada w Bisztynku, w pomieszczeniach Centrum informacji Turystycznej, odbędzie się warsztat kulinarny pod hasłem "Kulinarnie Mocni".

Uczestnicy spotkania - osoby korzystające z programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa (POPŻ) - będą miały okazję nauczyć się, jak przygotować smaczne i proste posiłki, wykorzystując do tego przetwory oraz aromatyczne przyprawy. Warsztat poprowadzi edukator Banku Żywności z Olsztyna - Maciej Maciejewski.

Prowadzący pokaże, jak z prostych składników, sprytnie gospodarując zasobami spiżarni i używając odpowiednich kompozycji ziół i przypraw, stworzyć smaczne i zdrowe dania. W gotowaniu to nie cena artykułów odgrywa najważniejszą rolę. Chodzi o kreatywność i otwartość na smaki.

W warsztatach, które odbędą się od g. 10 i 12 mogą wziąć udział także mieszkańcy naszej gminy, którzy korzystają z pomocy żywnościowej Banku Zywności (pobierają żywność w MOPS). Zapraszamy.

07.11.2017 r. godz. 16:20 - OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W BISZTYNKU >>>
Burmistrz Bisztynka zaprasza mieszkańców na obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

W programie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Bisztynku przewidziano uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przy Urzędzie Miejskim z odśpiewaniem Hymnu Narodowego co nastąpi o g. 10 w asyście pocztów sztandarowych szkół i organizacji.

Po tej uroczystości nastąpi przemarsz do Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej. Tam przewidziano wystąpienie burmistrza Marka Dominiaka, spektakl teatralny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej pt. "Historia to dziś, tylko cokolwiek dalej", koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Mozaika oraz drużyn harcerskich z Bisztynka i Sątop-Samulewa. Zobacz plakat >>>

09.11.2017 r. godz. 18:18 - JAK PRZYGOTOWAĆ WYBORNE DANIE Z PROSTYCH SKŁADNIKÓW? >>>
Kucharz Maciej Maciejewski przekonał dziś uczestników warsztatów kulinarnych, że z prostych składników można szybko i tanio przygotować bardzo smaczne oraz zaskakujące dania.

Więcej [27 ZDJĘĆ] >>>

10.11.2017 r. godz. 17:16 - OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE W BISZTYNKU >>>
Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości odbyła się 10 listopada w szkole podstawowej w Bisztynku. W specjalnie przygotowanym przedstawieniu wystąpili uczniowie wcielający się w postacie z "Pana Tadeusza".

Więcej [2 FILMY + 33 ZDJĘCIA] >>>

11.11.2017 r. godz. 15:51 - OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2017 W BISZTYNKU >>>
Na maszt wciągnięto flagę państwową, przemaszerowano z pocztami sztandarowymi do ośrodka kultury a tam były występy o patriotycznym charakterze. Taki był scenariusz dzisiejszych obchodów Święta Niepodległości w Bisztynku.

Więcej [3 FILMY + 96 ZDJĘĆ] >>>

12.11.2017 r. godz. 10:08 - MORSY UCZCIŁY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI >>>
W sposób właściwy miłośnikom zimowych kąpieli Święto Niepodległości obchodziły morsy z klubu "Przerębel" w Bisztynku. Zamiast własnych banerów do wody wzięli ze sobą flagi państwowe.

Więcej [12 ZDJĘĆ] >>>

12.11.2017 r. godz. 11:06 - W PREZENCIE DLA MIESZKAŃCÓW PROSIT >>>
Dwie archiwalne, przedwojenne pocztówki z Prosit zdobył Tomasz Piątek - miłośnik historii naszego regionu (głównie Lidzbarka Warmińskiego, ale też okolic). Obie zostały nadane w Prositach a ich wydawcą oraz autorem zdjęć był bisztynecki fotograf Aloys Lindenblatt.

Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>>

12.11.2017 r. godz. 16:37 - PRZEDSZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI >>>
Wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku były zaangażowane w obchody Święta Niepodległości. Z tej specjalnej okazji przygotowały bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem, śpiewem i scenografią.

Więcej napisała Małgorzata Nawrocka-Siej [12 ZDJĘĆ] >>>

13.11.2017 r. godz. 09:07 - ZAPRASZAMY NA TEATR PRZY STOLIKU >>>
Biblioteka Publiczna w Bisztynku zaprasza na Teatr przy stoliku ze sztuką "Pierwsza Młodość" w wykonaniu aktorek teatru im. St. Jaracza w Olsztynie.

Teatr przy stoliku - ta oryginalna forma teatralna będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie tekstów z aktorską interpretacją, aczkolwiek bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów, zagości w Bisztynku 15 listopada o godz. 17 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej. Usłyszymy "Pierwszą młodość" w interpretacji olsztyńskich aktorek: Joanny Fertacz i Ireny Telesz - Burczyk.

To współczesna komedia o tym, jak wesołe i zaskakujące może być życie staruszki. Jej bohaterkami są dwie damy z francuskiej prowincji. Simone – pije jak smok, klnie jak szewc i nienawidzi, kiedy nazywa się ją babcią.

Renée to jej przeciwieństwo - spokojna, wyważona i cnotliwa starsza pani. Kiedy ich drogi przypadkowo się skrzyżują, okaże się, że cudownie jedna drugą uzupełnia. Obie marzą o tym, żeby jeszcze pożyć pełnią życia. Łączy je samotność i poczucie wyobcowania. W poszukiwaniu szczęścia wyruszają w podroż, która może się okazać podróżą ich życia.
WSTĘP WOLNY!

Zobacz plakat >>>

13.11.2017 r. godz. 09:18 - ZBADAJ BEZPŁATNIE POZIOM CUKRU I CIŚNIENIE >>>
Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą można będzie bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi. To badanie jest podstawowym badaniem diagnostycznym w kierunku tej choroby. Warto więc skorzystać.

14 listopada przypada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Bartoszycach, Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach i działająca przy nim fundacja zapraszają na bezpłatne badania poziomu cukru we krwi. Zbadane zostanie także ciśnienie tętniczego każdego, kto zgłosi się na badanie.

W Bisztynku badania te zostaną przeprowadzone 17 listopada w godz. 9 - 12 w Urzedzie Miejskim.

Zobacz gdzie jeszcze możesz wykonać badania >>>

14.11.2017 r. godz. 18:23 - NABÓR DO GRUPY OGNIOWEJ >>>
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tańcem z ogniem na spotkanie organizacyjne w piątek 17 listopada. Od godziny 17 będą na was czekać członkowie pierwszej grupy - KMP, którzy poprowadzą również warsztaty.

Tradycja tańczących z ogniem sięga w Bisztynku już kilkunastu lat, występy zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, czego doświadczyć mogliśmy po raz kolejny podczas "Ogniowych Zaduszek". Dlatego też serdecznie zapraszamy, nie ograniczamy wieku uczestników - od lat kilku do... kilkudziesięciu.

Jak sami Państwo widzieliście tego się nigdy nie zapomina i na to nigdy nie jest za późno! Wbrew pozorom jest to bezpieczne, zwłaszcza jeżeli zajęcia prowadzone są przez osoby tak doświadczone. Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek 17 listopada o godz. 17 do OKiAL.

Zobacz zaproszenie >>>

18.11.2017 r. godz. 12:50 - ZOBACZ MECZE REDUTY Z LAT 1996 - 1998 >>>
Pan Jarosław Dąbrowski użyczył nam swych archiwalnych nagrań z zlat 1996 - 1998. Dokumentował wówczas mecze rozgrywane przez Redutę Bisztynek. Były to lata w których zespół o pełnej nazwie Reduta Rema II Bisztynek awansował z klasy A do ligi okręgowej. Zobaczcie te nagrania.

Więcej [4 FILMY + 15 ZDJĘĆ] >>>

18.11.2017 r. godz. 14:54 - ŚNIADANIE DAŁO MOC UCZNIOM PODSTAWÓWKI >>>
Wychowawcy z dziećmi z klas I-III szkoły w Bisztynku przygotowali wspólne, zdrowe śniadanie. Były kanapki, szaszłyki owocowe, soki, twarożki, serki, płatki, koktajle. Wszystko to aby promować zdrowe żywienie w ramach akcji "Śniadanie daje moc".

Więcej napisała Justyna Mądrzejewska [15 ZDJĘĆ] >>>

19.11.2017 r. godz. 10:08 - BIEGI PRZEŁAJOWE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI >>>
Na dystansach 500 i 1000 metrów pobiegli na przełaj uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sątopach dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Więcej napisał Grzegorz Baten [16 ZDJĘĆ] >>>

20.11.2017 r. godz. 12:44 - NA BUDYNKACH MUSZĄ BYĆ TABLICZKI Z NUMERAMI >>>
Policjanci i inni przedstawiciele służb porządkowych zmagają się z problemami wynikającymi z braku odpowiedniego oznakowania nieruchomości. Dzielnicowi będą sprawdzać ich prawidłowość. Na razie przypominają o tym obowiązku lecz ostatecznie brak tabliczki może skończyć się mandatem.

Więcej [15 ZDJĘĆ] >>>

20.11.2017 r. godz. 13:11 - ZAPRASZAMY NA OTWARCIE DROGI GRZĘDA - SĄTOPY-SAMULEWO >>>
Starosta Bartoszycki Wojciech Prokocki zaprasza mieszkańców 22 listopada 2017 r. o godz. 12 na uroczystość symbolicznego otwarcia drogi Grzęda - Sątopy-Samulewo

Uroczystość odbędzie się przy dworcu kolejowym w Sątopach-Samulewie. Otwarta zostanie przebudowana droga o długości 6,6 km wraz z zatokami autobusowymi w Wojkowie i Sątopach. Pzrebudowę sfinansowano ze środków powiatu oraz z budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019.

Zobacz zaproszenie >>>

24.11.2017 r. godz. 09:12 - OTWARTO PONAD 6 KILOMETRÓW NOWEJ DROGI >>>
Mieszkańcy Sątop, Sątop-Samulewa, Wojkowa i Grzędy oraz wszyscy inni kierowcy mają do dyspozycji nową drogę powiatową. W środę (22 listopada) dokonano jej symbolicznego otwarcia. Na jej przebudowę wydano ponad 4,6 mln. zł.

Więcej [FILM + 15 ZDJĘĆ] >>>

27.11.2017 r. godz. 11:17 - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU >>>
Przedszkolaki z Bisztynka przyniosły do przedszkola swoje pluszowe misie. Odwiedził je także "prawdziwy" pluszowy miś. Tak obchodziły święto tej najpopularniejszej, dziecięcej zabawki.

Więcej napisała Renata Przybysz [8 ZDJĘĆ] >>>

© Copyright by www.bisztynek24.pl 2003-2017