Główna >>> Archiwum wiadomości >>> Maj 2017 >>>

 .: Archiwum Wiadomości - Maj 2017

ARCHIWUM WIADOMOŚCI - MAJ 2017

03.05.2017 r. godz. 08:45 - TŁUMY NA WERNISAZU KOBYLIŃSKICH >>>
Prace namalowane podczas tegorocznego pobytu na Warmii przedstawiła 1 maja w Galerii Miejskiej w Bisztynku Vera Kobylińska. Wystawie jej prac towarzyszyła ekspozycja grafik jej dziadka Szymona Kobylińskiego. Kilka dni przed wernisażem Vera Kobylińska niepokoiła się o frekwencję.

Więcej [FILM + 51 ZDJĘĆ] >>>

03.05.2017 r. godz. 20:20 - PIERWSZY DRIFT MEET W BISZTYNKU >>>
- Tu było więcej ludzi jak na dożynkach! Nareszcie dzieje się coś innego niż zwykle - podsumowała pokaz driftingu w wykonaniu czołowych zawodników województwa, który odbył się dziś na placu targowym w Bisztynku, jedna z mieszkanek. Drift Meet przyciągnął rzeczywiście tłumy widzów.

Więcej [FILM + 72 ZDJĘCIA] >>>

04.05.2017 r. godz. 09:16 - HARCERSKIE "ŚPIEWOGRANIE" >>>
Na harcerskim "Śpiewograniu" w Bisztynku pojawili się dawni harcerze i instruktorzy, którzy wspominali czasy swej harcerskiej aktywności. Wspólnie z obecnymi harcerzami zaśpiewali harcerskie i patriotyczne pieśni oraz rozmawiali o patriotyzmie.

Więcej [FILM + 43 ZDJĘCIA] >>>

04.05.2017 r. godz. 09:41 - PROJEKCJA FILMU "BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ" >>>
W najbliższy piątek, 5 maja o godzinie 19, OKiAL w Bisztynku zaprasza na kolejną nieodpłatną projekcję. Tym razem będzie to film "Barany. Islandzka opowieść".

Jest to spotkanie z islandzkim kandydatem do Oscara. To przejmująca, przepełniona prostymi obrazami, prostymi życiowymi wskazówkami i na pozór prostą historią, opowieść o dwóch, w sędziwym wieku, braciach, którzy od lat drą z sobą koty.

Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nieodpłatnej projekcji Klaudii Śmieja, GutekFilm i oczywiście Pawłowi Kincelowi. To już kolejny film, który dzięki tobie, możemy wyświetlić w ośrodku kultury.

Zobacz kadr z filmu >>>

04.05.2017 r. godz. 10:15 - POMÓŻ MONICE WYSYŁAJĄC SMS >>>
- Oni nigdy o nic nie prosili, ale dotknęła ich ciężka choroba corki i trzeba im pomóc! - napisała do nas jedna z mieszkanek Bisztynka.

Chodzi o państwo Ewę i Jana Tyborowskich z Bisztynka, których młodsza córka - Monika choruje na raka. Rodzice wciąż są przy niej w Warszawie i wspierają w walce z chorobą. Ponoszą olbrzymie koszty i ich oszczędności już się kończą.

Możemy im pomóc wysyłając sms na numer:
75165 o treści Pomoc 7785.

Koszt sms-a to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł stanowi darowizna na rzecz chorej Moniki pozostającej pod opieką fundacji, która prowadzi akcję charytatywną na rzecz Moniki.

Wspomóżmy naszych sąsiadów, mieszkańców Bisztynka w ciężkiej dla nich sytuacji!

Państwa Tyborowskiech można wspomóc także przez dokonanie przelewu bankowego. Oto dane do przelewu:

NAZWA ODBIORCY:
Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

NUMER RACHUNKU:
62 1600 12860003 0031 8642 6001 - BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA

W tytule wpłaty koniecznie trzeba podać nazwisko i numer członkowski nadany przez fundację: Tyborowska, 7785

06.05.2017 r. godz. 07:40 - NOWA DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BISZTYNKU >>>
Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Bisztynku odbyła się uroczystość wręczenia aktu powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstaowwej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku pani Judycie Gos - Mączarskiej.
Pani Judyta Gos - Mączarska obowiązki dyrektora pełnić będzie od 1 września 2017 r. Została powołana na pięcioletnią kadencję tj. do 31 sierpnia 2022 r.
Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>>

08.05.2017 r. godz. 07:45 - III MARSZ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE >>>
W Sątopach po raz trzeci odbędzie się Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Zapraszamy 19 maja o godz. 9.
Program III Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Sątopach przewiduje:

- godz. 9 - Msza św. w kościele św. Jodoka w Sątopach;
- godz. 10 - 10 :30 - przemarsz do amfiteatru przy remizie OSP w Sątopach - Samulewie;
- godz. 10:30 - 11 - rozpoczęcie festynu, wystąpienia gości;
- godz. 11 - 13 - występy artystyczne, gry i zabawy integracyjne, stoiska z daniami z grilla, grochówką i ciastami;
- godz. 13 - zakończenie festynu.
Zobacz plakat-zaproszenie >>>

11.05.2017 r. godz. 08:55 - ZROBIŁ SOBIE TRENING NARCIARSKI >>>
Edward Adamus, emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego, wykorzystał atak zimy w tegorocznym maju na trening narciarstwa biegowego.

Więcej [6 ZDJĘĆ] >>>

11.05.2017 r. godz. 09:11 - FILM "KONWÓJ" I SPOTKANIE Z REŻYSEREM >>>
Miłośnicy kina mają przed sobą nie lada gratkę. W ośrodku kultury w Bisztynku już w piątek 12 maja o godz. 17 odbędzie się bezpłatna projekcja filmu "Konwój" oraz spotkanie z jego reżyserem Maciejem Żakiem.

W filmie "Konwój", którego premiera miała miejsce w styczniu 2017 r. w rolach głównych zobaczyć można Roberta Więckiewicza, Janusza Gajosa, Przemysława Bluszcza, Łukasza Simlata, Ireneusza Czopa, Tomasza Ziętka, Agnieszkę Żulewską i Dorotę Kolak.

Film wyreżyserował Maciej Żak, który będzie na projekcji w Bisztynku i po niej spotka się z kinomanami. Będzie okazja do rozmowy o samym filmie oraz o jego twórczości.

Wstęp na projekcję i spotkanie jest bezpłatny.
Zobacz plakat-zaproszenie >>>

11.05.2017 r. godz. 10:14 - UNIKATOWE ZDJĘCIE POMNIKA POLEGŁYCH W BISZTYNKU >>>
Zdjęcie z roku 1950 przedstawiające Pomnik Poległych w I wojnie światowej w Bisztynku nadesłała nam Dorota Trukawka. Jest o tyle wyjątkowe, iż udowadnia, że rzeźba św. Jerzego na cokole przetrwała burzę II wojny światowej.

Do dziś sądziliśmy, że rzeźba św. Jerzego na cokole dzisiejszego pomnika Sienkiewicza została zniszczona w 1945 roku przez radzieckich wojaków.

Okazuje się, że przetrwała (bez głowy świętego) co najmniej do roku 1950. Na zdjęciu uwieczniony został około roczny wówczas Andrzej Trukawka (rocznik 1949) oraz jego mama (po lewej). Jak widać na zdjęciu zdemontowane już wówczas były tablice z nazwiskami poległych mieszkańców parafii Bisztynek, ale rzeźba wciąż trwała na cokole. Z całą pewnością nie było jej już w roku 1955, bo zdjęciem >>> tego miejsca, z tego roku dysponujemy i rzeźby już na nim nie ma.
Zobacz zdjęcie >>>

12.05.2017 r. godz. 08:41 - GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA i 70-LECIE OSP GRZĘDA >>>
Strażacy z gminy Bisztynek będą obchodzili swoje świeto 14 maja w Grzędzie. Tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna tego dnia obchodzić będzie także swoje 70-lecie.
Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą odprawioną w kościele św. Mikojała w Grzędzie o godz. 10:30. O 11:30 przedstawiciele wszystkich OSP i goscie przemaszerują na plac przy Szkole Podstawowej w Grzędzie gdzie odbędzie się uroczysty apel. Zapraszamy. Zobacz zaproszenie >>>

13.05.2017 r. godz. 09:13 - SPOTKALIŚMY SIĘ Z REŻYSEREM MACIEJEM ŻAKIEM >>>
W wyświetlonym w ośrodku kultury filmie "Konwój" w reżyserii Macieja Żaka nic nie jest jednoznaczne. Film opowiada o szeroko pojętej sprawiedliwości a raczej względności ocen postaw ludzkich i i ich czynów. Reżyser opowiadał o tym i o filmie na spotkaniu z widzami.

Więcej [24 ZDJĘCIA] >>>

14.05.2017 r. godz. 07:52 - WRACAMY DO ROWEROWYCH WYCIECZEK. Z MACROSATEM >>>
Grupa "rOwerOwa gmina Bisztynek" i przesiebiorstwo Macrosat >>> zapraszają na inaugurację sezonu wycieczek rowerowych po okolicach bliższych i dalszych. Pierwsza wycieczka rozpocznie się 20 maja o godz. 13 i zawiedzie nas do Galin.

Firma Macrosat >>> z której usług telewizyjno-inernetowych korzysta wielu mieszkańców Bisztynka postanowiła wesprzeć inicjatywę organizowania rodzinnych wycieczek rowerowych w naszej gminie i mieście. W związku z tym 20 maja wyruszymy o godz. 13 do Galin (przez Paluzy-Bajdyty-Króle), gdzie czekać na rowerzystów będzie ognisko, kiełbaski i niespodzianki.

Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Małoletni - koniecznie z dorosłymi opiekunami lub z pisemnym pozwoleniem rodziców. Chętni proszeni są o zapisywanie się na wycieczkę w nieprzekraczalnym terminie do czwartku 18 maja do godz. 20. Jest to wymóg organizacyjny i formalny!

Zapisać się można telefonując na numer: 503-611-216 oraz za pośrednictwem facebookowej strony "rOwerOwej" >>> W wiadomości prywatnej należy podać numer telefonu kontaktowego.

Jeśli w sobotę 20 maja pogoda nie będzie sprzyjać pojedziemy w niedzielę - 21 maja. Miejsce zbiórki: parking przy stadionie w Bisztynku.

17.05.2017 r. godz. 05:15 - DZIEŃ LOKALNEGO TWÓRCY >>>
W Centrum Informacji Turystycznej w Bisztynku przy ul. Findera, 20 maja od godz. 12 odbędzie się Dzień Lokalnego Twórcy. Jest to pierwsze takie wydarzenie w Bisztynku mające na celu promocję twórczości lokalnych artystów i rękodzielników.
Wystawa będzie prezentować twórczość ponad 20 lokalnych artystów i rękodzielników. Będą to prace od fotografii, grafiki warsztatowej, przez rysunek, malunek, dekupaż, origami, aż po szydełko i wiele innych bardzo ciekawych technik plastycznych.

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 12.

O g. 14.00 odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których wykonamy wspólnie kartki przestrzenne z architekturą Bisztynka. O godzinie 16 – warsztaty dla młodzieży i dorosłych - wspólne malowanie metodą szablonu koszulek z motywami dotyczącymi naszego miasta.

O godzinie 16 – warsztaty dla młodzieży i dorosłych - wspólne malowanie metodą szablonu koszulek z motywami dotyczącymi naszego miasta. Zapewniamy materiały na zajęcia, natomiast koszulki prosimy przynosić własne.

O 18 zapraszamy także na e-wykład profesora Vetulaniego-neurobiologa, który w swoim wykładzie „Sztuka tworzy mózg” przedstawi nam, dlaczego warto być nie tylko odbiorcą sztuki, ale także samodzielnie ją tworzyć. Zobacz zaproszenie >>>

18.05.2017 r. godz. 09:37 - SPOTKANIE INFORMACYJNE WAŻNE DLA ROLNIKÓW >>>
24 maja o godz. 10 w sali konferencyjnej Urzedu Miejskiego w Bisztynku odbędzie się ważne dla rolników spotkanie informacyjne.

Podczas spotkania omówione zostaną zasady rolniczego handlu detalicznego oraz podstawowe wymagania w stosowaniu środków ochrony roślin oraz wnioski dotyczące organizacji tegorocznych Dni Rodziny w Bisztynku. Zobacz zaproszenie >>>

18.05.2017 r. godz. 14:04 - ODKUPMY NASZE MIASTO >>>
W Bisztynku zamontowano pięć dystrybutorów zawierających torebki i łopatki do sprzątania psich odchodów. Po zapakowaniu w torebkę kupy pupila można ją wyrzucić do ulicznego kosza na odpadki. Akcja promocji sprzątania po swoich pupilach prowadzona jest pod hasłem "Odkupmy nasze miasto".

Więcej [9 ZDJĘĆ] >>>

18.05.2017 r. godz. 14:04 - KONSULTACE W SPRAWIE ZMIAN NAZW ULIC I PLACU >>>
Do 11 czerwca potrwają konsultacje społeczne w sprawie zmian nazw ulic i placów w Bisztynku. Dotyczą zmian nazw ulic: Pawła Findera, Mariana Buczka i 9 Maja oraz placu Mariana Buczka. To efekt ustawy zwanej ustawą "o dekomunizacji ulic".

Każdy z mieszkańców może zaproponowac nowe nazwy tych trzech ulic i placu. Można to zrobić tradycyjnie (na papierze) przez wypełnienie formularza pobranego w sekretariacie Urzędu Miejskiego, ale także elektronicznie.

Wszystkie informacje na stronie Bisztynek.pl >>>

Jeśli nie macie pomysłu informujemy, że myśmy zaproponowali: za ul. Findera - ul. Biskupa Ignacego Krasickiego (najbardziej znany i popularny biskup warmiński, poeta, który konsekrował nasz kościół po rozbudowie.), za plac Buczka - plac Biskupa Henryka III Sorboma (nadał Bisztynkowi prawa miejskie), za ul. Buczka - ul. A. Mickiewicza (łączy ulice Sienkiewicza i Kochanowskiego, czyli ulice innych pisarzy) oraz za ul. 9 maja - ul. Warmińską (aby przypominać, że to Warmia a nie Mazury). Wiemy, że ktoś inny zaproponował ul. Bartoszycką zamiast 9 Maja i też się nam ta propozycja podoba.

19.05.2017 r. godz. 16:35 - MARSZ GODNOŚCI W SĄTOPACH >>>
Tłum uczestników przemaszerował kilka kilometrów z Sątop do Sątop-Samulewa w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Marsz odbył się już po raz trzeci. Jest wyrazem solidarności z osobami niepełnosprawnymi. Ma budować akceptację i niszczyć stereotypy związane z niepełnosprawnością.

Więcej [FILM + 117 ZDJĘĆ] >>>

21.05.2017 r. godz. 09:59 - DZIEŃ LOKALNEGO TWÓRCY W CIT >>>
W Centrum informacji Turystycznej w Bisztynku otwarto wczoraj (20 maja) wystawę prac rękodzielniczych i artystycznych wykonanych przez twórców z gminy Bisztynek. Był to Dzień Lokalnego Twórcy. Swoje dzieła pokazało 23. autorów.

Więcej [27 ZDJĘĆ] >>>

21.05.2017 r. godz. 10:40 - ROWERAMI DO GALIN Z MACROSATEM >>>
Rowerzyści z Bisztynka pokonali ponad 30-kilometrową trasę z do Galin i z powrotem. Tak rozpoczęli tegoroczny, opóźniony ze względu na pogodę, sezon rowerowy. Wycieczkę wspomagała firma Macrosat.

Więcej [63 ZDJĘCIA] >>>

22.05.2017 r. godz. 10:10 - MOBILNE KINO 7D W BISZTYNKU >>>
Serdecznie zapraszamy już w najbliższy czwartek 25 maja od godz. 12 do 19 lub nawet 20, do parku przy Urzędzie Miejskim w Bisztynku na przeżycie niezapomnianej przygody w samochodowym kinie 7D.

Kino 7D to niesamowita zabawa dla wszystkich w wieku od lat 5 do 105! Seansom towarzyszą efekty specjalne: nadmuchy powietrza, bańki mydlane, ochlapywanie wodą, łaskotanie po nogach.

Tematyka 5-minutowych filmów jest bardzo różnorodna i dostosowana do każdej grupy wiekowej odbiorców. Bilety w cenie 10 zł będą sprzedawana na miejscu. Zobacz zdjęcie >>>
Więcej informacji na stronie: mobilne-kino.pl >>>

22.05.2017 r. godz. 16:37 - KUBA MAKSYMOWICZ W FINALE KRAJOWYM KONKURSU OLIMPIJSKIEGO >>>
Uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Bisztynku Jakub Maksymowicz zakwalifikował się do finału krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej "Letnie Igrzyska Olimpijskie – Rio 2016". Zdobył jeden z dwóch najlepszych wyników w województwie. Szkoła uplasowała się na 5 miejscu w kraju.

Więcej napisała Magdalena Marczak-Zień [1 ZDJĘCIE] >>>

22.05.2017 r. godz. 19:22 - BISZTYNEK NA FESTIWALU CITTASLOW W KALETACH >>>
W tym roku Festiwal Cittaslow zawitał do Kalet (woj. śląskie) 19-20 maja br. maja, gdzie miasta należące do sieci miały okazję do promocji.
Bisztynek reprezentowała delegacja w składzie: burmistrz Marek Dominiak, sekretarz gminy i miasta Iwona Banach, pracownicy Urzędu Miejskiego Ewa Prościńska, Marlena Grabowska, Jolanta Wójcik, Jarosław Wadowski i Adrian Porydzaj oraz lokalny wytwórca Bożena Dąbrowska.

Na stoisku promocyjnym Bisztynka serwowano nasze lokalne specjały - chleb oraz miód, które rozchodziły się błyskawicznie. Więcej na stronie Bisztynek.pl >>>

23.05.2017 r. godz. 07:27 - RUSZA KONKURS "MIASTO I GMINA BISZTYNEK W KWIATACH" >>>

Do 30 czerwca przyjmowane są w Urzędzie Miejskim w Bisztynku zgłoszenia ukwieconych posesji, obiektów uzytkowych, miejsc publicznych, okien i balkonów lub tarasów do corocznego konkursu "Miasto i Gmina Bisztynek w kwiatach".
Zobacz plakat >>>
Regulamin i kartę zgłoszenia znajdziesz na stronie Bisztynek.pl >>>

23.05.2017 r. godz. 07:46 - WIECZÓR UWIELBIENIA W KOŚCIELE W BISZTYNKU >>>
Młodzież z Ruchu Światło-Życie w Bisztynku oraz kapłani z parafii zapraszają na Wieczór Uwielbienia pod hasłem: "Wierzę w Jego Zmartwychwstanie i Ducha Zesłanie", który odbędzie się 27 maja 2017 r. o godz. 18:40.
Wieczór poprowadzi ks. Adrian Bienasz, wikariusz z Lidzbarka Warmińskiego oraz zespół Infinity. Zobacz plakat >>>

23.05.2017 r. godz. 20:44 - ŚMIGŁOWIEC LPR ZABRAŁ CHORĄ KOBIETĘ >>>
Po chorą kobietę, podopieczną DPS w Bisztynku przyleciał na stadion w Bisztynku śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Więcej [FILM + 14 ZDJĘĆ] >>>

23.05.2017 r. godz. 20:58 - ZASNĄŁ Z PAPIEROSEM I ZAPALIŁA SIE KANAPA >>>
Wszystko wskazuje na to, że lokator kamienicy przy ul. Żeromskiego w Bisztynku zasnął na kanapie z zapalonym papierosem i doprowadził do pożaru. Życie uratował mu sąsiad, który szybko zauważył dym i strażacy, którzy wynieśli go nieprzytomnego z mieszkania.

Więcej [15 ZDJĘĆ] >>>

25.05.2017 r. godz. 20:35 - KINO 7D ZACHWYCAŁO I PRZERAŻAŁO >>>
Paszczę węża tuż przy oczach widza, powiew z trąby słonia, który prawie dotyka twarzy lub szalony zjazd kolejką górską i straszne postacie z horrorów zobaczyli dziś mieszkańcy Bisztynka w mobilnym kinie 7D. Efekty specjalne robią wrażenie.

Więcej [FILM + 21 ZDJĘĆ] >>>

26.05.2017 r. godz. 08:28 - SPŁONĘŁA OBORA W KSIĘŻNIE >>>
W Księżnie spłonęła obora. Do pożaru doszło dziś (26 maja) przed godz. 5. Mimo szybkiej akcji strażaków budynku nie udało się uratować. W akcji brało udział 8 zastępów straży pożarnej.

Więcej [FILM + 27 ZDJĘĆ] >>>

27.05.2017 r. godz. 07:23 - FORD OWINĄŁ SIĘ WOKÓŁ SLUPA. KIEROWCA BYŁ PIJANY >>>
O wielkim szczęściu może mówić pijany, 23-letni kierowca forda, który wczoraj w Krzewinie uderzył nim w betonowy słup. Auto owinęło się wokół przeszkody. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Więcej [18 ZDJĘĆ] >>>

27.05.2017 r. godz. 07:57 - PRZEDWOJENNA SKRZYNKA Z BROWARU W BISKUPCU >>>
Mieszkaniec Bisztynka porządkując dom przed jego sprzedażą natknął się na metalową skrzynkę z butelkami. Na bokach skrzynki odkrył napisy przedwojennego browaru z Biskupca (Bischofsburg).

Więcej [6 ZDJĘĆ] >>>

29.05.2017 r. godz. 10:58 - WIELBILI JEZUSA, WYZNAWALI WIARĘ >>>
Ks. Adrian Bienasz z parafii w Lidzbarku Warmińskim wraz z młodzieżą z Ruchu Światło-Życie poprowadzili Wieczór Uwielbienia w kościele w Bisztynku. W tym roku odbył się on pod hasłem: "Wierzę w Jego Zmartwychwastanie i Ducha Zesłanie"

Więcej [FILM + 30 ZDJĘĆ] >>>

29.05.2017 r. godz. 21:15 - EMERYCI I RENCIŚCI ZAPRASZAJĄ NA POTAŃCÓWKĘ >>>
Nowy zarząd koła Związku Emerytów i Rencistów w Bisztynku zaprasza wszystkich członków i sympatyków na wieczorek taneczny, który odbędzie się w najbliższą środę, czyli 31 maja 2017 r. od godziny 17.00 w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Zapewniamy kawę , herbatę i oczywiście dobrą muzykę,reszta we własnym koszyczku. Życzymy miłej zabawy.
Zarząd ZEiR w Bisztynku

29.05.2017 r. godz. 08:41 - ARCYBISKUP JÓZEF GÓRZYŃSKI UDZIELIŁ BIERZMOWANIA >>>
- Nie jest chrześcijaninem ten, kto przeżywa uniesienia w kościele a po wyjściu z niego żyje niezgodnie z zasadami wiary - mówił podczas Mszy św. w kościele w Bisztynku ks. abp Józef Górzyński do młodzieży, której udzielił sakramentu bierzmowania.

Więcej [90 ZDJĘĆ] >>>

© Copyright by www.bisztynek24.pl 2003-2017